Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Achizitie TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Achizitie TV

Salut

Vreau sa cumpar un TV si nu prea stiu ce sa aleg si dupa ce caracteristici sa ma uit. Am gasit urmatoarele modele: Samsung 32ES5500 sau Philips 32PFL5007K/12. Imi trebuie cu diagonala de 81cm si de preferat Smart. Un sfat sau o parere este binevenita. Multumesc
    Dragostea incepe cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am un ES5500 dar cu diagonala de 40. Recomand. Iar daca ai si un telefon cu Android simbioza e perfecta
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Samsungul ales de tine nu are receiver sat incorporat, nu are Wifi incorporat (doar prin Stick extern) dar are USB recording, Philipsul are satelit si Wifi incorporat dar nu are recording...
    Eu m-as orienta spre Samsung 32ES6300 care are si satelit, si Wifi, si USB rec. si Skype. Reda de pe USB Stick orice formate, inclusiv mkv si subtitrari cu diacritice.
    Depinde de tine ce proprietati vrei, inregistrare sau nu, satelit sau nu, etc.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Atentie! Samsungul, chiar daca are USB recording, fisierele/inregistrarile sunt protejate DRM si nu le poti vizualiza decat pe televizor, nu merg (deocamdata) pe alt device.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Frăţicule,eu am pus ochii pe 47LM670 de la LG.Mai aştept să străng ceva caşcaval.n noiembrie l umflu.Păcat că am pierdut promoţia de la Domo care era cam aşa:
    4 perechi de ochelari+ camera 3D model DVX5F9+tembelizorul respectiv(care are si DVB-S2) la 4,999 lei.

P.S.
    Am pierdut promoţia
    acu e 5500 lei

http://domo.ro/Televizoare_&_Home_ci...ullHD_47LM670S
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default tveu...

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Frăţicule,eu am pus ochii pe 47LM670 de la LG.Mai aştept să străng ceva caşcaval.n noiembrie l umflu...
    Fraticule ... de asta ce zici:

http://www.avstore.ro/televizoare/panasonic-tx-p50st50e

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satlex View Post
    Putere consumata 355 w,nu are dvb-s,ochelari shutter glasses scumpi.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Personal te-as sfatui sa te indrepti catre plasma si asta deoarece plasmele au 2 puncte forte fata de lcd/led-uri
    1 - Nivelul de negru este mult mai realist decat negrul redat de lcd/led-uri
    2 - Reda ceva mai bine semnalul sd , fata de lcd/led-uri
    Detin o plasma din seria GT30 de la Panasonic si nu ma plang pe partea de imagine , are si tuner dvb-s/s2
    Insa pe partea de media player nu sta asa bine comparativ cu Samsung-ul , de nu poti sa-le ai pe toate - dotarii/performanta - intr-un singur tv si la pret modic
    Totusi te-as sfatui daca tot vrei sa iti cumperi un tv , orienteazate catre un tv care sa aibe dotarile dorite pe partea de receptie mult mai bune ( tuner all-in-one , contrast mare peste 2.000.000:1, meniu dedicat reglajelor individuale de culoare s.a ) , iar pe partea de multimedia un media player cu chipset Realtek 1185/1186 cu fw original/custom
    NU exclude variantele 3D si asta deoarece aceste modele din start au un panel mult mai performant decat modelele non-3D , multi pierzand din start mizand pe non-3D
    Cu 3000 roni mi-am cumparat plasma de 42" 3D + media player 3D + ochelari 3D de care nu am ce reprosa ( in primavara )
    Daca ai o instalatie mobila si o poti comanda dintr-un receptor/pozitioner , atunci poti exclude ca tv-ul ales sa nu dispuna de DiseqC 1.2 , altfel trebuie sa ai in vedere si aceasta functie/dotare

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Frăţicule,eu am pus ochii pe 47LM670 de la LG.Mai aştept să străng ceva caşcaval.n noiembrie l umflu.Păcat că am pierdut promoţia de la Domo care era cam aşa:4 perechi de ochelari+ camera 3D model DVX5F9+tembelizorul respectiv(care are si DVB-S2) la 4,999 lei.P.S.Am pierdut promoţiaacu e 5500 leihttp://domo.ro/Televizoare_&_Home_ci...ullHD_47LM670S
    Ai promotia aia la Emag azi.V

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by v.b.15 View Post
    Ai promotia aia la Emag azi.V
    Merci.Da mai am de pus caşcaval la ciorap.Momentan am umplut doar călciul.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Achizitie TV

.. Nu da toti banii pe tv deodata.. Exista solutii de plata esalonata (pe termen scurt 3-5 luni) fara dobanda inclusiv cu cardul tau de salariu sau pensie.. ce- o fi ..

.. Iar pentru toti ceilalti exista visa .. Sau daca te uiti pe situl lor Crd Avantaj sau Garanti..(12 - 18 luni) tot fara dobanda , dar cu comision de administrare 4 lei..

Ca uzura morala a aparatului si asa vine mai repede decat se termina ratele..si daca - l iei pe trei luni..

Si mai ai si posibilitatea sa l duci inapoi dupa o luna daca nu ti place.. Si iei altul ..platind diferenta , desigur..

Si un ultim sfat.. testeaza la un amic care deja are tv dorit .. sau macar unul asemanator.. Nu testa pe tine noile bizarerii de tv aparute acuma.. e plin de betatesteri si pe forum la noi.. putini multumiti de achizitii..poate un pic bucurosi la inceput.. Dar apoi trece..

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa stii ca mi-ai dat o idee,cu toate ca ma feresc sa iau pe datorie.
    Ia sa ma duc la ING.
    Merci
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu mi-am cumparat acum cateva luni un LED full Hd Orion si sunt foarte multumit.Diagonala 61 cm,nici nu imi trebuie mai mare.Am dat atunci 900ron si ceva. Are standard Dvb-c si dvb-t.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-a trecut cu luatul pe datorie.
    O sa ma screm si-l iau cu banu jos.
    http://www.emag.ro/televizor-led-3d-.../?ref=hp_rec_1
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@nicu vezi ca au oferta la domo unde iti mai da un tv de 82 gratis in acelasi pret
    boy2good

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)