Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down TVR Info si TVR Cultural DESFIINTATE !!!!!!!!!!!!!

Ca in China lui Mao Tze Dun, cand in anii '70 a avut loc asa zisa "revolutie culturala", cand cartile lui Schakespeare erau arse pe rug, cand cine indraznea sa cante Beethoven i se taia degetele, cand Rock-ul era interzis (inclusiv la noi, ca in toate tarile comuniste), asa si BANDA DE TERORISTI CE CONDUCE ROMANIA ACTUALA desfiinteaza Tvr Cultural (in continuarea Distrugerii Institutului Cultural Roman) ; bun, o sa spuneti ca n-avea audienta, dar asta nu inseamna ca nu e necesar un post cu acest profil... Cand or sa fie desfiintate posturi ca ARTE , SKY ARTS sau 3SAT atunci mai discutam... RUSINE LICHELELOR ! "S-a intors timpurile TICALOSILOR" (MARIN PREDA)

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Urat de tot ca se desfiinteaza TVR Info si TVR Cultural
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation revenim la anii 80 ??

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Ca in China lui Mao Tze Dun, cand in anii '70 a avut loc asa zisa "revolutie culturala", cand cartile lui Schakespeare erau arse pe rug, cand cine indraznea sa cante Beethoven i se taia degetele, cand Rock-ul era interzis (inclusiv la noi, ca in toate tarile comuniste), asa si BANDA DE TERORISTI CE CONDUCE ROMANIA ACTUALA desfiinteaza Tvr Cultural (in continuarea Distrugerii Institutului Cultural Roman) ; bun, o sa spuneti ca n-avea audienta, dar asta nu inseamna ca nu e necesar un post cu acest profil... Cand or sa fie desfiintate posturi ca ARTE , SKY ARTS sau 3SAT atunci mai discutam... RUSINE LICHELELOR ! "S-a intors timpurile TICALOSILOR" (MARIN PREDA)
    se pare ca revenim in anii 80 cind se reducea "cultura"...se pare ca vom ajunge incet sa revenim la vecini ...ca acum 30 de ani.noi regresam la capitolul televiziuni culturale si ne vom uita la vecini...mai ramine sa inchida posturile regionale si apoi radiourile regionale ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

TVR info oricum era o basina si pe TVR Cultural se dadeau reluari alb/negru de 1000 de ori sau spalau nepotii mosilor din TVR banii.

Daca isi faceau datoria, imi parea rau, dar realitatea e mult mai soioasa. Eu as fi de acord cu desfintarea TVR-ului in totalitate, pana una alta este doar un mijloc de manipulare, al celor ce nu isi permit televiziuni comerciale , in folosul celor vrmelnic sunt la putere.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Din respect trebuie sa dau sursa !!! Ceea ce nu e cazul la Lichele...

Cei ce ne sfideaza, acesti "copy -paste", acesti Plagiatori Ordinari, Hoti si Mincinosi, se fac ca uita, nici prin cap nu le trece sa prezinte SURSA unei informatii, "DOTTORE" si toti ce-si obtin PRIN EFRACTIE titluri academice, ca SA PARVINA, sa se bata ca gorilele cu pumnii in piept IN DISPRET SI BATAIE DE JOC, repetand ca maimutele si papagalii, dand vina pe "vechea guvernare"... http://www.rfi.ro/articol/stiri/soci...-inceta-emisia

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa mai inchis un robinet pe unde se tocau banii statului.Atit.
    Doua posturi cu audienta subunitara.
    P.S. ce a-mi place cind un iubitor de cultura injura ca la usa cortului

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Televiziunea Romānă renunţă la aproape o treime dintre angajaţi

