Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Inceputul sfarsitului DTH Digi TV?!"Bomba": extinderea RCS-RDS

Din surse interioare ale trustului RDS-RCS,consortiul urmeaza ca pana in toamna sa se extinda la nivel NATIONAL cu fibra optica in mediul rural.
    (in prima faza in zonele cu concurenta,chiar provideri locali)

Iata o oferta locala in Timis pe sate:
    RDS-RCS vine la tine cu o super oferta:
    TV-Internet-Telefonie la 40 lei TVA inclus

Incerc sa reproduc din memorie tarife pe fiecare serviciu:
    1.TV Po....r Analogic 20 lei
    2.TV Po....r Digital 23 lei
    3.Internet pana la 20 MBPS 15 lei
    4.Telefonie la 1.24 euro sau 2.48 euro

Ca fapt divers in Recas au tras fibra optica urmand a ajunge pana la Lugoj in 2 saptamani.

Sincer sunt de apreciat,eu acum platesc la AKTA pentru doar 8 MBPS 49 lei
    Felicitari RDS-RCS

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ar fi bomba puternica!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Inceputul sfarsitului DTH Digi TV?!"Bomba": extinderea RCS-RDS
    Si unde-i sfarsitul
    Roaga un moderator sa-ti editeze titlul.......e total aiurea
    ----------------------------------------------

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sincer din ce scrie in primul post reiese ca forteaza akta sa vanda reteaua.Nu au bani de telefoane nici de sim-uri dar se extind-poate cu telefoane cu manivela ca de semnal ce sa mai zic.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sfarsitul vine odata cu update-ul asta nenorocit care-l baga fortat pe gat tuturor. Dar eu vad sfarsitul altfel: ori prin DVB-T puternic, ori prin alte DTH-uri lansate acum care sa fie mai avantajoase tehnic si financiar pentru client.

Cat despre investitii la "nivel national" ale RCS... hai sa fim seriosi...sunt faliti si nu au bani de ani de zile sa extinda reteaua 3G darmite sa bage bani in infrastructura trambitata de mai sus.
    Un zvon aruncat aiurea...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gen70 View Post
    Sfarsitul vine odata cu update-ul asta nenorocit care-l baga fortat pe gat tuturor. Dar eu vad sfarsitul altfel: ori prin DVB-T puternic, ori prin alte DTH-uri lansate acum care sa fie mai avantajoase tehnic si financiar pentru client.

Cat despre investitii la "nivel national" ale RCS... hai sa fim seriosi...sunt faliti si nu au bani de ani de zile sa extinda reteaua 3G darmite sa bage bani in infrastructura trambitata de mai sus.
    De ce etichetezi inainte sa te informezi?
    0356.400.401 suna sa te convingi in Timis cel putin...
    Toate bune

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Si unde-i sfarsitul
    Roaga un moderator sa-ti editeze titlul.......e total aiurea
    Mai Laure de cand te-ai iphongit nu prea te mai prinzi de chestii cu substrat, gen ironii fine Lasa dreaq ifongu' ala pe fasie si revino-ti
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Post Digi

Quote Originally Posted by gen70 View Post

Nu e adevarat ca e zvon aiurea.
    De la 1 Aprilie au cumparat reteaua Eurocable cu peste 60 000 abonati de pe satele din partea de vest a jud Timis si Arad, incepand de la Ortisoara si pana la Teremia Mica.
    Oferta este 20 mb internet, 23 lei leleviziune prin cablu cu oferta de 90 canale digitale.
    Chiar acum ma duc sa fac noul contract pentru internet 20 MB LA 15 LEI.

DM 8000, card Focus OSCAM,120 dish, H-H Strong,

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

La fel se intampla si in jurul Clujului, unde au fost preluate o serie de firme mici de cablu (Airkab, Napocab s.a.). Am vazut multi oameni pe teren, in grupuri de 5-6, in multe localitati apropiate municipiului, fibra optica este deja la "poarta" satelor. Daca au sau nu echipamnete, asta este o alta poveste, cert e ca oamenii sunt saturati de monopolul romtelecomului (mai ales pe partea de net) pentru care platesc tarife duble, fata de serviciile similare oferite de digi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Concurenta nu cred ca aduce ceva rau..idiferent de zvonuri...
    Eu lucrez in domeniu si firma la care lucrez eu isi face de cap... in ceea ce priveste preturile si nu numai... Acum o sa fiu acuzat probabil de ce zic ca e buna concurenta cand eu lucrez la o firma cu acelasi profil. ...Pai DA, cand firma plateste cu mii de euro o turma de fel de fel de manageri cu capete patrate..car culmea nuj cum sa faca s-o puna la pamant(cel putin asta se poate intelege), iar unul care se chinuie sa scoata ceva din sarmele de 2 bani care plang pe stalpi.... treb. sa indure prostia celor f. bine platiti..in timp ce muncitorul care la propriu produce mult mai mult profit in firma, nu este retribuit nici macar cu o mie de lei... De ce sa nu fie buna concurenta? Am mai zis-o si o mai zic... generatia ULTRA-PRO o sa ne bage-n foame pe toti.... toti astia care nu stiu decat sa bata din tastatura si sa poarte legitimatii la piept... Nu chiar toti, inteleg ca trebuie sa fie si sefi care sa ordoneze cumva lucrurile.... dar se pare ca in ziua de azi... e f. valabila vorba aia: " doi cu sapa , sapte cu mapa"..,.. poate ca n-ar fi nimik... dar ce te faci can unu din ala cu sapa ia 200 de euro in cazurile mai fericite... iar unul din ala cu mapa ia o mie de euro..poate si mai bine..... RECUNOSC CA DEJA BAT CAMPII......N-o sa reusesc eu sa schimb lumea si prostia care bantuie printre ea.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Mai Laure de cand te-ai iphongit nu prea te mai prinzi de chestii cu substrat, gen ironii fine Lasa dreaq ifongu' ala pe fasie si revino-ti
    Istet baiat
    Una peste alta titlul are si un substrat,vor disparea parabolicele,adica DTH-ul mai stiintific,cat despre "bomba" da,chiar este o bomba in sens peiorativ pentru cei de pe sate,ia uitati-va cei din mediul rural ce sume astronomice platesc pentru servicii similare la romtelecom,akta,etc.
    Concurenta e benefica pentru orice clienta,asta e esenta

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum lumea isi doreste o schimbare in sensul asta. Ma intreaba peste tot cand vine cablul si la ei...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Talking

Si in Orasul Ciacova a intrat Digi cu aceiasi oferta

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

peste tot pe unde RCS&RDS a preluat retele le modernizeaza pentru a putea furniza toate serviciile! Nu e nici o bomba stirea, v-am spus intr-un topic ca prioritatea este DIGI Cablu si mai putin satelit. Dar voi nu " Batman - Batman "
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

ca sa ma leg de substraturi.....mi e imi place inceputul,DIN SURSE INTERIOARE...care mai tarziu se materializeaza in.....SUNA LA NR DE TELEFON....sau......UITA TE PE INFO DIGI si ai sa vezi pe toate gardurile aceasta informatie

dar nuuuuuuu...e din sursa interioara......BOMBA

iaca m am legat si eu de ceva......cu substract

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)