Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Focus Sat cere Antenelor n instanță dreptul de retransmisie

Compania DTH Focus Sat, parte a UPC, a solicitat printr-o ordonanță președințială dreptul de a retransmite televiziunile trustului Intact.

Părțile chemate n instanță de către Focus Sat au fost Intact Production si Antena 1.

Judecarea cazului a fost amnată din cauza unor chichițe avocățești, cum ar fi acordarea unui termen de cteva zile pentru angajarea unui apărător și a faptului că Intact Production este SRL și nu S.A.

sursa: paginademedia

trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce or insista ei sa transmita neaparat antenele nu pot sa stiu.
    Desi banuiesc motivele.
    If you're going through hell, keep going ! W Churchill

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

E tare asta.Negociezi cu o firma si nu stii cum se numeste. Daca citeau antetul poate rezolvau misterul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Dovada de slabiciune

Dovada de slabiciune din partea lor.Uite ca a trecut luna fara antene si nu sa sincuis nimeni si nu sunt cozi la restituiri echipamente.Timpul cand antenele or sa ceara ele singure sa fie reintroduse la RCS se apropie .Daca Intactul se multumeste cu pixelarea cu care se vad canalele lor pe Dolce si ignora calitatea de pe Digi inseamna ca isi merita soarta.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu cred ca peste un an nu va mai exista Digi pe satelit,prin urmare antenele nu mai au ce sa ceara.
    RDS duce o campanie pentru a scoate abonati de pe satelit si ai introduce pe fibra acolo unde exista aceasta,de alfel aceasta stire sa mai postat pe forum.
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by korggis View Post
    De ce or insista ei sa transmita neaparat antenele nu pot sa stiu.
    Desi banuiesc motivele.
    simplu .. sunt clienti care doresc aceste canale ... degeaba eu,tu si altii nu suntem fani acestori posturi .. altii sunt !

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Eu cred ca peste un an nu va mai exista Digi pe satelit,prin urmare antenele nu mai au ce sa ceara.
    RDS duce o campanie pentru a scoate abonati de pe satelit si ai introduce pe fibra acolo unde exista aceasta,de alfel aceasta stire sa mai postat pe forum.

In lipsa unei informaii concrete cred ca este prematur acest termen de 1 an. in continuare se vinde acest serviciu si cu siguranta sunt multi abonati care au refuzat cablul in favoarea antenei. in plus sunt echipamentele din afara si zonele in care nu se poate implementa infrastructura terestra (pentru moment). termenul de 1 an este prea mic pentru a scapa de milionul de abonati care a mai ramas.

ps: cred ca depinde si de concurenta. daca continua agresiv campania de denigrare asa cum face romtelecom-ul pe la sate va scadea numarul de abonati vertiginos.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by velciu View Post
    ...daca continua agresiv campania de denigrare asa cum face romtelecom-ul .....
    Ce numiti voi denigrare altii numesc oferta de servicii de calitate........

CALITATE este un cuvant care nu exista in dictionarul numit RCS-RDS
    ----------------------------------------------

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Daca Intactul se multumeste cu pixelarea cu care se vad canalele lor pe Dolce si ignora calitatea de pe Digi inseamna ca isi merita soarta.
    Ai dreptate e mai buna pixelarea de pe digi.
    Asta cu calitatea de la digi ar trebui postata la bancurile zilei.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

parca focus sat a declarat ca i s-a cerut o suma de 7 ori mai mare si nu o poate plati.si ca asteapta decizia CNa de modifiacare a grilei.Acum se judeca sa le aiba?Eu nu mai inteleg nimic.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    parca focus sat a declarat ca i s-a cerut o suma de 7 ori mai mare si nu o poate plati.si ca asteapta decizia CNa de modifiacare a grilei.Acum se judeca sa le aiba?Eu nu mai inteleg nimic.
    Se judeca sa le aiba la aceiasi bani din ultimul acord.......probabil

Orcum,frumoasa diplomatia de care dau dovada cei de la Flocus
    ----------------------------------------------

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai antenele ziceau ca digi nu a platit nimic pina sa le ceara iei cele 7-8mil.De la Focus luau bani?Si daca unui operator i se mareste si altuia nu,Consiliul Concurentei aproba asa ceva?
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Se judeca sa le aiba la aceiasi bani din ultimul acord.......probabil

Orcum,frumoasa diplomatia de care dau dovada cei de la Flocus
    foarte corect,am spus mereu ca apreciez tactica celor de la focus fata de cei de la digi....insa digi probabil de abia a asteptat clipa asta,insa a facut o cu o lipsa totala de respect asupra abonatilor,dar na asta din urma nu prea are mare trecere la digi

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default calitate?

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Dovada de slabiciune din partea lor.Uite ca a trecut luna fara antene si nu sa sincuis nimeni si nu sunt cozi la restituiri echipamente.Timpul cand antenele or sa ceara ele singure sa fie reintroduse la RCS se apropie .Daca Intactul se multumeste cu pixelarea cu care se vad canalele lor pe Dolce si ignora calitatea de pe Digi inseamna ca isi merita soarta.
    Vreau si eu calitatea de pe Digi .Ce legatura are calitatea de pe Digi cu topicul ?Focus Sat cere Antenelor n instanță dreptul de retransmisie Edit Post Focus Sat cere Antenelor n instanță dreptul de retransmisie Edit Post
    Focus Sat cere Antenelor n instanță dreptul de retransmisie Edit Post
    Last edited by vian63; 19th May 2012 at 15:09.

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

dar eu nu inteleg ce treaba au clonele cu offtopicu......si mai cer si editarea posturilor....na de calitate nu mai vorbesc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)