Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Transmisii Digisport online

Exista vreo sansa de a urmari transmisiile de pe site daca nu esti abonat la Internet de la Digi?

Mie ca abonat digisatelit mi se pare jenant ca nu pot urmari aceste transmisiuni pentru ca nu am internet de la digi

oricum in zona mea (Bucuresti) nu este disponibil serviciul online de la digi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chiar dacă nu te-ai abonat la Digi TV, poţi vedea aici cele mai multe meciuri din Liga 1 (7 meciuri din 9 pe etapă), meciuri din cele mai tari campionate de fotbal europene (Premier League – Anglia, La Liga – Spania, Serie A – Italia, Ligue1 – Franta) şi competiţii sportive din cele mai variate sporturi: handbal, motociclism, Formula 1, baschet, atletism, volei, judo, gimnastică, box, polo, etc.

Toate acestea, doar pentru că eşti abonatul RCS & RDS la internet! Fix sau mobil (pe telefon sau prin modem usb)
    Mie mi se pare jenant ca nu stii sa citesti, oferta e doar pentru abonatii de internet.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si tie ti se pare normal? daca esti abonat digisatelit de ce sa nu ai dreptul? tot la ei platesti

e o discriminare aici. puteau sa faca un abonament online pentru cine nu are net de la ei sau nu are cum sa aiba

probabil la fel se va intampla si cu champions league- daca vrei sa vezi online nu ai cum. poate la concurenta

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Champions league o sa vedem pe alte canale,digi nu se sinchiseste sa le urce pe satelit in HD ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by edwin1234 View Post
    si tie ti se pare normal? daca esti abonat digisatelit de ce sa nu ai dreptul? tot la ei platesti

e o discriminare aici. puteau sa faca un abonament online pentru cine nu are net de la ei sau nu are cum sa aiba

probabil la fel se va intampla si cu champions league- daca vrei sa vezi online nu ai cum. poate la concurenta
    Da. De ce ? pai daca am internet/telefon nu primesc decodor gratis iar daca ai abonament tv te poti uita la digisport la tv
    Au abonament digi net mobil, costa 15 lei/luna ceea ce e rezonabil chiar.

Ca fapt divers concurenta a aplicat EXACT aceeasi politica.
    Puteti beneficia de serviciul DolceTV daca aveti un abonament de internet fix de la Romtelecom sau Nextgen.
    deci si nu mai plangeti dupa mocanageli

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by edwin1234 View Post
    Exista vreo sansa de a urmari transmisiile de pe site daca nu esti abonat la Internet de la Digi?

Mie ca abonat digisatelit mi se pare jenant ca nu pot urmari aceste transmisiuni pentru ca nu am internet de la digi

oricum in zona mea (Bucuresti) nu este disponibil serviciul online de la digi
    Sunt alte siteuri unde gasesti cam orice meci de fotbal http://www.wiziwig.tv/competition.ph...pline=football

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Foarte slaba calitatea transmisiei pe net !!!

Quote Originally Posted by tzonner View Post
    Sunt alte siteuri unde gasesti cam orice meci de fotbal http://www.wiziwig.tv/competition.ph...pline=football
    Eu am digi cablu HD (inca...) si am pretentii de calitate pe net macar la 3/4 din calitatea transmisiei pe cablu(sa confirme cei ce "au vazut" meciul aseara Newcastle -Tottenham...) ; de ce in Polonia , Serbia, Croatia, Cehia sau Ungaria se pot (cine doreste le dau adresele in PM, ca aici nu am voie) urmari meciurile la calitate HD, iar in romanica fanariota nu ? (calitate "tv sector" ori "ioslive", site-uri ce mergeau "brici" pana prin luna mai)... Si aici nu vorbesc de U.K. , Germania, Spania sau Italia, unde transmisiile (pe net) merg struna; din pacate se merge din rau in mai rau : Eurosporturile 1 si 2 HD numai la rcs -rds nu exista, Sport 1 nici atat, daca ei cred ca ne inchid gura cu "Champions League" se inseala amarnic ; deocamdata campionatul Frantei a disparut, inca o lovitura ar fi disparitia seriei A de la digi...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)