Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default De ce nu merg Multi******urile

Oare de ce nu-mi merg Multi******urile ? Am incarcat ultimul patch de pe croteam plus last key. Rezultatul=scrambled channel.

Offset 1,1, Strong 6355, SS 1, etc.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Poate nu e actualizata k*y AES.
    Se schimba zilnic......

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Johndesim,

Merg!,testat de mine azi dimineata{Str.6155}cu patch-ul de pe RDI.Verifica si cheile!
    satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

E o.k. Key-a era buna dar am scris-o unde nu trebuia. Merci mult pentru ajutor.

micro '''-ist Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Johndesim
    E o.k. Key-a era buna dar am scris-o unde nu trebuia. Merci mult pentru ajutor.
    poate i-mi spui si mie unde anume ai scris keia AESKEY eu am scris cheia la 007C00 keya 01 32 caractere si nu merg multivisioanele la STRONG 6355 pe cand la philips golbox merge aceeasi keye impartita pe keya 3 si keya 13.
    .......nimeni nu sa nascut invatat,chiar daca are experienta

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am incarcat key-le din patch 29.11 si am introdus-o in linia de 32 de la 007c si mi-a mers o zi. Normal ca de atunci nu-mi mai merge desi am mai incercat acelasi lucru (normal cu key-a la zi), cu ultimele patch-uri de croteam. Si pana la urma m-am plictisit, au venit sarbatorile, am mai incercat ultima data pe 24.12, nu mi-a mers decat subtitrarea si cred ca nu am sa ma mai stresez. Totusi daca stie cineva unde ar fi chichita pentru Strong 6355 as (am) fi interesat(i).

micro '''-ist Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am incarcat key-le din patch 29.11 si am introdus-o in linia de 32 de la 007c si mi-a mers o zi. Normal ca de atunci nu-mi mai merge desi am mai incercat acelasi lucru (normal cu key-a la zi), cu ultimele patch-uri de croteam. Si pana la urma m-am plictisit, au venit sarbatorile, am mai incercat ultima data pe 24.12, nu mi-a mers decat subtitrarea si cred ca nu am sa ma mai stresez. Totusi daca stie cineva unde ar fi chichita pentru Strong 6355 as (am) fi interesat(i).

poate ne ajuta maestrul MIHAIP

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe humax 5400 si clarke-tech2100 face singur AU pe multi.Sa speram ca iasa ceva si pe matrix.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

Nu caut sa explic ce se intimpla cu Multivisioan-ele,dar constat ca in ultima vreme{de citeva saptamini}acest pachet se "deschide" dupa criterii care mie imi scapa.In timpul zilei pachetul este "inchis"pentru cei cu receptoare patch-uite,iar noaptea spre dimineata el este decodat indiferent de varianta de patch folosit.Nu sint sigur daca e valabil pentru toate receptoarele patch-uite,dar daca ma iau dupa cele doua receptoare Strong pe care le folosesc,unul 4500 si altul 6155 Evolution,pe care la primul am un patch de acum sase luni fara sa verific daca cheile sint actuale,iar la ultimul de acum citeva zile cu chei aduse la zi,vad ca ambele receptoare deschid pachetul in perioada de timp mentionata mai sus,adica spre dimineata,atunci cind s-a intimplat sa caut alte programe.Nu sint sigur daca acest lucru se intimpla in fiecare zi,insa nu pot trece cu vederea acest fapt care pune pe ginduri pe cei care tot intreaba de ce nu se vad Multivisioan-ele.Deocamdata nu ma hazardez sa dau un raspuns la acest fenomen daca nu pot aduce probe.Desigur ca putem presupune care sint ratiunile,prea evidente,acestor schimbari.Intrucit nu ma intereseaza in mod vadit acest subiect,nu ma aventurez sa gasesc un raspuns valabil.Poate altii vor fi mai indreptatiti sa afle si sa explice de ce se intimpla ce am semnalat mai sus!
    satelescu

micro '''-ist Teacher
    Posts Thanks / Likes

KIKITZA E......Dar uite cum am rezolvat eu :am luat de pe rdi strong 6xxx loader am urmat pasii descrisi acolo ...1)boot loader...2)aplicatiiloader in care am pus fisier URT din august....3)am deschis gpatch ultimul la zi de pe frocus.net l-am transmis la stb cu patch loader dupa care am incarcat cu open file gkey din 22 decembrie in care am modificat keya 01 cu AES actualizata si am incarcat noile key in rec.
    totu merge beton.Procedura e ciudata dar uneori merita incercat si ciudatenii si cand te gandesti ca de multe ori merge si fara AESKEY Sper sa nu se adevereasca vorba aia de pe vremea lui SNEGUR din rep moldo** <<nu mai vad nimic ca mi s-a pus o SNEGURA pe oki>> BAFTA si SARBATORI [email protected] ARE DREPTATE ASTIA NU AU O LOGICA IN CE PRIVESTE CODAREA T**.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Merci beaucoup emylianm. Am respectat chichita propusa de tine si in mod surprinzator IT WORKS ! Vom vedea pana cand.
    Inca o data multumiri si SARBATORI FERICITE.

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

@satelescu

fenomenul pe care l-ai remarcat tu are urmatoarea explicatie: pe timp de noapte spre dimineata astia de la TPS fac update la AES key in receiverele oficiale ( SAGEM) pt a doua zi si in aceasta perioada dezactiveaza criptarea AES.De accea se poate vedea Multiv in perioada de timp mentionata de tine cu patch-uri neactualizate.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@satelescu si eu amobservat acelasi lucru
    Cred ca safetron1 are dreptate

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu am pus matrix rev 2.23 din 27.12 si merge inca de la ora 18...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)