Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Default Zgomot aer conditionat pe vant puternic

Salut
    Noaptea trecuta a batut vantul foarte tare si nu am putut sa dorm mai deloc pentru ca se auzea un zgomot (parca erau avioane militare departe) in unitatea de aer conditionat... Exista vreo solutie? Sau ce provoaca zgomotul acela suparator? E normal?
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by popamare View Post
    Salut
    Noaptea trecuta a batut vantul foarte tare si nu am putut sa dorm mai deloc pentru ca se auzea un zgomot (parca erau avioane militare departe) in unitatea de aer conditionat... Exista vreo solutie? Sau ce provoaca zgomotul acela suparator? E normal?
    Da, cere-le celor de la Martorii lui Iehova sa te primeasca la ei in secta si or sa-ti dea gratis altul...
    Salut Prieteni!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Vintul iti invirte elicea de la unitatea externa.
    Ori o ungi corespunzator, ori o blochezi cind nu folosesti aerul conditionat.

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Vintul iti invirte elicea de la unitatea externa.
    Ori o ungi corespunzator, ori o blochezi cind nu folosesti aerul conditionat.
    Offf, asta n-are nici 2 luni (ala de-l aveam l-am dus la munca), deci de uns nu e vb. Cred ca o sa astept sa se opreasca vantul ca de blocat elicea nu poate fi vorba

ms

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

sau puteti sa va rugati voi sa nu mai bata vantul tare
    ca voi sunteti neprihaniti

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Da, cere-le celor de la Martorii lui Iehova sa te primeasca la ei in secta si or sa-ti dea gratis altul...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sau puteti sa va rugati voi sa nu mai bata vantul tare
    ca voi sunteti neprihaniti
    ma, nu mai manca
    Salut Prieteni!

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ma, nu mai manca
    vezi ca de-ala mananci dumneata, din dosul calului, ca asa te-ai bagat fara rost aici. Nu as intra in secta voastra pentru nimic, cum fac unii ca sa ii ajute fratii sa-si faca o casa... Mah, n-ai cum sa cumperi mantuirea... si nici bunul simt... Plus ca nu's chiar asa sarac ca sa nu-mi permit una sau alta.

Mi-ai dat un pm, il citesc iti raspund si cand intru aici vad postarea ta total nepotrivita... Bravo...

Eu cred ca tot din saracie te-ai dus la martori, erai sarac cu duhul.. Vad ca doar te-au amgit aia, nu te-au ajutat cu nimic. Dar nu cred ca o sa fie vreo problema, o sa mostenesti cateva hectare din imparatia cerurilor sau ma rog pe pamantul ala nou de care ziceti voi... Apropo cica in decembrie o sa te imbogatesti...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

vezi ca de-ala mananci dumneata, din dosul calului, ca asa te-ai bagat fara rost aici. Nu as intra in secta voastra pentru nimic, cum fac unii ca sa ii ajute fratii sa-si faca o casa... Mah, n-ai cum sa cumperi mantuirea... si nici bunul simt... Plus ca nu's chiar asa sarac ca sa nu-mi permit una sau alta.

Mi-ai dat un pm, il citesc iti raspund si cand intru aici vad postarea ta total nepotrivita... Bravo...

Eu cred ca tot din saracie te-ai dus la martori, erai sarac cu duhul.. Vad ca doar te-au amgit aia, nu te-au ajutat cu nimic. Dar nu cred ca o sa fie vreo problema, o sa mostenesti cateva hectare din imparatia cerurilor sau ma rog pe pamantul ala nou de care ziceti voi... Apropo cica in decembrie o sa te imbogatesti...
    Esti chiar basist!
    Lasa, popo, ca te ajuta pe tine baselu...pupa-l in dos ca te are in vedere!
    Ca sa vezi ca le-ai adunat tu pe toate - prost-intentionat, vadit extremist la adresa unui cult(legal acceptat pe teritoriul Romaniei) si insuficient informat - habarnist:

