Buna,

Am si eu o problema si asi avea nevoie du ajutor. Am o parabola cu motor (1 LNB), si folosesc 2 receiveruri cu un priority switch. Humax este unul dintre ele si independent daca il folosesc ca master sau slave pe priority switch, nu pot folosi ambele. De exemplu, daca pun Humax ca master, si il inchid (standby), receiverul de pe slave nu primeste signal (sau citeodata am signal prost). In acest timp Humaxul incearca ceva, desi e in standby, becurile rosu si verde din front lucrind. La antenna settings am inchis totul pt humax, sa nu caute satelit samd, dar totusi blocheaza slaveul.
Ca informatie, celalalt receiver este direct pe televizor si nu are loop pt signal (de aceea folosesc un pr switch). Totodata din aceasta cauza, nu pot folosi humax ca slave pt ca masterul e intodeauna online.
Problema pare sa fie cu Humaxul pt ca am incercat alte 2 receiveruri si atunci a functionat.
Are cineva vreo idee cu ceva settings la care nu mam gindit sau altceva? Sau e posibil sa scap de humax, are digi CAM-uri (solutia optimala)?

Mersi pt orice raspuns,
Muzsnay