Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOMBA FOCUS (NEGATIVA) CARTELE.

Au aparut cartele FOCUS (peruvision Timisaora)
    FRATILOR,atita neobrazare eu nu am m-ai vazut decit la FOCUS.
    Am cumparat cartele pentru focus dar nu sant decit pentru o luna,deci bonus nu se da.(am vrut pentru un an)
    AM sunat la focus si domni de acolo m-au spus ca aparatu este cumparat in MAI si ca clent vechi si credincios trebuia sa platesc din noiembrie,asa ca acum trebuie sa platesc retroactiv pe doua luni, deci sa razuiesc dublu cartele.
    Mencionej ca din noiembrie in fiecare saptamina am intrebat de cartele (drum si timp pierdut pina la peru)
    Deci eu trebuie sa platesc incompetenta lor cu plata retro.
    Asa service m-ai bine ma lipsesc.
    Acum fani focus pot sa spuna ce vor ,nu vorbesc din auzite astea sant fapte concrete.Cu tot respectu pentru focus da asa ceva nu poti sa faci cu clenti tai.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Mo tu ori vorbest tampenii, ori aia care ti-au zis treaba asta sunt batuti in cap.
    Uita-te pe Subscription status inainte sa debitezi tampenii

reading entitlements for card 0
    .---------------------------------------------------------------.
    | Provider | Hex | From | To | Name |
    |----------|----------|------------|------------|---------------'
    | 1010 | 0100065F | 2005-12-01 | 2005-12-31 | FocusSat
    | 1010 | 0100065F | 2005-11-01 | 2005-11-30 | FocusSat
    '-----------------------------------------------'---- --- -- - -

Garantez ca asa apare si la tine, ca si la toti abonatii.
    Esti obligat sa incarci de la data de 1.01.2006, si nu ai cum sa platesti retroactiv.
    Asa ca te rog sa te documentezi inainte de a scrie prostii!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

AirBoy
    Eu nu sant batut in cap,eu spun ce a spus cei de la focus (si nu am nevoie de jicniri ,doresc o conversatie civilizata)
    I-am spus ca nu este in ordine sa platesc retro, si atunci a spus ca CEL PUTIN trebuie sa platesc din decembrie (tocmeala) ce am si facut dar a spus ca nu apare pe aparat(subscription status),decit in ianuare anul viitor.
    Si trebuie neaparat sa cumpar cartela de un an in acasta luna si sa o activez imediat ,ca de la anul nu m-ai merge cu pachet albastru si rosu.
    Nu am intales aproape nimic din toata treaba asta sint total in CEATA
    Poate sint eu prostu care am platit primul pret pe aparat in mai si acum nu intaleg nimic.
    Pentru cei ce vor sa sara cu gura le amintesc ca nu sint nici cu DIGI nici cu MAX,VREAU sa platesc si sa vad fara sa ma traga cineva in piept.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

daca ai nevoie de o cartela pe un an intreg te pot ajuta
    boy2good

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gigi-sat

1. Si eu am Focus din martie si este gratuit inclusiv in luna asta
    2. Am cumparat de la Flamingo un card de reincarcare pe 1 an de zile (sa am rosu+albastru la pret de un pachet) si l-am activat sunind la Call Center.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Esti curajos

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@gigi-sat
    Slab inormat
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi-sat
    AirBoy
    Eu nu sant batut in cap,eu spun ce a spus cei de la focus (si nu am nevoie de jicniri ,doresc o conversatie civilizata)
    I-am spus ca nu este in ordine sa platesc retro, si atunci a spus ca CEL PUTIN trebuie sa platesc din decembrie (tocmeala) ce am si facut dar a spus ca nu apare pe aparat(subscription status),decit in ianuare anul viitor.
    Si trebuie neaparat sa cumpar cartela de un an in acasta luna si sa o activez imediat ,ca de la anul nu m-ai merge cu pachet albastru si rosu.
    Nu am intales aproape nimic din toata treaba asta sint total in CEATA
    Poate sint eu prostu care am platit primul pret pe aparat in mai si acum nu intaleg nimic.
    Pentru cei ce vor sa sara cu gura le amintesc ca nu sint nici cu DIGI nici cu MAX,VREAU sa platesc si sa vad fara sa ma traga cineva in piept.

