Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Samsung la IFA 2012: Galaxy Note 2, Galaxy Camera și primul telefon Windows Phone 8

Samsung a lansat la IFA Berlin 2012 unul dintre cele mai așteptate smartphone-uri ale anului, Galaxy Note 2, o cameră foto Android cu zoom și primul telefon din lume bazat pe Windows Phone 8, cu un hardware similar cu Galaxy S III.

Primul Samsung Galaxy Note, telefonul care a definit o nouă clasă de smartphone-uri (sau phablet-uri, cum au fost numite de presa IT) prin dimensiunile sale extrem de mari, a primit miercuri la Berlin un urmaș cu o dimensiune și mai mare. Dacă primul Note avea o diagonală de 5.3 inci, generația a doua are un display HD AMOLED de 5.5 inci cu aceeași rezoluție de 1280720 de pixeli. Telefonul promite să fie chiar mai rapid dect recentul vrf de gamă Galaxy S III, fiind construit n jurul unui procesor quad-core la o frecvență de 1.6 Ghz. Dincolo de specificațiile aduse la zi, noul Note folosește un nou stylus, care poate fi folosit acum și fără ca vrful să atingă ecranul, pentru previzualizarea fișierelor multimedia. Note II este bazat pe sistemul de operare Android 4.1 JellyBean și va fi disponibil din toamnă.

Galaxy Camera este prima cameră foto bazată pe sistemul de operare Google Android de la Samsung și pare să fie un hibrid ntre un Galaxy S III și o cameră super-zoom. Controlul se face integral printr-un display de 4.8 inci, iar sistemul de operare Android 4.1 promite să extindă funcționalitatea aparatului mult dincolo de limitele unei camere foto convenționale. Galaxy Camera folosește un procesor quad-core la 1.4 Ghz și include 8GB spațiu de stocare, ce pot fi extini prin cartele microSD. Lista de specificații include un senzor de 16MP retroiluminat, un obiectiv cu zoom optic 21X, un senzor GPS și conectivitate 3G, care permtie postarea imaginilor captate pe internet de aproape oriunde. Camera va fi compatibilă cu toate aplicațiile din magazinul Google Play și va fi de asemenea disponibilă din toamna acestui an.

Pe frontul Windows Phone, Samsung a lansat un nou vrf de gamă, cu o platformă hardware similară cu cea folosită pe Galaxy S III, dar cu noul sistem de operare Windows Phone 8 de la Microsoft. NumitSamsung ATIV S, smartphone-ul are o diagonală de 4.8 inci și folosește un procesor dual-core la 1,5 Ghz. Camera principală de 8MP pare să fie aceeași de pe GS III, alături de cea secundară de 1.9 MP și de ecranul HD Super AMOLED. Noul smartphone este primul din lume bazat pe platforma Microsoft Windows Phone 8, care promite să aducă o serie de mbunătățiri semnificative față de edițiile precedente. n plus, ATIV S este poate primul telefon Samsung care dovedește o atenție reală acordată sistemului Microsoft n segmentul telefoanelor din gama superioară. Terminalul va fi disponibil la finalul anului, după lansarea oficială a noului sistem de operare.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Windows Phone 8
    am incercat sa ma imprietenesc cu un HTC cu windows 7.5, recomandarea mea este : NU VA ATINGETI DE WINDOWS 8, una e ca programul de gestionare a telefonului mi-a bulit laptopul, a trebuit sa reinstalez, nu au nimic de oferit pe market sau in alta parte fara bani, e NASPA de la A la Z

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

SInucidere curata. Am primit si eu de la munca un Lumia 610 cu W7.5 si ma apuca spumele cu el

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)