Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: ce sa fie ?

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ce sa fie ?

salut,m-a rugat cineva sa-i dau o linie de test pt. cateva zile. zi si noapte vad ECM la valori f. mari,fiind si mai mari ca cele din poza. pareile dvs. care sunt ? multumesc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

a bagat linia in oscam sau multics!
    350 kg de scule!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Totusi putea fi acoperit si IP-ul clientului din poza....

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neluney View Post
    salut,m-a rugat cineva sa-i dau o linie de test pt. cateva zile. zi si noapte vad ECM la valori f. mari,fiind si mai mari ca cele din poza. pareile dvs. care sunt ? multumesc.
    Stai linistit, e doar o eroare de la cccam info (CardSharing Control in cazul tau). Nu are cum sa iti i-a 3000000 de ecm-uri pe ora. Nici intr-un an nu poate face atatea cereri.

Eroarea provine de la versiunile mai noi de cccam in combinatie cu versiunea de cccam info.

http://www.cccamforum.com/forums/sho...84&postcount=2

Valoarea reala de cereri ecm pe care le face un client, o poti citi la sectiunea clienti (sau client cum apare la tine in CardSharing Control......) pe coloana "Ecm/Ok". Aici vezi cate cereri ecm a facut fiecare client de cand a-i dat ultimul restart la server.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

[quote=EXCALIBUR;1171058]Stai linistit, e doar o eroare de la cccam info (CardSharing Control in cazul tau). Nu are cum sa iti i-a 3000000 de ecm-uri pe ora. Nici intr-un an nu poate face atatea cereri.

Eroarea provine de la versiunile mai noi de cccam in combinatie cu versiunea de cccam info.

aceasta eroare poate sa se manifeste doar la o linie F ? din 24 de linii numai asta ii cu eroare. imi pare rau ca nu facui o poza de ecran si cu CS Studio,era la fel de mare ECM.

poate cine stie,vor mai avea si altii asemenea "erori"si le vor face publice.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

aceasta eroare poate sa se manifeste doar la o linie F ? din 24 de linii numai asta ii cu eroare. imi pare rau ca nu facui o poza de ecran si cu CS Studio,era la fel de mare ECM.

poate cine stie,vor mai avea si altii asemenea "erori"si le vor face publice
    Poza din primul post nu ne ajuta cu nimic.
    Te-ai uitat pe acea coloana cu Ecm/Ok pt user-ul respectiv la sectiunea Client ? Ce apare acolo, cate cereri a-i de la clientul respectiv ?

Mai citeste si pe aici:
    http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=133204
    Last edited by EXCALIBUR; 14th May 2012 at 16:47.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@neluney, uite o poza pt exemplificare. Coloana care te intereseaza pe tine e marcata cu sageata rosie.
    Inainte de a face poza am ordonat descrescator dupa numarul de cereri ecm (coloana Ecm/Ok). Doar ce e pe acea coloana reprezinta numarul real de cereri ecm in perioada de timp de cand a-i dat restart la server.

Coloanele AVU si Usage sunt niste valori estimative ale numarului de cereri ecm intr-o anumita perioada de timp. Valorile depind de cat de des se face update la cccam info ( in cazul tau cardsharing control). E bine sa nu le iei in considerare. Datele astea nu sunt citite din server-ul cccam si sunt doar niste aproximari, de multe ori eronate cum am mai scris.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by EXCALIBUR View Post
    Poza din primul post nu ne ajuta cu nimic.
    Te-ai uitat pe acea coloana cu Ecm/Ok pt user-ul respectiv la sectiunea Client ? Ce apare acolo, cate cereri a-i de la clientul respectiv ?

Mai citeste si pe aici:
    http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=133204

dau la cineva o linie C. nu primesc nimic in schimb. n-am facut alta poza ca n-am priceput atunci.dar valori asa mari ca la cea pe care am facut-o nu aveam nicaieri. o sa fiu pe"faza"cu alte ocazii.
    Last edited by neluney; 14th May 2012 at 17:33.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default re

ce model de cccam control center e cel mai bun cardsharing-x control center,cs studio...etc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dau la cineva o linie C. nu primesc nimic in schimb.
    Daca vrei sa faci schimb si cineva iti cere linie de test pentru cateva zile, nu prea suna bine oferta. Linia de test e pentru cateva ore, maxim o zi.
    Daca nu primesti nimic in schimb, e bine sa ii tai accesul la server-ul tau punand linia F astfel : F: user pass 0 0 0 { 0:0:0 }

n-am facut alta poza ca n-am priceput atunci.dar valori asa mari ca la cea pe care am facut-o nu aveam nicaieri. o sa fiu pe"faza"cu alte ocazii.
    Mai este conectat la tine user-ul respectiv? Spune ce valoare apare pe coloana ECM in dreptul lui . Nu mai face confuzia intre Average Usage sau Current Usage si valoarea reala a cererilor ecm pe care o gasesti doar pe coloana ECM la sectiunea Client(s).

Mai repet odata, poate se intelege.

Coloanele AVU si Usage (Average Usage si Current Usage ) sunt niste valori estimative ale numarului de cereri ecm intr-o anumita perioada de timp. Valorile depind de cat de des se face update la cccam info ( in cazul tau cardsharing control). Datele astea nu sunt citite din server-ul cccam si sunt doar niste aproximari, de multe ori eronate cum am mai scris mai sus. In aceeasi categorie intra si Uptime, Rating, etc. (la sectiunea servers).

Quote Originally Posted by satelix1 View Post
    ce model de cccam control center e cel mai bun cardsharing-x control center,cs studio...etc
    Cel mai bun:

http:// ip cccam server: port cccam web interface

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

eroarea (pt ca e o eroare) e data in csh control center in cazul versiunilor de cccam egale sau mai mari de 2.1.0, de la "gazda". Cu 2.0.11 de ex nu stiu sa existe ac eroare...

In ce priveste faptul ca apare doar la un peer, e posibil ca respectivului sa i se restarteze des cccam--ul . In nici un caz nu poate fi acuzat de pay doar pe baza acelei statistici..

Ar fi bine sa fie sters acel ip...

numai bine
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)