Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mare este gradina lui D-zeu si multi...........

Observ ca un anumit user de pe acest forum este foarte interesat de formularea unui anunt decat de ce contine/se vinde in acel anunt si astfel apare o polemica dintre un user care vrea sa vanda ceva si un user care pierde timpul/pierde vara
    Un astfel de exemplar exista aici - http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=136229 - unde in loc sa discutam un eventual interes asupra acelor produse , respectivul este oparit ca formularea/titlul nu este cel mai adecvat
    Cu toate ca un user normal sau care isi foloseste materia cenusie de care dispune intelege foarte bine despre ce este vorba , avand la fiecare produs cate un link/descriere userul in cauza nu sa putut abtine - Pana nu a dat cu nuca in perete
    Personal consider ca este prb. mea cum formulez titlul , atat timp cat am facut niste trimiteri/precizari concrete asupra detalilor respectivelor produse
    Probabil se crede cumva vreun Huidu al acestui forum , insa nu ii doresc ceea ce a patit respectivul
    Personal daca nu sant interesat de vreun produs din anuntul userului in cauza merg mai departe si nu ma apuc sa comentez nu stiu ce tampenii , ca sa nu ii strc threadul userului in cauza si totodata sa nu ma dau in stamba ca eu........
    De obicei - Prostul, daca nu-i fudul, parca nu e prost destul - si din pacate trebuie sa convietuim si cu astfel de caractere/useri
    As fii fost de acord cu respectivul daca eu as fii omis niste detali/informati de la un anumit produs ( se mai intampla si la case mai mari ) , insa de la a omite niste detali/informati a unui produs si pana la o formulare este diferenta mare
    Ca drept dovada sta si cele peste 800 de accesari si dintre acestea doar unul sa gasit sa se kk in mijlocul drumului
    Imi cer scuze fata de restul userilor care vor citi ce am postat , insa cu un asemena specimen nu poti sa il ignori atata timp cat el iti strica threadul sau se crede vreun Huidu

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

ca sa nu se mai repete situatia eu unul il propun pe bleaga moderator la sectiune. cine este pentru ? abtineri ? contra ?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru

Da stii ca nu se vor mai vinde la shop clone de drimbox
    ----------------------------------------------

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Nu-i bai, se vor vinde pe offtopic impreuna cu urarile de bine!

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Postul tau de acolo plus un raspuns

Quote:
    Originally Posted by lupull
    Se vede ca esti disperat , omule
    Uite asa bagi omul in balamuc nevinovat , insa daca prostia ar durea cred ca ar trebui sa umbli cu dopuri in urechi
    Vorba aceea - Unde nu e , nici D-zeu nu cere - hala luser nu am ce zice
    Nu te doare de atata inteligenta , cat bubui ?
    Poate ar trebui sa iti bagi capul intr-o cutie de carton , asta ca tot stii macar cum arata/ce este
    Nu de alta , da pacat de inteligenta sclipitoare de care dispui sa se piarda
    Ce s-ar face acest forum daca nu ai fii tu si remarcile tale ?

Rog inca odata un admin sa mute acest thread la offtopic , fiindca cu un astfel de user care ii place sa se kk in mijlocul drumului nu ajungem nicaieri

Imi pare rau de tine, dar Geo_Sat are dreptate. Un receptor HD (Receiver HD) este ala care se pune sub televizor si te uiti pe televizor. O placa de receptie fie ea si de satelit, este totusi o componenta PC SI NU SE NUMESTE "RECEPTOR HD" CI PUR SI SIMPLU tuner dvb-s/s2.
    Ca sa parafrazez ce ai scris mai sus, cum stai cu algocalminele?

Daca zic ca iti dau un DVD Player, dar de fapt este o unitate optica DVD pentru calculator cum ai reactiona? Practic fac acelasi lucru amandoua (ruleaza DVD-uri).

