Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Analog TV devine Digi 24 Timisoara

Din 25 iunie 2012 Analog TV Timisoara devine Digi 24 Timisoara
    Postul se adreseaza locuitorilor din vestul tarii si va emite in format full HD
    O miscare asteptata,felicitari RDS

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry Felicitări ???

Analog și TVS au fost pe satelit și nu mai sunt Am rămas și cu abonamentul de digi tocmai pentru a vedea comod la televizor știri din Timișoara și Oradea.
    Felicitări le spunem cnd vom avea pe satelit DIGI 24 Timișoara și Digi 24 Oradea !
    Pnă atunci, cel mult le putem ura succes celor care vor munci pe acolo (și le ținem pumnii să-și primească banii promiși, că la cum ți respectă Digi clienții ... dacă la fel o fi și cu angajații...)
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satcodx2002 View Post
    Analog și TVS au fost pe satelit și nu mai sunt Am rămas și cu abonamentul de digi tocmai pentru a vedea comod la televizor știri din Timișoara și Oradea.
    Felicitări le spunem cnd vom avea pe satelit DIGI 24 Timișoara și Digi 24 Oradea !
    Pnă atunci, cel mult le putem ura succes celor care vor munci pe acolo (și le ținem pumnii să-și primească banii promiși, că la cum ți respectă Digi clienții ... dacă la fel o fi și cu angajații...)
    Apropo,numai "cablistii" au facilitatea de a urmari acest post regional?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum in preajma deschiderii JO de vara asteptam cu nerabdare Eurosporturile in format HD...la 3D refuz sa ma gindesc,deocamdata...
    Rapidist pur singe...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

prietene, eurosporturile sunt HD la focus sat...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down la UPC Timisoara ..imagine neagra

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    Apropo,numai "cablistii" au facilitatea de a urmari acest post regional?
    decind cu metamorfoza analog tv in Digi 24 , in grila UPC Timisoara , avem imagine neagra.am intrebat la info daca mai avem acces la analog/digi24.raspuns primit la telefon : negociem.interesant ca atunci platesc la ghiseu sunt bombardat cu "super oferte" de canale si programe.cind intreb de canale locale (mi se pare normal sa le vad la mine in oras/Timisoara) raspunsul devine evaziv.asa ca daca vreau digi24,ca pacat ca nu e "must carry" ramane DTHul sau sa trec pe rds.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down In Brasov e Jale ! JALE CU J MARE ! Brasovenii isi doresc DIGI 24 BRASOV !!!

Sub Tampa e Iadul pe pamant , exista 3, 4 televiziuni locale, sub feuda unui dement , numitul CANCESCU, a carui principala activitate (in afara afacerilor imobiliare cu promisul aeroport de la Ghimbav, promis de 10 ani brasovenilor, precum si distrugerea zidurilor de aparare a cetatii Cata "Nici un om cu BAC-ul luat la timp nu construieste un WC intre zidurile fortificate ale bisericii de la Cata (monument istoric). Mos Cancescu a facut-o si este mandru de asta ") e...VOMITATUL non-stop de scarboshenii si fitile : ganditi-va -oameni buni (brasovenii rationali stiu ce vorbesc...)- la o combinatie ,un ghiveci intre "ROMANIA MARE" de pe vremuri, a Zbanghiului vadim tudor, Zbieretele fascistoide ale PORCULUI NATIONAL paunescu (putrezi-i-ar oasele), REALITATEA lui sorin ovidiu vantu(de acum 2 ,3 ani) si LATRINA 3 ETERNA, plina cu scursurile securistice ale JIGODIEI felix... Asa arata trustul mix tv, alaturat de nova tv, unde zburda comunistii lui ion iliescu, "revolutionarii" derbedeului dorin lazar maior (ce a primit shuturi in C*O*C*C*I*S*, inclusiv de la vadim tudor) ,ce propovaduieste revolutia tip Che Guevaaara, b*a*s*h*i*n*o*a*s*a*, a cuplului de "gashte" tonta -antenescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down completare...old time 1998 brasov

