Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: Alien vs Gekko

just for fun... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Question Alien vs Gekko

Pe mine m-ar interesa o comparaţie între Amiko Alien şi Optibox Gekko HD. Sunt destul de apropiate ca şi preţ, dar nu ştiu ce să spun despre performanţe, despre suportul soft, aici m-ar ajuta orice opinie

Mulţam fain!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai din specificatii Alienul este clar mai potent fizic decat Gekko, Gekko nu am dar am Alien2 triple.. fiind mai capabil din punct de vedere hardware automat si functiile si optiunile cresc in comparatie cu gekko..

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    Pai din specificatii Alienul este clar mai potent fizic decat Gekko, Gekko nu am dar am Alien2 triple.. fiind mai capabil din punct de vedere hardware automat si functiile si optiunile cresc in comparatie cu gekko..
    imi poti spune kum se descurca cu CC? sau ce emu folosesti ,ce soft rulezi pe el? thx anticipat
    Dreambox_82

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu l-am luat sa ma joc cu linux-ul si pentru ca hardware-ul permite acest lucru. am pus mcas si mi-a mers din prima fara probleme cardul local cryptoworks, deasemenea functioneaza fara probleme si cu oscam daca ii faci configurarile aferente. Ce pot sa spun, cu setari corecte nu ai probleme indiferent ce faci, gandeste-te ca procesorul ruleaza la 450 mhz si poate fi overclocked la 520, ceea ce pentru o distributie ca stlinux este arhi suficient consider eu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

alienul e mai bun mcas fara probleme,oscamul bine setat merge super plus ca poti sal treci in e2,e cool
    CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FII STEAUA BUCURESTIII

just for fun... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    ..am Alien2 triple.. .
    numai că eu nu întrebam de Alien 2.... ci de prima versiune de Alien, care e mult mai apropiată ca şi specificaţii decât a doua

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

inteleg! atunci sa iti raspunda cineva cu alien1. pe de alta parte daca iti cumperi nou nu vad dece ai cumpara alien1 si nu 2 pretul fiind asemanator...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)