Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 189

Thread: Noutati

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Noutati

Sa va dau cateva stiri in exclusivitate :
    1.Se va lansa DigiSport 3 HD
    2.In aceasta toamna va avea loc rebrenduirea canalelor Digi Sport
    3.In aceasta toamna se vor lansa cel putin 3 canale proprii Digi TV
    4.100,000 de receivere Kaon vor fi disponibile pentru abonatii Digi Tv satelit
    5.40.000 receivere HD Kaon (cu PVR) vor fi disponibile abonatilor Digi Satelit, in aceasta toamna va fi lansat primul pachet HD al lui Digi TV,vom avea un transponder cu 4 canale HD Digi Tv si alte cateva canale in simulcrypt.
    6.Atat Digi Tv cat si Dolce au sub un milion de abonati DTH, daca in cazul celor de la Digi Tv abonatii au migrat in bloc la catv, in cazul lui Dolce problemele sunt datorate in special programelor sport premium oferite de concurenta (digi tv)
    7.Programele din trustul Intact nu vor fi reintroduse in pachetul Digi TV Satelit pana cand nu va renunta la aberanta suma de 7 milioane de euro pentru retransmisie.
    8.Un soft nou pentru abonatii iptv ai RCS-ului.
    9.Daca nu va reduce pierderile pana la 31 iulie 2013, Romtelecom are in plan renuntarea la platforma Dolce TV,platforma digitala ce inregistreaza in ultimile 14 luni un numar mai mare de rezilieri decat atragerea de noi abonati.
    10.Nelipsita bomba , ce urmeaza sa o lansez cu cateva zile inaintea exploziei !

Cam atat deocamdata...alte informatii la...toamna !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

totul e ok,dar daca se poate sa ındrepte cineva antena satelitului intel 0.8 spre turcia sa intru şi eu ın rınd cu lumea,m-am saturat de 16 e cu intact şi tvr (dau bakşiş)

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si Ceausescu a promis 100 de lei dar nu a mai apucat-o nimeni
    Lumea se indreapta cu pasi vertiginosi spre Focus
    Digi snt varza de ctva ani nu mai au recuri cel putin in Timisoara cam greu sa mai crezi ceva

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

bomba e cat se poate de reala,la noi practica ne omoara...adica detonarea ei...ca sa fie reala

bombe din primu razboi mondial se mai gasesc si acum(neexplodate)...asa vor gasi si urmasi nostri aceste porunci

parca sant zece nu?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

E cam tarziu cu digi,deja sant la focus.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    5.40.000 receivere HD Kaon (cu PVR) vor fi disponibile abonatilor Digi Satelit, in aceasta toamna va fi lansat primul pachet HD al lui Digi TV,vom avea un transponder cu 4 canale HD Digi Tv si alte cateva canale in simulcrypt.
    6.Atat Digi Tv cat si Dolce au sub un milion de abonati DTH, daca in cazul celor de la Digi Tv abonatii au migrat in bloc la catv, in cazul lui Dolce problemele sunt datorate in special programelor sport premium oferite de concurenta (digi tv)
    7.Programele din trustul Intact nu vor fi reintroduse in pachetul Digi TV Satelit pana cand nu va renunta la aberanta suma de 7 milioane de euro pentru retransmisie.
    9.Daca nu va reduce pierderile pana la 31 iulie 2013, Romtelecom are in plan renuntarea la platforma Dolce TV,platforma digitala ce inregistreaza in ultimile 14 luni un numar mai mare de rezilieri decat atragerea de noi abonati.

Vesti bune. Sa mai adaug si eu punctul 11, in urmatoarele 3 saptamani, in Bucuresti se vor distribui 43.000 de receivere Humax SD la abonatii RCS cu pachet Extra+, Extra si Baza+. Aceste decodoare se dau gratuit.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default HD Digi Tv Satelit

suna foarte frumos, sper sa se realizeze. sa nu ramana doar un fasss
    am Digi Satelit, sper sa ma numar pintre aia 40.000 HD KAON
    Oltenia, Eterna Terra-Nova
    Un cantec are astazi si-n priviri
    Hai Universitatea! Hai Craiova!
    Tu, Campioana unei mari iubiri!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

