Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Fun cu ICS si GalaxyS

Niste baieti destepti s-au gandit sa scoata un custom ROM cu GUI de tableta pentru GalaxyS.

@javrica, daca mai ai SGS-ul, arunca un ochi la asta, o sa-ti placa (e bazat pe CM9).

Later edit: se pare ca postul a deranjat pe cineva, ca m-am trezit cu el editat. Oricum, cine stie cunoaste, deci ideea era urmatoarea: anumite chifle cu pretentii de smartphone, proiectate la o anumita stana din California si produse prin diverse fabrici plutitoare din Taiwan nu vor putea face niciodata asa ceva

@blana - nu mai sterge, ca nu am facut nici o referire expresa la happlea. Nici in forma initiala, nici acum.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Il am, il am, am CM9 pe el Ma bag la testat dupa ce fac un backup la Nandroid. Sar'na!

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

L-am pus, e haios da' trebuie sa-mi schimb ochelarii

gif hosting
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca, cel putin pentru o perioada de timp, o sa pastrez customizarea asta. Dupa ce te obisnuiesti cu icoanele si scrisul mic e chiar ok. Cred ca pe Galaxy Note ar fi parfum GUI-ul de tableta
    Inca doua printscreenuri:

hosting images

picture hosting

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Maestre, ma bucur ca iti place.

Apropo de ochelari, vezi ca prin tonele de setari (nu mai stiu exact unde, cred ca prin Settings>System Settings>Display Font) este o setare pentru font - pune-o pe "huge" si problema dispare.

Interfata e fantastica.

Ce naiba ai facut de arata chiar asa misto? la mine parca era ceva mai spartana
    Singurul bug - nu am reusit nicicum sa-l fac sa vada APN-ul Orange, deci net numai pe wi-fi deocamdata...

Ca veni vorba - pe toate variatiile ICS pe care le-am incercat pana acum pe SGS, netul merge de vis, diferenta enorma fata de Gingerbread... e doar o impresie?
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Pune Go Launcher EX

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Nenea Merlin, scuze ca am raspuns asa sec aseara, am avut ceva perturbari iar azi, din pacate, jumatate de zi mi-am petrecut-o prin salvari si spitale

Dupa cum ziceam mai sus eu folosesc Go Launcher EX cu 7x7 randuri/coloane pe "desktop" si in app drawer. Alte customizari nu am momentan.

Fonturile le-am lasat standard, m-aam obisnuit cu puriceii

Cu netul nu am avut probleme, am facut update de la CM9 fara wipe si mi-a pastrat setarile.

Si ultima remarca: nu te inseli, nu mai sunt de mult problemele de picat wifi sau traficul de date pe 3G, cum era la Froyo sau GB, e muuuuult mai stabil.

Numai bine!

PS. Moaka din wallpaper e fi-miu

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    PS. Moaka din wallpaper e fi-miu
    Chiar voiam sa intreb
    E superb piticul - sa-ti traiasca, sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii!

Am si eu un smecher de aproape 4 ani, frumos de-ti vine sa-l mananci, dar strengar de parca functioneaza nonstop pe Duracell

PS - Sper ca plimbarile prin salvari si spitale s-au terminat cu bine, astea chiar sunt probleme adevarate...
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai am zis ca-i pacat sa pierdem perioada asta asa ca l-am programat la un photoshooting profesionist, cu recuzita & stuff Norocul lui ca-i frumos ca ma-sa ca altfel.....

El ne-a si alergat azi prin salvari si spitale, a facut o reactie la vaccinarea de luna 4, cu febra, convulsii, urlete....dar speram sa fi trecut si sa fie ok

Sa ne traiasca pushtii!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)