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Ai dreptate doar pe jumatate , eu facand precizari destul de clare si nu ambigue ca tine
    In plus crezi ca te incalzeste/multumeste personal cu ceva aceasta observatie , mai ales cand am dat link-uri clare ( cu poze/date tehnice )
    Nu ca observatia ta care este foarte sumara

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

omul isi ambaleaza marfa cum vrea doar ca sa o poata sa o vanda. Daca titlul topicului a atras vizitatori cu aceea formulare foarte bine, sincere felicitari!

Dar cum era un proverb: nu e prost cel ce vinde si cel ce cumpara...

P.S. ai mai vandut acele componente de calculator, sau calculator cu pretul acela?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Ai dreptate doar pe jumatate , eu facand precizari destul de clare si nu ambigue ca tine
    In plus crezi ca te incalzeste/multumeste personal cu ceva aceasta observatie , mai ales cand am dat link-uri clare ( cu poze/date tehnice )
    Nu ca observatia ta care este foarte sumara
    M-am rezumat strict la observatia lui Geo_Sat. In loc sa te lamentezi atat pe aria SHOP si sa vii apoi si pe aici cu jeluiri de genul "Vai, ce m-a stresat un anumit user", puteai sa corectezi foarte simplu titlul topicului. E asa greu sa recunosti ca ai facut o greseala? Ai o atitudine cel putin ciudata. Eu in locul tau multumeam frumos userului respectiv.

Eu, daca era sa caut 2 (doua) receptoare HD, intram pe anuntul dat de tine. Pierdeam doua minute sa citesc ce ai scris tu pe acolo, dadeam pe link-ul respectiv (primul, cel cu receptor pe bune), ziceam "Da, imi place", mai citeam ce ai mai scris pe acolo, dadeam click pe al doilea link si........SURPRIZA. In loc de mere gasesc pere, eu fiind alergic.
    Am pierdut 10 minute din cauza ta?
    E buna explicatia?

Defect profesional, ce sa fac.
    Last edited by catutza25; 25th April 2012 at 15:00.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mutat la Shop unde ii este locul.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si ce se vinde aici?Acuze?
    Am impresia ca tot voi a-ti amentat-o cu moartea pe Berbeca Anastase.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Nu fi prost, fii inteligent!

Observ ca un anumit user de pe acest forum este foarte interesat de formularea unui anunt ....

As fii fost de acord cu respectivul daca eu as fii omis niste detali/informati de la un anumit produs ( se mai intampla si la case mai mari ) , insa de la a omite niste detali/informati ...
    Eu as fi de parere sa scrii mai putin si sa gandesti mai mult. Iti dau ca tema de gandire verbul a fi. Prima data mi-am spus ca se intampla, a 2a oara m-am gandit ca e din cauza nervilor, dar acum nu mai am niciun dubiu.

http://denisatrifu.blogspot.com/2009...onjugarea.html

Cat despre "receptorul HD" iti doresc sa il vinzi la pret mai mare decat cel afisat.

P.S.: Pe Huidu ar fi bine sa nu-l pomenesti in ecuatie. Imi pare rau de ceea ce i s-a intamplat. Nu suntem noi in masura sa-l judecam si nici sa devina "un blestem" pe care sa-l dorim si altora. Dar e tipic romanesc.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cand cineva doreste sa cumpere ceva poate pierde si zile intregi cu documentarea/informarea/compararea anunturilor/preturilor/site-urilor gasite
    Chestia cu a cumpara in 10 minute este ceva la risc , sau tepuit unii useri de pe acest forum in acest fel
    Apoi nu ma jelesc pe aici ca nu imi sta in caracter , insa asemenea situatii sant deplorabile mai ales ca pe acest forum se crede a fii destui userii experti , insa unii de o rautate nemai intalnita
    Sant si useri care chiar daca nu sant experti te ajuta sau nu comenteaza pt. orice , insa unii sant prea chititi pe asemenea situati
    De ce nu sa facut un forum de corecturi , fiindca toti gresim ( unii gramaticali , alti in folmulari ) , asa le dam de lucru si unor astfel de useri
    Hai sa mergem pe corecturi si sa numai vindem , ca este mai important daca eu nu avrut sa scriu in titlu placa de receptie decat ce vreau sa vand
    Odata ce te-a atras 1-mul anunt cu receptorul hd , nu cred ca iti lua mai mult de 1 minut sa accesezi si link-ul cu pricina
    Totusi de 1 minut la 10 minute exista o mare diferenta

