Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Poli Timişoara NU va promova n Liga 1..

Se-mpute treaba..

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/poli...re-329862.html

Marian Iancu a oferit astăzi un mesaj clar, n exclusivitate pentru GSP. "Nu am cum să fiu ipocrit şi trebuie să spun adevărul. n zilele următoare vom retrage dosarul de licenţiere pentru că nu ndeplinim toate condiţiile. Snt datorii de aproape 2 milioane de euro care trebuie plătite, iar eu am naintat dosarul n ideea n care echipa va fi preluată n procentaj de 100% de autorităţile locale. Nu este nici un fel de plan ascuns, eu nu mai plătesc, aşa că nu are rost să ne amăgim cu licenţierea", a spus şeful lui Poli.

n Gazeta de mine, ntr-un amplu interviu, Marian Iancu dezvăluie care este viitorul lui Poli şi explică de ce pentru prima dată de la implicarea n fotbal are o opţiune politică. Patronul lui Poli le plăteşte poliţa şi liderilor de galerie care l-au contestat şi oferă autorităţilor un raspuns dur.

"Aşa mitici şi ţigani cum sntem noi ăştia de la Bucureşti, aici vorbim de autostrăzi suspendate şi de finale de Europa League. La nenorociţii ăştia din Bucureşti lucrurile se mişcă, la Timişoara se vorbeşte de panseluţe! Nu ştiu cum naiba, dar de şase ani de cnd investesc la Poli, nici iarba nu a crescut la Timişoara. S-a făcut o autostradă ca să intre lumea direct n Arad şi să ocolească Timişoara", snt doar cteva din reacţiile lui Marian Iancu din interviul de mine.

gigij56
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Pacat de oras si de timisoreni ca s-au pricopsit cu un asa "investitor",aproape toti investitorii romani se vad cu supervenituri ca la marile echipe europene dar cind se lovesc cu capul de adevaratele "venituri" din fotbalul autocton se dau raniti ...

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

trazni-iar fulgeru lu bragadiru
    adevrul este inventia unui mincinos

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fotbalul romanesc fara Timisoara si Craiova, asta da realizare!
    PS: ... si subiect de presa!

gigij56
    Guest

Quote Originally Posted by spectator View Post
    Fotbalul romanesc fara Timisoara si Craiova, asta da realizare!
    PS: ... si subiect de presa!
    Nu-i pacat de locuitorii oraselor respective ca au prins pe mana unora ca iancu si mititelu,cind te gindesti cel putin la Universitatea Craiova ne facea cindva mindrii ca suntem romani,nu mai stiu exact dar era prin ani 80'

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Oricum , bine ca e Clujul cu doua echipe in Liga1 !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

In sport, si implicit in fotbal, valoarea se demonstreaza prin rezultate si fair-play.
    Acest lucru este valabil si in viata de toate zilele.
    Fraza de mai sus imi apartine mie 100 %, si am scris-o pentru cei mai trineri ca mine.

Daca asa vor sta lucrurile, atunci pentru noi banatenii este foarte trist.

In acelasi timp ma distrez copios cand descopar valorile intelectuale a celor care au pretentia sa se declare oameni de fotbal.
    Or fi ...de fotbal, dar ca sa fie Oameni mai au multe de invatat.
    Poftim la Bundesliga, Ligue 1 si in general la echipele nationale serioase de fotbal.

Cu echipe de manelisti si iubiti de pitipoance, ca sa nu mai vorbim de betivi si drogati, nu vom avea niciodata performanta, daramite fair-play.

Va doresc o vara minunata !
    Imi cer sincer iertare daca v-am ranit orgoliile de fani, va respect dint tot sufletul.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Au fost ani cand avea 2 in divizia B. Si se intoarce roata. O sa termine ungurul banii acum ca nu mai sunt la guvernare.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Este o mare pierdere pt. fotbalul romanesc, un oras ca Timi o astfel de echipa.
    Dar Iancu, asemenea tuturor celorlalti inbuibati din fotbalul romanesc numai se plang!
    Tot povestea ca merge la Laussane si la Geneva... ca are dovezi zdrobitoare ... ce stiu eu ce, a fost furat si da Federatia in judecata!
    Nimic nu s-a intamplat! Nici un fel de demersuri nu au fost luate si toti au ras de el ... ca nu este adevarat pur si simplu!
    Toti FURA si cand sunt prinsi se supara, si incep sa planga, asta e adevarul
    Pur si simplu sunt datorii de platit la o licentiere ... asta stie oricine.
    Nu poti fara a le achita sa mergi mai departe!
    Sa faca pe smecherul stiu toti, dar sa isi indeplineasca sarcinile NU ! - Atunci mai bine dam vina pe altii ...

Cand astfel de specimene dispar din fotbalul romanesc, fara interese indiferent de ce parte sunt ele - ATUNCI si numai atunci va merge fotbalul romanesc un pas inainte !

Quote Originally Posted by ********* View Post
    O singura echipa este "adevarata", de renume si prestatie din Cluj!
    Si ea se numeste Universitatea.
    CheFeReul este o imitatie de prost gust ...

Banned

Posts Thanks / Likes

CFR a aparut in Cluj in 1907 , iar Universitatea in 1919.
    Mai studiaza .

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Tulai Domn frustratzi is unii....

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Las' ca vine iar Gloria Bishnitza la anu'. Se reuneste cooperativa.

Banned Master

Posts Thanks / Likes

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LAURI View Post
    Este o mare pierdere pt. fotbalul romanesc, un oras ca Timi o astfel de echipa.
    Dar Iancu, asemenea tuturor celorlalti inbuibati din fotbalul romanesc numai se plang!
    Tot povestea ca merge la Laussane si la Geneva... ca are dovezi zdrobitoare ... ce stiu eu ce, a fost furat si da Federatia in judecata!
    Nimic nu s-a intamplat! Nici un fel de demersuri nu au fost luate si toti au ras de el ... ca nu este adevarat pur si simplu!
    Toti FURA si cand sunt prinsi se supara, si incep sa planga, asta e adevarul
    Pur si simplu sunt datorii de platit la o licentiere ... asta stie oricine.
    Nu poti fara a le achita sa mergi mai departe!
    Sa faca pe smecherul stiu toti, dar sa isi indeplineasca sarcinile NU ! - Atunci mai bine dam vina pe altii ...

Cand astfel de specimene dispar din fotbalul romanesc, fara interese indiferent de ce parte sunt ele - ATUNCI si numai atunci va merge fotbalul romanesc un pas inainte !

O singura echipa este "adevarata", de renume si prestatie din Cluj!
    Si ea se numeste Universitatea.
    CheFeReul este o imitatie de prost gust ...

iancu a spalat bani la poli....restul e cancan.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

"Ne-am indoit ca trestile,dar nu ne-am rupt".....spune un poem al lui Vlahuta care acum se potriveste de minune la toti "polisti" si la toata miscarea "alb-violeta".
    Cu siguranta vom reveni fara doar si poate si cu siguranta mai tari decat am fost..... trebuie sa fim din nou tari cei cu sange alb-violet.Au dat in noi toata lumea de la mic la mare cu tot ce le-a cazut la mina.....dar sa ii feresca Bunul Dumnezeu de MANIA celui cazut la pamint daca se va ridica va face praf si pulbere pe toata lumea care ii va iesi in cale.
    Toate cele bune si Sanatate Maxima.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)