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Sub Tampa e Iadul pe pamant , exista 3, 4 televiziuni locale, sub feuda unui dement , numitul CANCESCU, a carui principala activitate (in afara afacerilor imobiliare cu promisul aeroport de la Ghimbav, promis de 10 ani brasovenilor, precum si distrugerea zidurilor de aparare a cetatii Catahttp://wikibrasov.files.wordpress.co...duri.jpg?w=500 "Nici un om cu BAC-ul luat la timp nu construieste un WC intre zidurile fortificate ale bisericii de la Cata (monument istoric). Mos Cancescu a facut-o si este mandru de asta ") e...VOMITATUL non-stop de scarboshenii si fitile : ganditi-va -oameni buni (brasovenii rationali stiu ce vorbesc...)- la o combinatie ,un ghiveci intre "ROMANIA MARE" de pe vremuri, a Zbanghiului vadim tudor, Zbieretele fascistoide ale PORCULUI NATIONAL paunescu (putrezi-i-ar oasele), REALITATEA lui sorin ovidiu vantu(de acum 2 ,3 ani) si LATRINA 3 ETERNA, plina cu scursurile securistice ale JIGODIEI felix... Asa arata trustul mix tv, alaturat de nova tv, unde zburda comunistii lui ion iliescu, "revolutionarii" derbedeului dorin lazar maior (ce a primit shuturi in C*O*C*C*I*S*, inclusiv de la vadim tudor) ,ce propovaduieste revolutia tip Che Guevaaara, b*a*s*h*i*n*o*a*s*a*, a cuplului de "gashte" tonta -antenescu
    eram si eu la Brasov acum 15 ani ...si aparea reteaua MIX a lu`Cancescu...brasovenii tin minte vremurile acelea.ca se uitau la antena 1 via mix brasov.era singura varianta sa vezi tv din bucuresti.innebuneai seara cind se uitau la cite un film si apareau reclame din brasov pe ecram cite 10..20 de secunde la interval de 10 minute...si ocupau cam 1/3 din imagine.reactie si plingeri in mass media locala...si nimic.pe atunci antena 1 chiar avea filme si emisiuni bune.intre timp am revenit in Banat.aici insa am avut si avem de unde alege...atit terestru cit si satelit.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

se transmite pe satelit sau pe cablu, ca nu prea am inteles ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Digi 24 Iasi, Digi 24 Timisoara si (in curand) Digi 24 Oradea se transmit pe cablu digital RCS !
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy eu am UPC

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    se transmite pe satelit sau pe cablu, ca nu prea am inteles ?
    eu in Timisoara am UPC analogic...si era analog tv pe UPC.de cand a devenit Digi 24 subit a "sarit" din grila si in loc este imagine neagra.am intrebat daca e un deranj ca un canal rds si de acea nu se transmite.nu am primit niciun raspuns.

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by karoly1975 View Post
    eu in Timisoara am UPC analogic...si era analog tv pe UPC.de cand a devenit Digi 24 subit a "sarit" din grila si in loc este imagine neagra.am intrebat daca e un deranj ca un canal rds si de acea nu se transmite.nu am primit niciun raspuns.
    evident ca nu il mai baga pentru ca e canalul rds-ului. degeaba zic ei ca "negociaza". si oricum curand, nu il vei avea, iti spun sigur. dar..treci pe rds, si gata.
    yada yada

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cool eu am Digi

Quote Originally Posted by siZan View Post
    evident ca nu il mai baga pentru ca e canalul rds-ului. degeaba zic ei ca "negociaza". si oricum curand, nu il vei avea, iti spun sigur. dar..treci pe rds, si gata.
    eu am si satelit Digi.era vorba de disparitia din grila a unui program tv local si nimic in loc...mergea un Banat tv de la Resita ...dar sigur apare ceva de umplutura la UPS Timisoara.sti insa ce este tare ?! au doua canale de info...jenant..interesant ca doar la digi sar multi pentru programe tv de umplutura ... de UPC cablu timisoara sa nu vorbesc....cea mai tare televiziune locala din Timisoara e structo-camila TVT89 facuta de un oltean/Georgica Cornu in Banat...cica pentru Banat

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

nu e oltean, e de la severin.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Talking ca si final de tread ...UPC

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    nu e oltean, e de la severin.
    la UPC Timisoara a aparut ceva in locul Analog tv Timisoara postul TVR Timisoara.sunt tari baietii.am sunat sa-i felicit ca in fine se vede ceva in loc de analog.daca sunt 2 canale info UPC de ce sa nu fie 2 canale TVR Timisoara.succes baieti ,tot asa ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)