Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking Crash test!!....samsung sucks

Samsung Galaxy S III, zdrobit de iPhone 4S in cel mai nebun test posibil

Samsung Galaxy S III are o multime de brizbriz-uri, putem spune ca aproape stie sa roteasca in aer clatite, insa la unul dintre cele mai importante teste, nu s-a descurcat grozav, in ciuda pretului destul de mare.

Baietii de la SquareTrade, o companie independenta care ofera garantii, au vrut sa vada cat de bine rezista telefonul cu Android la testul cu asfaltul. L-au comparat cu iPhone 4S care, la randul sau, a iesit destul de sifonat.

Cele doua .....phone-uri au fost supuse la 3 teste. Cei de la SquareTrade au vrut sa vada ce se intampla atunci cand telefonul iti cade, in timp ce il tii la ureche, ce se intampla cand el ajunge in mainile copiilor si cum se descurca atunci cand cade de pe masina.

Iata rezultatul:

Ce-i drept, cele 3 teste ar fi fost dificile pentru aproape toate telefoanele existente acum pe piata.
    yoda.ro
    ----------------------------------------------

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Măcar bine că are semnal şi nu mai trebuie s‼ cumperi bumbere, amplificatoare sau alte accesorii ca să poţi da un telefon...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

cer scuze dar consider testele de tipul asta de-a dreptul debile...
    relevanta zero!

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

E bine de stiut

ce se intampla atunci cand telefonul iti cade, in timp ce il tii la ureche, ce se intampla cand el ajunge in mainile copiilor si cum se descurca atunci cand cade de pe masina.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

testtul trebuie repetat cu fiecare telefon de cel putin de 3 ori
    pe pariu cä de fiecare datä se ducea altceva
    adevärul este inventia unui mincinos

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca se duce acelasi lucru.......banii

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Chiar absurd.

Doar un personaj stupid poate face un asemenea test, de aici si urmarile, care nu sunt mai prejos. Ma mira entuziasmul celui care a deschis subiectul, cu gand de luat la misto. Mai absurd decat creatorul originalului. De fapt la ce se asteptau ambele parti? Aceste obiecte sunt fine, pentru oameni fini, nu pentru ciobani.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by le099 View Post
    Ma mira entuziasmul celui care a deschis subiectul, cu gand de luat la misto. .
    E doar o stire moo,unde vezi entuziasm

Ciudosule

Ti-ai luat dacia lodgy

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Ti-ai luat dacia lodgy
    De ce moo ai gasit un crash test si cu dacia lodgy ?

vezi asta de la tovarasul tau

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hahaha, atunci cand galaxie es 2 rezista in fata lui ifon 4 la contactul cu bordura...tare relevante mai erau testele astea si interesante, acum cand se face tandari daca suflii nasu un pic mai tare...dom`le ca eu nu dau cu mucii`n el, sunt un om fin. Adevarul asta ...greu mai e de acceptat. Eu zic ca nici crash testele NCAP nu au nicio relevanta, niste dobitoci, noi cei de pe acest forum suntem numai oameni fini, chiar piloti, noua nu ni se poate intampla niciodata. Poate e un pic cam exagerata comparatia, in sensul ca viata ta nu depinde de un telefon (sau poate da, cateodata), insa dupa ce ma loveste x (ciobanul) in timp ce merg pe strada,de exemplu, si telefonul meu se face tandari la impactul cu sol-ul... poate vreau si eu, zic, sa mai pot folosi acel terminal, eventual sa mai si pot descifra ce este pe acel excelent ecran de 4.8 inch. Repet, in cazul S2-ului, asta a fost un punct forte, si s`a mizat foarte tare pe punctul asta, acum un an.
    On: Se mai intampla sa`ti cada telefonul accidental si nu voluntar. Oamenii astia tocmai asta incearca sa faca, simulari, care dupa parerea mea au o oarecare relevanta in alegerea unui telefon. Normal ca 2-3 4..7 cazaturi nu pot semana intre ele, insa esentialul se intelege, anume gradul de sensibilitate al device`ului.
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default teste...crash

Quote Originally Posted by stal View Post
    cer scuze dar consider testele de tipul asta de-a dreptul debile...
    relevanta zero!
    Salut, desi sunt utilizator de i....phone...pad....pod pot sa spun
    ca apreciez si produsele Samsung. Ideea este ca aceste teste pot
    spune multe despre un produs referitor la rezistenta la anumite socuri
    care in anumite conditii sa zicem la limita pot sa conteze.
    De exemplu hai sa ne imaginam un accident de masina in care telefonul
    are un soc alaturi de pasageri - cazul foarte nefericit- si vrei sa suni la 112 .... si nu mmai poti utiliza telefonul - smartfonul fie el Samsung iPhone etc.
    pentru ca nu a rezistat socului chiar acela de a "zbura" sa zicem prin masina etc. Am dat doar un exemplu si nu am blamat produsele Samsung.
    Eu cel putin ca utilizator as vrea sa vad aceste teste - banale pana la urma
    ca sa pot sa stiu la ce ma pot astepta - se poate face o analogie cu testele crash la care sunt supuse masinile - teste in urma carora se acorda calificative - si in urma carora - Atentie - nu-ti garanteaza nimeni ca scapi cu viata sau ca esti mare si tare pentru ca masina are nu stiu ce stele.

Vizionare placuta.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

+1 @satlex
    si ca o completare, parca ma intereseaza totusi calitatea "ambalajului" si nu doar a continutului, asta mai ales cand dai 600 eur pe acel telefon.
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

@satlex la fel și eu am multe device-uri samsung deși sunt utilizator iPhone,ce vreau sa zic e că samsung s3 chiar ma impresionat ieri cind am avut ocazia preț de citeva minute să mă "joc"cu el,crash testul asta-i doar caterincă ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)