Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default caut instalator antena Bacau

Caut un instalator antena satelit din Bacau care sa o monteze de la zero pana la receptia satelit

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kcrysty View Post
    Caut un instalator antena satelit din Bacau care sa o monteze de la zero pana la receptia satelit
    Eu zic sa le dai mai multe detalii
    Ce aparatura ai si ce te interseaza sa prinzi.
    Daca nu ai nimic si nici nu te pricepi cauta pe "goagle" o firma de specialitate din bacau si iti face totul de la 0

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ia legatura cu walkerro ca e de la tine din urbe.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Deci pe scurt lucrurile stau cam asa, am o antena noua offset de 1,50 m cumparata de curand si vreau sa ii montez un actuator ,am un dream 800 si inainte de asta am avut o antena de 1,20m care a fost luata de furtuna si acum doresc sa montez una mai mare dar ptr asta as avea nevoie sa imi faca si un suport de antena ptr ca eu din cauza serviciului nu am timp sa ma ocup de suport.Asa ca as vrea sa gasesc pe cineva care sa faca asta de la zero si sa imi predea antena la cheie cum s-ar spune dar vad ca in Bacau nu exista firme care sa faca lucrul asta.Daca se pricepe cineva as dori sa imi raspunda cat mai curand posibil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

acu vreo 10 ani stiu ca puteai apela la domnu Bibire...undeva pe strada milcov, pe langa unitatea militara...
    tot in acea perioada mai activa in bacau firma Axa..undeva la narcisa dincolo de pod...
    in 2009 cand am plecat de la cablu, domnul Bibire repara amplificatoarele de la firma unde lucram... poate inca se mai ocupa..

ps...
    langa sediul enel de la autogara...mai era o firma care comercializa si echipamente digi si acta si avea si alte marfuri din domeniu, in acel magazin...poti incerca si acolo
    Teach me...please !

Posts Thanks / Likes

Nu mai este nimic acolo. Si nu stiu cine l-ar putea ajuta ca firma. Doar daca nu stiu eu. Am fost chemat de la 60 km ca sa mai instalez cate o "mobila". M-as prinde eu insa tot asa stau rau cu timpul. Userul walkero e colegul meu daca vrei iti dau numarul dar pe privat. @stupidman nu am stiut ca esti de pe la Bacau.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mersi sky.... dar omul vrea si suportul de antena.... nah ca sudor nu sunt
    imi pare rau dar si eu stau ff prost cu timpul liber !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sant dintr-o comuna de la limita dintre bacau si neamt.... com. Balcani... la mine timp s-ar gasi... dar...o sa radeti de mine...
    am alunecat odata de pe un acoperish...si de atunci tremura piciorul daca ma urc pe lucruri pe care nu am incredere... daca antena e pe bloc...si nu se gaseste meseriashul in toate...cerut de inititiatorul topicului...o sa incerc sa il rezolv.

@kcrysty .. vezi ca la antena offset...montura polara este ceva mai altfel...sa fii atent la cine o comanzi sau cine ti-o va face ca s-ar putea sa ai surprize...unghiul antenei offset tine strict de producatorul ei si de gaurile de prindere care le are reflectorul
    Teach me...please !

Posts Thanks / Likes

Aoleuuu si de cate ori am trecut pe acolo sa fi stiut... Normal acolo e zona colegului meu de la Bacau insa de multe ori merg si eu sa il ajut. Sau poate nu mai locuiesti in Balcani?
    La Tehnic B sunt tot felul demonturi si antene de ce nu s-ar duce acolo sa aleaga? Eu am acasa o montura pentru actuator si antena offset in trei gauri. Din pacate nu am antena...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)