Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Receptor Dolce defect

Nu am semnal (P35) decat alimentat prin alt receptor in loop sau daca pun la loop-ul lui sat finderul meu. Tensiunea la intrarea in tuner este de circa 13V. Deci insuficient sa plece LNB-ul. In interiorul receptorului tensiunile sunt aproape exacte. In loc de 5V am 4,8V iar in loc de 3,3V am 3,2V. Restul sunt OK. Am incercat si un update de soft. Fara succes. Face la fel.

Are cineva idee ce defect avem?
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Schimba cei 2 condensatori de 1000 de micro. Probabil sunt umflati. In cazuri mai rare se mai duce in acelasi fel condensatorul ala mare din primar( parca 47 de micro).
    Sau si mai simplu suna la 1930 si o sa ti-l inlocuiasca gratuit.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Pune mana pe condensatorul de filtraj din primar,daca se incalzeste ia flexul si schimba-l.

Ai grija sa nu fi avut motorina in el inainte.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)