"jicniri" = nu exista in DEX
    "jigniri" = EXISTA

In primul rand va rog sa scrieti corect, iar in al doilea rand am presupus una din doua variante. Ori esti tu.... ori ceilalti.
    Aici se aplica UNA DIN CELE DOUA VARIANTE, cea mai probabila cea legata de cei care te-au dezinformat.
    Odata subscriptia prelungita, ea nu poate fi anulata, asa ca tu, daca incarci pe 31.dec.2005 este arhisuficient, fara sa scrii balarii pe forum.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Asculta Don PROFESOR de romana,te intreb ceva: ai cumparat tu cartela ,ai dat tu telefon la focus?
    Eu am cumparat, am dat telefon,am activat cu o cartela de o luna,si ce am scris asta au spus cei de la focus.
    Deci eu sant in cauza.
    Vad ca tu vrei sa intri in cearta cu mine,si m-a inervat destul cei de la focus,nu vreau sa ma inervez si cu tine,care scri fara sa fi in cauza,numai asa sa i-ti dai cu parerea.
    Asa ca te rog tineti gura.
    SCUZE PENTRU TOPIC,SUBIECT INCHIS.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi-sat
    Asculta Don PROFESOR de romana,te intreb ceva: ai cumparat tu cartela ,ai dat tu telefon la focus?
    Eu am cumparat, am dat telefon,am activat cu o cartela de o luna,si ce am scris asta au spus cei de la focus.
    Deci eu sant in cauza.
    Vad ca tu vrei sa intri in cearta cu mine,si m-a inervat destul cei de la focus,nu vreau sa ma inervez si cu tine,care scri fara sa fi in cauza,numai asa sa i-ti dai cu parerea.
    Asa ca te rog tineti gura.
    SCUZE PENTRU TOPIC,SUBIECT INCHIS.
    Nu inchidem asa usor subiectul, eu inca n-am luat cartela , ca n-am avut de ce. Dar a luat altcineva si i-am activat-o EU! ME, JE, EN, IO, ICH!
    si la subscription status : 31.03.2006! E drept, prelungirea am vazut-o la 2 zile dupa incarcare, probabil EMM-urile au sosit mai tarziu. Omu nu stia sa verifice iar eu am ajuns la el dupa 2 zile si am verificat.

Te-am convis?
    Ask si pe @onyx, si el si-a luat cartela!

PS. Nu sunt profesor de romana dar ma astept sa scriem corect pe forumuri. Sunt secui dar am facut scoala in .ro si am atata pretentie legat de modul in care ne exprimam. Fara suparare.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

@AirBoy
    Si pe mine ma deranjeaza faptul ca nu se scrie corect pe forum. Multi gresecs si scriu "sint" in loc de "sunt", altii nu pun in interiorul cuvintelor I-ul din A iar latii il pun la inceput sau la sfarsit de cuvant.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis
    @AirBoy
    Si pe mine ma deranjeaza faptul ca nu se scrie corect pe forum. Multi gresecs si scriu "sint" in loc de "sunt", altii nu pun in interiorul cuvintelor I-ul din A iar latii il pun la inceput sau la sfarsit de cuvant.
    Eu intotdeauna scriu 'sint' si niciodata cu 'i' din 'a' ... Asa , din spirit de fronda.
    SHALOM

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis
    @AirBoy
    daca tot aveti probleme cu gramatica si sinteti deranjati, incepeti prin a scrie voi corect!
    mie nici ca-mi pasa, nu sint pe forumul gramaticii romane
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

@brazil alea e greseli de tastare insa altele este de la nestiinta

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Mo ati devenit un pic off-topic nu credeti?
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)