...si cu Eurosporturile HD cum ramine?
    Rapidist pur singe...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

si Discovery HD, History HD...pe cablu..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Cred ca am putea sa ne luam gandul de la aceste canale HD pe cablu...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

asa sa ajunga si digi satelit pana in iulie 2013, precum dolcele pt ca asa merita, nu isi respecta clientii! sunt abonat de 5 ani la digi satelit iar in ianuarie o sa renunt, nu de alta dar am fost fraier si am platit fiecare an in avans! nu e problema mea ca ei nu se pot intelege cu anumite trusturi de televiziune, iar mie nu pot sa imi introduca progrmele in grila pt care am semnat un contract. de ce pe digi cblu aceste programe exista in grila?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Dar e si o veste nu prea buna ( sa nu-i zic proasta) , pentru canalele Discovery platim pe digital catv 7 lei
    ....

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pe partea de HD locul 3 asigurat pentru rcs - rds ! Deocamdata...

1. Daca Eurosporturile HD, History HD, Discovery Showcase HD nu vor fi nici macar la digisatelit adio rcs -rds . 2. Lasat-mi naibii calea de sunet in limba maghiara la CAMPIONATUL ANGLIEI, TOTI comentatorii digisport sunt SLABI ! 3. Multumit pentru Digisport 3 HD. 4. Felicitari pentru Digi 24 HD, sper sa se continue pe aceeasi linie, cu canalele surpriza... 5.In contextul crizei din Spania si Italia, va scadea foarte mult interesul pentru aceste campionate, asadar astept nu numai rebranduirea doar cu numele, ca la "zaharosi" ci si FLEXIBILITATEA in alegerea programelor sportive, cu mare audienta in lume (gen campionatul Argentinei, campionatele de rugby din Anglia, Franta si cele din Australia, Noua Zeelanda si Africa de Sud) 6. Canalele de documentare sa poata fi urmarite si in varianta HD, bineinteles CONTRA COST : Viasat NATURE HD, Travel HD samd. In rest, stiu ca sunt subiectiv, dar mi-as dori sa urmaresc CAMPIONATUL GERMANIEI la DIGISPORT HD, asta deoarece comentatorii Eurosport 2 sunt PENIBILI, JENANTI

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@Tutuhugoneata

DA, da, da asa e
    Si SuperOne sa fie HD si sa schimbe si comentatorii ca snt jenanti deja

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu zic ca unii dintre voi sa fiti mai realisti si macar sa puteti vizualiza si pe Digi Satelit cateva prg. HD , cat dvb-c aici deja este alt subiect
    Cum ii sta romanului bine sa fie primul la cerseala , toti dorind o gramada de prg. tv si mai ales hd , ca de daca nu ai hd in casa nu esti cool/........
    Insa cand va veni vorba si despre preturi sa vezi atunci disparitii si "mucles" de la majoritatea celor care cer hede-uri
    Totusi costurile de transmitere/retransmite pe dvb-s/s2 nu sint aceleasi ca la dvb-c si de aceea si lucruri merg ceva mai incet pe dvb-s/s2
    Ce nu inteleg eu , foarte mult doriti sport , insa va intreb cate prg. tv de sport puteti urmari/vizualiza zilnic ?
    Ca doar nu stati cu telecomanda in mana si din minut in minut schimbati pe alt prg. tv de sport
    A ca se doreste o grila de emisiuni/campionate mai diversificata fata de prezent , asta este altceva si nu cred ca ar trebui sa apara nu stiu cate zeci de prg. tv de sport , pt. a putea sa aveti o diversificare mai mare in acest domeniu
    Ce facem atunci ? Domeniul sportiv si prg./canalul tv , personal mi se pare aiurea , asa ceva
    Din experienta acumulata ca abonat dvb-c pot scrie din practica , ca ceea ce nu putei viziona azi pe nu stiu ce prg. tv codat din suita Discovery ( ma refer la documentare ) , veti putea urmari saptamana viitoare cel tarziu pe unul din prg. tv free de documentare
    Insa hai totusi sa nu amestecam grisul cu malaiul si satelitul cu cablul digital , aici discutandu-se de digi satelit , pe cablu fiind deja alta situatie mai buna ( cel putin in prezent )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)