Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile Telefonul INTEL la vânzare !!!

Alţi "proşti", tot cu Android...

Intel's First Smartphone Goes on Sale in Europe June 6

The Intel-based San Diego smartphone, previously known as Santa Clara, will go on sale in the U.K. on June 6 via Orange, the operator said on Thursday.
    Today, ARM-based processors dominate among smartphones and tablets, but Intel is devoting a lot of resources to carving out a chunk of this growing market.
    The San Diego is powered by Intel's Atom Z2460 processor at 1.6 GHz. The phone also has a 4.03-inch screen with a 1024-by-600 pixel resolution and an 8-megapixel camera that will be able to take 10 images in one second, and shoot video at 1080p.

More competition in the smartphone processor space is good for all involved, said Yves Maitre, vice president for Devices at Orange Group, when the phone was introduced at Mobile World Congress in February.
    Orange is a big supporter of HD Voice, which has been implemented on the San Diego.
    For now the phone runs Android 2.3, but an upgrade to Android 4.0 is on the way.
    Breaking into the smartphone market isn't going to be easy for Intel, according to Malik Saadi, principal analyst at Informa Telecoms & Media.
    "I think Intel is making a mistake by entering the mobile space with an entry-level product rather than from the high-end side. That risks diluting their brand," said Saadi.
    The San Diego will be available for Ł199.99 (US$310) on Orange Pay As You Go, when customers top up Ł10.
    That compares to the Apple iPhone 4S with 16GB which costs Ł489.99 on Orange Pay As You Go.
    Prepaid users in the U.K. will also receive a free monthly allowance of 250MB of mobile data per month for 12 months.
    Alternatively, the handset will be free to people who sign a 24 month contract from Ł15.50 a month before July 25. The package includes 50 minutes, 50 texts, and 100MB of mobile data a month.
    Orange is also planning to launch the phone in France, but an Orange spokeswoman could not provide a date for that introduction.
    In China, Intel is facing different market dynamics. On Wednesday, the Intel-powered Lenovo LePhone K800 was launched in the country. The phone will cost US$520, which may put it out of reach of most Chinese consumers and limit its success, according to Teck Zhung Wong , senior market analyst with research firm IDC.
    A version of the phone, called XOLO X900, is also on sale in India.

Sursă

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Tot din aceeasi serie cu prosti, un multilink HOT!
    venite de la Computex 2012, printre altele si un dualboot Android-Windows8
    sau netbook cu 2 displays

multilinks(in partea din dreapta a paginii se da next page): http://bit.ly/KweKBk
    SPAZE 2.1 Quantum Edition
    Cosmetice Revlon

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sarmanii de la Intel. Sa isi recunoasca singuri infrangerea .
    Daca vroiau ceva deosebit lansau telefonul cu MeeGo sau chiar Moblin care e net superior celui de duzina pe care l-au ales la hei-rup . Cand lansezi propriile produse cu un alt sistem de operare decat cel normal iti recunosti infrangerea .

Cum ar fi un Blackberry cu WP7 ?

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Şi care e sistemul NORMAL ?

Vorbeşte un pupincurean de un telefon care nu are nimic a lui, decât OS-ul, restul face Intel, Samsung, Foxconn...

Banned

Posts Thanks / Likes

Tu grija la limbaj ca aici nu esti la offtopic.

Sistem normal e acela pe care l-ai dezvoltat : Intel a dezvoltat Moblin , care mai apoi s-a unit cu Maemo rezultand MeeGo .

Sa abandonezi toata munca pentru a trece la ceva facut de-a gata dar mai slab....
    Last edited by Unuseroarecare; 4th June 2012 at 18:00.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

100 de mii de linkuri îţi dau în care scrie că Android e CEL MAI BUN şi CEL MAI FOLOSIT sistem operativ de smartphone...

Sau gugălează tu...

Banned

Posts Thanks / Likes

Si eu iti dau 1 miliard de linkuri care zic ca in Lesotho e raiul pe pamant . Asa si ? Cine stabileste asta ?

Android e volum de unitati si nimic mai mult . Adica da posibilitatea oricarui gura-casca cu 3 parale in jeb sa isi ia un "zmartfon" , Vezi Defy , Galaxy Y , ZTE , Huawei si alte prostii pentru amatori .

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci dupa logica ta numai aia cu bani au dreptul sa-si ia smartphone interesant rationament....not
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

La grădiniță am învăţat că CEVA BUN se stabileşte în funcţie de utilizatori...
    Deci, cele mai multe smartphonuri din circulaţie au la bord Android...

Orice gură cască are smarphone, orice hominis are iPhone (şi asta o spun din experienţă, MAC-iştii, mai mult de 70 % E pe invers...)

Normal că iFlaşneta n-are cum să fie ieftină, concurenţa ce le dă piese să le fabrice le vinde la suprapreţ

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by WebMan View Post

Orice gură cască are smarphone, orice hominis are iPhone (şi asta o spun din experienţă, MAC-iştii, mai mult de 70 % E pe invers...)

Normal că iFlaşneta n-are cum să fie ieftină, concurenţa ce le dă piese să le fabrice le vinde la suprapreţ

tu nu intelegi nimic.....bmw,mercedes,lexus....sint masini de oameni cu 3 parale in jeb.
    in schimb orice fraier in bocanci care-i put picioarele isi cumpara smart(de ocazie?!)....care e cea mai tare din lume....dupa care, scoti un dreambox la plimbare prin paris si te filmezi... deci?
    android nu e bun de nimic.

si ai grija cum vorbesti...ca doar la off topic poti sa insulti mamele altor useri.
    .

Banned

Posts Thanks / Likes

Pune un iPhone si un Android la acelasi pret , sa vezi cum Iphonul se vinde 4:1 .
    Normal ca daca un Android e jumate de pret , sunt mai multi cumparatori . iar la final daca faci calculul in bani incasati , nu unitati vandute , iPhoneul castiga arhidetasat .
    Care e scopul unei firme ? Sa vanda 10 unitati si sa castige 3 lei sau sa vanda 5 unitati si sa castige 10 lei ?

Din studii recente 99% dintre cei cu Android sunt pedofili .
    Cine a facut studiul ? Aceiasi care au facut si studiul tau .
    Last edited by Unuseroarecare; 4th June 2012 at 21:03.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sunt mai mult ca sigur că ai să ţi-o iei prin gură imediat....

Eu încă n-am, pentru că de o săptămână nu apar decât ALBE (cum sunt alea ale tale de ghey, cele mai căutate), dar cum îmi vine, îţi umplu şi eu frigiderul de carne...

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Ia-l in cur si fugi cu el
    Nu-mi permit să fac ceea ce faci tu....
    Stai liniştit, din partea mea n-ai concurenţă...

DOVADA CA EŞTI UN NENOROCIT

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu-mi permit să fac ceea ce faci tu....
    Stai liniştit, din partea mea n-ai concurenţă...

DOVADA CA EŞTI UN NENOROCIT
    de aia e androidul tare?
    asa trebuia sa incepi...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din studii si mai recente reiese ca esti un mare idiot

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)