Aproape 1.000 dintre angajaţii TVR urmează să fie disponibilizaţi, īncepānd de la 1 septembrie, īn baza planului de redresare a instituţiei.
    Pe lāngă măsura disponibilizării, va fi redus numărul canalelor TV publice, īn prezent acestea fiind īn număr de şapte. Totodată, va fi ajustată structura organizatorică, a declarat Lucia Hossu Longin, membru īn CA, citată de Bursa.ro.
    "Īn timpul guvernării PDL, cānd la conducerea televiziunii a fost domnul Lăzescu, nu s-a scos niciun om din instituţie. Acum, o să se interpreteze că venim noi, cei din USL, şi-i dăm pe toţi afară. Nu mi-aş dori acest lucru, pentru că mulţi dintre cei care vor pleca sunt victime, sunt oameni care muncesc. Dar sunt şi mulţi care nu fac nimic şi au salarii imense. Vom reduce organigrama de conducere. Ceea ce s-a īntāmplat īn televiziune s-a īntāmplat şi īn ministere - o organigramă uriaşă cu salarii mari, angajări şi cheltuieli nesăbuite. Sunt oameni īn televiziune cu vechime zero şi cu 70 de milioane (n.r. - lei vechi) pe lună. Avem o mulţime de canale publice, īn timp ce francezii au două şi italienii trei. Ceea ce facem acum ar fi trebuit să se facă treptat, īn timpul fostelor conduceri", a declarat Lucia Hossu Longin.
    Televiziunea Romānă se confruntă cu probleme financiare grave, īnregistrānd pierderi de 160,8 milioane de lei, anul trecut, şi de aproape 162 milioane de lei, īn 2010, potrivit rapoartelor de activitate depuse de instituţie la Parlament.
    Īn prezent, Televizounea Romānă are aproximativ 3.400 de angajaţi.
    TVR Info şi TVR Cultural īşi vor īnceta emisia, iar misiunea TVR Cultural va fi preluată de TVR 2 şi TVR 3, conform Programului de redresare economică a Televiziunii Romāne, adoptat vineri de Consiliul de Administraţie al Societăţii Romāne de Televiziune (SRTv).

LED 3D,VU+ uno,PS3 slim 320GB,offset 1.10,hh,4xdolceHD,rcs-rds

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Eu as fi de acord cu desfintarea TVR-ului in totalitate, pana una alta este doar un mijloc de manipulare, al celor ce nu isi permit televiziuni comerciale , in folosul celor vrmelnic sunt la putere.[/QUOTE]

si televiziunile comerciale , din pacate ,sunt aservite unor partide politice,mai fatis sau nu....din pacate televiziunile comerciale nu mai sunt ce au fost odata (prin `95 ~ `97). ramine de vazut cine mai cade din rindul televiziunilor din Romania.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

bine ca are audienta antena 3,si vreo 7mil 400 de oameni sunt fericiti,dar nu cred ca se vor inchide e un zvon

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

"Avem o mulţime de canale publice, īn timp ce francezii au două şi italienii trei."
    Pe bune? Parca francezii au vreo 6, iar italienii vreo 12...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Unii au si gasit o alternativa, in cazul disparitiei TVR cultural:

http://www.timesnewroman.ro/monden/7...a-otv-cultural

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Sa mai inchis un robinet pe unde se tocau banii statului.Atit.
    Doua posturi cu audienta subunitara.
    P.S. ce a-mi place cind un iubitor de cultura injura ca la usa cortului
    se vede cu ochiul liber, si din semnatura ta..

TVR cultural se adresa unui grup restrans de public, de aia nu are audienta, ca doar in Romania, prostia e n floare, vedeti cozile de la mici, bere si mocaciuni..

Pacat de tvr cultural, nu pot sa zic ca eram mare fan, dar mai urmaream un concert, un interviu cu oameni culti..

Acum ceva vreme am citit ca unele tari din UE, tot au taiat bugete, dar se mentiona un lucru, cu exceptia cercetarii si educatiei.., care duc la cultura..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sint curios cite zeci de ore a-ti stat unii dintre aparatorii tvr-urilor in fata tv-ului urmarind tvr cultural sau tvr info/de acord eu preferam sa lase televiziunile si sa restructureze personalul supra bine platit pentru citeva ore de munca pe saptamana[asa zisele colaborari]cu jumatate din personal eu zic ca tvr merge foarte bine,dar deh hotaririle se iau politic din pacate
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post

TVR cultural se adresa unui grup restrans de public, de aia nu are audienta, ca doar in Romania, prostia e n floare, vedeti cozile de la mici, bere si mocaciuni..

Pacat de tvr cultural, nu pot sa zic ca eram mare fan, dar mai urmaream un concert, un interviu cu oameni culti..

Acum ceva vreme am citit ca unele tari din UE, tot au taiat bugete, dar se mentiona un lucru, cu exceptia cercetarii si educatiei.., care duc la cultura..
    Asa e,cred ca daca se inchidea taraf tv sau alte alea gen,era revoultie in Romania !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post

Semnatura sper sa am ocazia sa o dau jos cit de curind.
    In ceea ce priveste TVR cultural nu vad de ce trebuie sa cotizez eu pentru placerea unui grup de pasionati de concerte.Vrei continut considerat extra platesti.S-a terminat cu mocangeala pe banii altora.Prietene daca acolo lucrau 1000 de persoane nu se justifica cei 1000 de spectatori.Nu o mai aburiti cu cultura ca acolo se furau doar niste bani tinind angajati niste lichele ajunse in functiile alea pe baza de recomandari.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)