- Martorii lui Iehova au început să activeze în România în 1911.
    - În decembrie 1989, numărul Martorilor lui Iehova din România era de 17.000.
    - Astazi: sunt aproximativ 80.000 de români din România şi alţi „20.000 de români din alte ţări, ca Italia, Marea Britanie, Republica Moldova”
    - În România, activitatea tuturor congregaţiilor este supravegheată de un grup de „bătrâni” numiţi de Corpul de Guvernare, care slujesc la sediul central din Bucureşti. Organizaţia are 265 de lăcaşuri de cult (săli ale Regatului) şi 111 spaţii închiriate unde se oficiază serviciile religioase.
    - Spre deosebire de fituicele cu indoctrinari insipide ale BOR(facute pentru imbogatirea unei singure persoane), periodicele editate de Martorii lui Iehova, Turnul de veghe şi Treziţi-vă! apar bilunar, în 148, respectiv 87 de limbi, fiecare ediţie având peste 20 de milioane de exemplare. Si chiar ai ce citi acolo...
    - Prozelitismul este o cerinta expresa, ridicat la rang de dogma. Sunt interzise transfuziile, tratamentele medicale, vaccinurile, transplanturile. Nu sunt acceptate contactele cu nemartorii in afara intalnirilor prozelitiste.
    - Nu cred in Trinitate; Isus Cristos nu este Dumnezeu, ci una dintre creaturile sale. Cristos este „cel mai mare om care a trait vreodata”. Anterior intruparii, dar si dupa aceasta, este confundat cu Arhanghelul Mihail; Duhul Sfant este o energie a Tatalui, o energie impersonala; Dupa inlaturarea rautatii de pe pamant, acesta va fi populat in intregime de o societate de oameni drepti, care se vor inchina lui Iehova si care vor primi darul vietii eterne, ca oameni perfecti. Pe acest pamant readus la starea de paradis, vor fi inviati cei ce au murit de-a lungul secolelor, drepti sau nedrepti, pentru a fi invatati despre adevaratul Dumnezeu si pentru a li se da posibilitatea de a beneficia de aceste binecuvantari. Calculeaza neincetat parusia si sustin mileniul - imparatia pamanteasca de 1000 de ani; Nu cred in nemurire, in suflet, in iad si chinuri; Impart in clase pe cei mantuiti: 144.000 de „martori” vor guverna in cer cu Cristos, restul pe pamant; Nu au sarbatori si sunt foarte ostili atat celor crestine (Paste, Craciun), cat si celor laice;

Si acum, bomba care duce spre demonstrarea stupizeniei tale(in care persisti);
    Martorii lui Iehova NU acceptă exprimarea dreptului de vot. Deoarece se numesc susţinători şi slujitori ai Regatului lui Dumnezeu, Martorii lui Iehova refuză să îşi exercite dreptul de vot, întrucât exprimarea acestuia i-ar transforma în susţinători ai unui sistem politic, economic ori social. Totodată, ei refuză să salute drapelul naţional.

Eh, popo, sa vad acum ce mai ai de bolborosit. Ai vazut ca, la fel ca si seful tau basist, aberati pe teme ireale, inventate!
    Vino la vot, voteaza cum vrei si vei fi iertat
    Salut Prieteni!

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Esti chiar basist!
    Lasa, popo, ca te ajuta pe tine baselu...pupa-l in dos ca te are in vedere!
    Ca sa vezi ca le-ai adunat tu pe toate - prost-intentionat, vadit extremist la adresa unui cult(legal acceptat pe teritoriul Romaniei) si insuficient informat - habarnist:

- Martorii lui Iehova au început să activeze în România în 1911.
    - În decembrie 1989, numărul Martorilor lui Iehova din România era de 17.000.
    - Astazi: sunt aproximativ 80.000 de români din România şi alţi „20.000 de români din alte ţări, ca Italia, Marea Britanie, Republica Moldova”
    - În România, activitatea tuturor congregaţiilor este supravegheată de un grup de „bătrâni” numiţi de Corpul de Guvernare, care slujesc la sediul central din Bucureşti. Organizaţia are 265 de lăcaşuri de cult (săli ale Regatului) şi 111 spaţii închiriate unde se oficiază serviciile religioase.
    - Spre deosebire de fituicele cu indoctrinari insipide ale BOR(facute pentru imbogatirea unei singure persoane), periodicele editate de Martorii lui Iehova, Turnul de veghe şi Treziţi-vă! apar bilunar, în 148, respectiv 87 de limbi, fiecare ediţie având peste 20 de milioane de exemplare. Si chiar ai ce citi acolo...
    - Prozelitismul este o cerinta expresa, ridicat la rang de dogma. Sunt interzise transfuziile, tratamentele medicale, vaccinurile, transplanturile. Nu sunt acceptate contactele cu nemartorii in afara intalnirilor prozelitiste.
    - Nu cred in Trinitate; Isus Cristos nu este Dumnezeu, ci una dintre creaturile sale. Cristos este „cel mai mare om care a trait vreodata”. Anterior intruparii, dar si dupa aceasta, este confundat cu Arhanghelul Mihail; Duhul Sfant este o energie a Tatalui, o energie impersonala; Dupa inlaturarea rautatii de pe pamant, acesta va fi populat in intregime de o societate de oameni drepti, care se vor inchina lui Iehova si care vor primi darul vietii eterne, ca oameni perfecti. Pe acest pamant readus la starea de paradis, vor fi inviati cei ce au murit de-a lungul secolelor, drepti sau nedrepti, pentru a fi invatati despre adevaratul Dumnezeu si pentru a li se da posibilitatea de a beneficia de aceste binecuvantari. Calculeaza neincetat parusia si sustin mileniul - imparatia pamanteasca de 1000 de ani; Nu cred in nemurire, in suflet, in iad si chinuri; Impart in clase pe cei mantuiti: 144.000 de „martori” vor guverna in cer cu Cristos, restul pe pamant; Nu au sarbatori si sunt foarte ostili atat celor crestine (Paste, Craciun), cat si celor laice;

