Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default "Beat, Chivu a cazut pe scari si si-a rupt degetul!!

In "Libertatea de duminica", un martor care a asistat la o petrecere privata la care a participat si Cristian Chivu a sustinut ca fundasul nationalei Romaniei s-a imbatat si a cazut pe scarile unui club bucurestean, rupandu-si degetul mic al piciorului drept. Iata, pe scurt, cele mai importante pasaje ale marturisirilor acestuia:
    * "Atmosfera s-a destins repede, mai ales ca se inchiriasera din vreme niste lautari si se bause rapid paharul de "incalzire". Apropo, toata noaptea s-a servit numai whisky bun si vechi, JB sau Jack Daniels, iar la masa s-a preferat numai bucatarie italiana. Cat priveste tigarile, s-au fumat cam toate marcile de la Marlboro Lights in sus". "Din una in alta, Lobont se imbatase aproape complet si se apucase sa faca misto de Cristi cand acesta dansa, cum ca masina lui a disparut din parcare. Prima data, Cristi nu l-a luat in serios, oricum bause si el mai mult decat suficient, dar la insistentele lui Lobont s-a dus sa vada daca mai are masina la locul ei. La intoarcere, clatinandu-se vizibil si destul de nervos, Cristi s-a impiedicat sus de scari si a cazut lat, chiar la baza lor, lovin- du-se rau la picior. S-a ridicat singur, oricum, dar schiopata clar si se vedea ca e ceva serios. Cand s-a auzit zgomotul, lumea a sarit sa-l ajute, dar n-a fost nevoie, Cristi sprijinin-du-se de balustrada vreme de cateva secunde si apoi facand celorlalti un semn ca se descurca".
    * "Cel mai in forma s-a dovedit, de departe, Lobont. Canta cu lautarii, azvarlea cu bani in ei, "ajutat" de Victor, ii mai si punea sa repete, exasperant uneori, doar refrenul unor melodii. De exemplu, la melodia "Marioara, trandafir", Lobont i-a pus pe lautari sa reia refrenul de vreo zece ori! Cristi era si el cu chef, s-a mai urcat si el pe mese, dar mai putin ca Lobont".

http://www.libertatea.ro/index.jsp?p...icle&aid=84224

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default "Am baut si am cantat cu lautarii, dar n-am cazut pe sc

Daca sambata n-a putut fi contactat in nici un fel, Cristian Chivu, capitanul echipei nationale de fotbal a Romaniei, a raspuns ieri, in jurul pranzului, la telefon. in randurile ce urmeaza va prezentam punctul de vedere al fotbalistului, referitor la destainuirile unui martor care, in seara zilei de 22 spre 23 iunie, sustine ca a participat la o petrecere la care Chivu a cazut beat pe scari, accidentandu-se grav la degetul mic al piciorului drept. Libertatea: Ai fost la petrecerea din clubul Tiffany? Cristian Chivu: Da, am fost, dar asta nu inseamna si ca mi-am rupt degetul cazand pe scari, beat, asa cum sustine persoana respectiva. Astea sunt aberatii pure. Dar ce e adevarat din destainuirile acelui martor? in mare, ca sa spun asa, povestea este destul de adevarata. Am fost la acea petrecere, am baut, normal, ca orice om la o petrecere intre prieteni, au fost si lautari, asa este, am si cantat cu ei, dar - repet - n-am cazut pe scari. Cred ca cineva are interes sa ma scoata tap ispasitor, cand de fapt alta persoana e lovita prin mine. Cine? Lobont? Eu asa zic. Cine citeste textul cu atentie, isi poate da seama ca trimiterea e la cu totul altcineva. De fapt, cel vizat e Bogdan. Oricum, eu banuiesc cam cine mi-a facut asta. Sunt persoane care-mi vor raul, mie si prietenilor mei. Ce alte inexactitati mai crezi ca sunt in declaratiile acelui personaj? S-a spus ca as fi plecat la zece dimineata, cand eu am plecat pe la trei si jumatate. Multi din cei pomeniti ca au fost la petrecere chiar au fost, dar Giovani Becali si Dan Petrescu n-au trecut pe acolo. si mai e si chestia cu accidentarea. Chiar crezi ca mai puteam sa raman pe picioare da- ca-mi rupeam degetul mic cazand pe scari? Pai tu trebuie sa-mi spui, Cristi. Puteai? in nici un caz. Degetul acela e de sprijin, se lasa toata greutatea in el, asa ca n-aveam cum sa nu simt durerea, cat as fi baut pana atunci, asa cum se sustine in material. Nu ti se pare ciudat ca, in noaptea de 22- 23 iunie, tu sa participi la o petrecere pana spre dimineata, cineva sa spuna ca acolo tu ti-ai fi rupt degetul, iar tu sa sustii ca, de fapt, asta s-a intamplat chiar a doua zi dupa chef? si cu cel mai tare alibi posibil, doar in prezenta impresarilor tai? Da, ce sa zic, aveti si voi dreptate in felul vostru, dar e o pura coincidenta. Probabil si eu, daca as fi fost in locul vostru, m-as fi gandit la asta. Dar ce sa fac, daca asta este alibiul meu? E o pura coincidenta si nimic mai mult. Sunt constient de faptul ca e cuvantul meu impotriva cuvantului celor care v-au spus astfel de lucruri. si cum zici ca te-ai accidentat? A doua zi dupa petrecerea asta, pe seara, am iesit cu impresarii mei la o miscare. Am zis sa ne mai dezmortim dupa chef, dar a iesit rau, ca m-am lovit la degetul cu pricina. in concluzie, Cristi, n-ai cazut pe scari si nu ti-ai rupt degetul la Tiffany... Nu, eu zic ca sunt minciuni. Am fost la petrecere, recunosc, m-am distrat ca orice om normal, dar de aici pana la a spune cineva ca am cazut pe scari si mi-am rupt degetul, beat fiind, e cale lunga. Iar eu tin la imaginea mea.

http://www.libertatea.ro/index.jsp?p...icle&aid=84222

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)