Din pacate recunosc ca nu sant perfect , daca toti am fii perfecti ca tine oare cum ar fii fost situatia actuala
    Fac greseli mult mai mari cei din conducerea tarii , sau doctori care se joaca uneori cu viata oamenilor si tu vii sa faci pe .........., m-am lamurit si eu de tine
    Chestia nu ar fii fost poate atat de deranjata , insa din formularea ta - Ce pana mea si PS-uri tu crezi ca esti mai departe decat mine ?
    Te inseli amarnic , insa tu nu iti vezi greselile de sub ochii tai si scoti in evidenta greselile altora , oare cum se numesc acest gen de........?

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

N-ai inteles nimic si te lamentezi ca o chivuţă de la piaţă.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cand cineva doreste sa cumpere ceva poate pierde si zile intregi cu documentarea/informarea/compararea anunturilor/preturilor/site-urilor gasite
    Chestia cu a cumpara in 10 minute este ceva la risc , sau tepuit unii useri de pe acest forum in acest fel
    Apoi nu ma jelesc pe aici ca nu imi sta in caracter , insa asemenea situatii sant deplorabile mai ales ca pe acest forum se crede a fii destui userii experti , insa unii de o rautate nemai intalnita (se scrie impreunat)
    Sant si useri care chiar daca nu sant (sunt) experti te ajuta sau nu comenteaza pt. orice , insa unii sant (sunt) prea chititi pe asemenea situatii
    De ce nu s-a facut un forum de corecturi , fiindca toti gresim ( unii gramaticali (e prima oara cand vad astfel de plural) , altii in folmulari (formulari?!?) ) , asa le dam de lucru si unor astfel de useri
    Hai sa mergem pe corecturi si sa numai vindem , ca este mai important daca eu nu avrut sa scriu in titlu placa de receptie decat ce vreau sa vand
    Odata ce te-a atras 1-mul anunt cu receptorul hd , nu cred ca iti lua mai mult de 1 minut sa accesezi si link-ul cu pricina
    Totusi de 1 minut la 10 minute exista o mare diferenta

Din pacate recunosc ca nu sant perfect , daca toti am fii perfecti ca tine oare cum ar fii fost situatia actuala
    Fac greseli mult mai mari cei din conducerea tarii , sau doctori care se joaca uneori cu viata oamenilor si tu vii sa faci pe .........., m-am lamurit si eu de tine
    Te legi de detalii si pierzi esentialul.

Chestia cu a scrie corect in limba romana nu tine de perfectiune, ci de bun simt si, nu in ultimul rand, de scoala primara si cea gimnaziala.

Pe partea ailalta, daca unul care are o functie mai mare sau e persoana publica nu a invatat normele elementare de scriere si de exprimare, nu inseamna ca de la el in jos toata lumea trebuie sa fie la fel de proasta.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Teoria intotdeauna este frumoasa/perfecta , practica insa........
    Normal toti cu facultati ar trebui sa scrie corect , insa ce te faci ca mai sant si exceptii de la regula
    In plus as vrea sa il vad eu pe acela care este si destept, scrie si corect , este si calm cand cineva il ataca s.a.m.d
    Te legi de mine acum cu scrisul , insa de jargonul folosit de Geo Sat nimeni nu zice nimic
    Cu alte cuvinte daca ar folosi un jargon asemanator si in threadul tau , atunci pt. ce te-ai supara - jargon sau observatie ?
    Cine se leaga acum de detalii si pierde esentialul ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)