Martorii lui Iehova NU acceptă exprimarea dreptului de vot. Deoarece se numesc susţinători şi slujitori ai Regatului lui Dumnezeu, Martorii lui Iehova refuză să îşi exercite dreptul de vot, întrucât exprimarea acestuia i-ar transforma în susţinători ai unui sistem politic, economic ori social. Totodată, ei refuză să salute drapelul naţional.

Eh, popo, sa vad acum ce mai ai de bolborosit. Ai vazut ca, la fel ca si seful tau basist, aberati pe teme ireale, inventate!
    Vino la vot, voteaza cum vrei si vei fi iertat

maestre
    toti martorii iehovisti pe care i-am intalnit personal erau la costum si cravata (nu vb de femei doar daca nu esti si tu una ceea ce nu cred), batosi si intotdeauna la ei cu expresia "da, dar...." cand le demonstrai ca albul e alb si rosu e rosu... Astia ori sunt cretini ori cretini... Scuza-ma dar asta e concluzia trasa de-a lungul mai multor ani. Tu de ce nu vrei sa ma faci sa mi-o schimb?

Nu inteleg de ce vorbesti tu iehovistule de fituicile ortodoxe cand voi ati pus si la posta pliante de-alea cu toata familia fericita cu catel, pisica, purcel toti razand ca in reclamele la iaurt, cu mainile intinse dupa mere din marul din fata lor. Ma leshi cu balivernele? Vezi ca eu nu sunt unul derutat care vrea sa-l ajute fratii si vrea sa devina iehovist doar pentru ca i se pare ca buda de la voi e mai confortabila.

Nu sunt acceptate contactele cu nemartorii in afara intalnirilor prozelitiste.
    bun, atunci ce cauti printre noi astia nemartori (frate, ce cuvant) sa ne freci la metafizic? Ori cauti prozeliti? Ne da sfatul ala de batrani ai vostrii cate un card de Sky Uk cu abo full pe 2 ani? Vezi ca-ti dai singur foc la valiza...

pai si de ce te bagi in discutii moo? Acum vad ca-ti dai foc si la nadragi...

Acum, pe bune faza cu tarnsfuziile de sange... Nu-mi doresc ca sa ai vreodata pe cineva din familie sau prieten apropiat care sa fie in situatia de a primi o transfuzie sau un organ... Mai ales un copilas de cativa anisori. Refuzul chiar v-ar pune in rand cu animalele...

sa ai parte de inaltare spirituala (sa ai grija la satelit cand urci)

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Salut,
    Ai rezolvat problema cu zgomotul la aerul conditionat pe vant puternic? Daca da, imi spui te rog cum ai rezolvat-o? Am si eu aceasi problema.
    Multumesc mult.
    O zi frumoasa.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Deci daca am inteles eu bine, daca ai probleme cu zgomotul de la aparatul de clima,
    trebuie sa aderi la Martorii lu' Iehova, si automat citesti 'Treziti-va', adica nu mai dormi, deci nu te mai deranjeaza ca suna
    PROBLEM SOLVED!
    Trebuie postata neaparat solutia pe http://elektrotanya.com/

Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca iti bagi dopuri in urechi se mai aude zgomotul ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)