Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ilink cumparat de RDS

RCS & RDS a achiziţionat operatorul de comunicaţii iLink

RCS & RDS, una dintre cei mai mari companii telecom de pe piaţa locală, a achiziţionat operatorul de internet şi

telefonie iLink, au declarat n exclusivitate pentru ECONOMICA.NET, surse din piaţă apropiate tranzacţiei.

iLink are n momentul actual n jur de 23.000 de abonaţi şi şi desfăşoară activitatea n judeţele Giurgiu, Teleorman, Argeş, Călăraşi, Tulcea, Constanţa, Galaţi şi municipiul Bucureşti.

n această seară se face preluarea clienţilor iar ncepnd din 19 septembrie, abonaţii iLink pot efectuta plata facturilor şi n casieriile RCS&RDS.

Odată cu preluarea portiofoliului, RCS & RDS a preluat şi cei aproximativ 200 de salariaţi.

Potrivit site-ului Ministerului de Finanţe , Cobalt IT, compania care a deţinut iLink, a avut, n 2011, venituri de 3.2 milioane de euro şi pierderi de 3 milioane de euro.

RCS & RDS a mai achiziţionat n trecut CZone şi Airbites, companie deţinută de Swisscom.
    Salut Prieteni!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

din 23000 de clienti in scurt timp vor ramane cu jumatate, cand au preluat banat-interlink i-am intrebat cum v-om sta cu vitezele, oooo foarte bine, veti avea dublu viteze cum ati avut, da pai acum am 100 mb, o sa am 200 oooo nu, 20 pai ce e dublu atunci pretul d-le

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

cea mai de kk firma de net de la noi/am fost abonat la ei citeva luni dupa ce au luat un operator local mic din zona/chiar si dial-up de la rtc era mai bun,plus frecvente caderi de net fara explicatie iar de service/zero/
    sa-i stapineasca sanatosi
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

De acord cu voi. Si eu am fost pe la ei...dar am scapat
    Salut Prieteni!

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Las ca-i mai bun rtc-u... aha!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Romanii tot romani

Iar au aparut pe aici carcotasii vesnic nemultumiti de RDS.Romanii nu se dezmint.si daca le dai ceva moka tot sunt nemultumiti.Hai sa initiem un topic cum trebuie sa arate o firma ideala si ce trebuie sa ofere ea ca toti romanii sa fie in sfarsit multumiti.Laga mine s-a avelopat un bloc turn pe banii celor de la Orange care detin un site pe blocul ala.Totul gratis fara costuri poentru locatari .Va vine sa credeti ca un roman din blocul ala a ramas cu peretii neanvelopati ca nu a vrut?Nici gratis nu a vrut .Fara comentarii .Cred ca cu romanul este cel mai greu de lucrat.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

noi criticam i linkul nicicum rds/dar cum sintem circotasi....
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    noi criticam i linkul nicicum rds/dar cum sintem circotasi....
    Just! Cine nu si-a tocit nervii la call-centerul Ilink, sa nu vorbeasca :P
    Iar eu aveam cunostinte acolo si tot ma albeau cu desele caderi ale netului...
    Cat despre RDS, dupa 4 luni de convietuire si 14 sesizari telefonice si una in scris, mergem bine. - pe partea de internet. Ca pe tv, m-au fript cu canalele scoase dintr-un pachet si mutate intr-unul nou... pe alti bani...dar macar au introdus 2 noi programe...Vorba colegului Mediaset, un furnizor perfect nu exista...cel putin in Romania.
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=gepeto;1200721]Just! Cine nu si-a tocit nervii la call-centerul Ilink, sa nu vorbeasca :P
    Iar eu aveam cunostinte acolo si tot ma albeau cu desele caderi ale netului...QUOTE]

Cand am reziliat contractul cu pipilink (dupa indelungi dureri de cap din partea lor) mi-au cerut sa trec in contract si motivul deciziei mele.
    Am scris: neseriozitate f mare din partea acestui furnizor de internet, mamaa, ce mai s-au ofensat si s-au ratoit ca nu e posibil asa ceva din partea mea.. tot eu eram ala nesimtit..

Sa zica merci cei care au fost tranferati la RCS-RDS

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)