Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9

Thread: Caserie Cluj

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Caserie Cluj

Si totusi pe langa faptul ca aparatul de la digi se misca incat (nu am nimic cu el) mai sunt si cateva caserite care nu au nici o treaba cu viteza. Am 2 propuneri pt cei de la digi:
    1. daca nu sunt in stare sa adune banii de la abonati (asta inseamna o caresie calumea) sa scoata naibi abonamentul si semnalul sa fie fta
    2. sa faca contract cu Spitalul de Urgenta Cj astfel incat sa fie
    in permanenta o salvare acolo in caz ca pica cineva asteptand la coada
    Multa Bafta
    Dragostea incepe cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

3) daca casieritele au sub 30 de ani si arata beton, atunci ar fi varianta ca ele sa fie imbracate ca iepurasii playboy....

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

sa se imbrace cu urechi de iepulasi?

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Peivelsiloi Wuepuieeeee!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Azi am fost la RCS Cluj sa platesc abonamentul la Digi Tv iar ceea ce am vazut acolo mi-a amintit de anii dinainte de revolutie.
    Erau foarte multi oameni la coada ,unii pentru precontracte , altii pentru a-si ridica decodoarele si cam jumatate din total erau acolo pentru a-si platii abonamentul.La abonamente era o singura caserita care incasa si abonamente Digi si internet si din aceasta cauza timpul de asteptare era foarte mare .
    La un moment dat oamenii de la coada au inceput sa comenteze de ce dureaza asa mult si de ce nu este organizata mai bine caseria iar la aceste comentarii am auzit niste replici " beton".
    Vestita domnisoara Alina zicea "Nu va obliga nimeni sa va abonati la Digi ,n-aveti decat sa plecati daca nu va comvine ".
    Au chemat un baiat care era si el angajat la ei sa faca ordine ,deoarece spiritele s-au incins rau de tot , iar acesta s-a dovedit a fi mai idiot decat ele .Daca la intrebat cineva de ce nu sunt in stare sa organizeze o caserie ,eventual sa mareasca numarul celor care incaseaza abonamente acesta adat un raspuns in stilul lor " Daca nu va convine ca stati in hol la coada o sa va scoatem afara in frig"
    Atata nesimtire cat am vazut astazi acolo nu am avut ocazia sa vad de mult timp.
    Eu chiar nu inteleg de ce nu sunt in stare sa se organizeze mai bine? Ai impresia ca te duci sa ceri nu sa le dai bani.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lei
    Eu chiar nu inteleg de ce nu sunt in stare sa se organizeze mai bine? Ai impresia ca te duci sa ceri nu sa le dai bani.
    Imi place ca ai pus punctul pe i. Deci nu-mi vine sa cred ca se sta la coada (sau la usa )sa platesti ceva. In curand ma duc iara si cred ca o sa chem o asistenta draguta sa-mi tina de urat pana nu ma duc la
    Dragostea incepe cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Luni 19.12.2005 ora 15
    Dialog intre o persoana care sta la coada si o casierita care a iesit din birou :
    "- Cat costa instalarea daca vine instalatorul vostru
    - 500000 lei
    - Nu se poate , nu e 250000 lei
    - Ba da ,250000 + tva = 500000 lei "
    Cat naiba o fi taxa de instalare la Cluj
    Poate sa ne spuna cineva cu cat i s-a instalat antena de cand au modificat taxa de instalare

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

la caserie vin multe persoane cu lista de abonamente si 20-30 si pana plateste acel om va dati seama ce se intampla.
    Este o mare,mare porcarie.
    Referitor la acei instalatori autorizati am fost dupa ei si am vazut ce lucrari fac
    Cand vb cu ei la tel primul lucru te intreaba daca ai "cablu",bineinteles de transport nu se zice nimic,iar lucrarile ce le-am vazut facute de instalator autorizat DIGI....no coment ....naspa,naspa,naspa.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristi_v
    la caserie vin multe persoane cu lista de abonamente si 20-30 si pana plateste acel om va dati seama ce se intampla.
    Este o mare,mare porcarie.
    Referitor la acei instalatori autorizati am fost dupa ei si am vazut ce lucrari fac
    Cand vb cu ei la tel primul lucru te intreaba daca ai "cablu",bineinteles de transport nu se zice nimic,iar lucrarile ce le-am vazut facute de instalator autorizat DIGI....no coment ....naspa,naspa,naspa.
    @cristi_v:

Intr-adevar multi fac lucrari de mantuiala pentru acei bani, dar sa nu uitam ca si calitatea monturilor si a antenelor a fost foarte slaba o vreme, nu stiu cum va fi de acum incolo. Partea mai proasta e ca unii "instalatori" nu concep ca isi fac probleme singuri instaland la repezeala si fara sa faca reglaje la sange. La prima ploaie..... suna telefonul.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)