Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce se mai aude la pariuri !

CE SE MAI AUDE LA PARIURI

Au vrut să scape de Costa?
    Despre CFR - Oţelul, ziarele de sport au scris că a fost blat pentru pariuri. Au existat mulţi pariori care au mizat pe victoria gazdelor īn intervalul dintre minutele 65 şi 75 cānd scorul era 0-0. Īn lumea fotbalului se vorbeşte că jucătorii lui CFR au reactivat legăturile cu lumea pariurilor īnainte de meciul cu Rapid (0-5). Piccolo a greşit la 4 din cele 5 goluri primite, apoi a luat un roşu inexplicabil. Curios, īn minutul 70, la 1-0 pentru Rapid, cota pentru o victorie la 5 goluri diferenţă era de peste 100. Īn plus, conducerea de la CFR a avut paradoxal de cāştigat īn urma īnfrāngerii la scor: a reuşit să scape de Jorge Costa! La final, deşi echipa lui fusese umilită, Arpad Paszkany zāmbea īn faţa reporterilor!

Vasluieni fără voinţă
    FC Vaslui a pierdut orice contact cu lupta pentru titlu după 1-1 acasă cu CFR Cluj. La Sibiu, victoria Voinţei īn faţa Vasluiului avea cotă peste 5, iar o diferenţă de trei goluri mărea cāştigul īn mod astronomic. După Voinţa - FC Vaslui, au apărut informaţii că Adrian Porumboiu īşi suspectează jucătorii de implicare īn trucarea meciului pentru pariuri. Numele Vasluiului a mai apărut īntr-un meci suspect, victoria cu 4-0 īn faţa Concordiei.

Victorie Petrolul: cotă 9
    Dacă īntrebi oamenii de fotbal despre personaje implicate la pariuri, cel mai pronunţat nume, sub protecţia anonimatului, este Cristi Borcea. Īncă de acum 10 ani, īn casa de pariuri Wettpunkt īşi făcea veacul un personaj care primea ponturi şi plasa banii lui Borcea la pariuri. După Dinamo - Sportul (1-3), soţia lui Hristu Chiacu a postat pe facebook un bilet de pariuri: cāştigase pe victoria Sportului. Mulţi au spus că a avut un pont. Īn lumea fotbalului se vorbeşte că şi Dinamo - Petrolul (1-3) a oferit ponturi. Iată un bilet pariat īn redacţia ProSport. Cota pentru victoria Petrolului era 9!

http://www.prosport.ro/sport-life/sp...tru-ei-9502017
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

sa sustinem sistemul cu 14 echipe si serie unica de div b ca atunci mai curatam de gunoaie!CINE ESTE PENTRU MANUTA SUS

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by milan ac View Post
    ... mai curatam de gunoaie!
    Trebuie curmat "raul" din radacini - distrus sistemul corupt.
    Gunoaiele sunt la FRF - aia trebuie dusi la ..... de gunoi - atunci va merge si Liga - indiferent de nr. de echipe !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sustin un campionat corect in felul urmator:

Liga1: 5 echipe, toate exclusiv din Capitala - toate meciurile in direct pe TVR1
    Divizia B: provincia cu 10 echipe - drept de transmisie pe 92E, se va receptiona direct feedul, cine poate...
    Restul: mai e nevoie de restul?

Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by strongman1960 View Post
    CE SE MAI AUDE LA PARIURI

Au vrut să scape de Costa?

Vasluieni fără voinţă

Victorie Petrolul: cotă 9
    1: e meritul luin Arpi ca CFR e pe locul 1 in liga (omul stie sa se descurce). Probabil ca singura sarcina a lui Costa era sa faca echipa sa joace bine, ceea ce nu prea i-a reusit (campionatul fiind luat/cumparat inca de la inceput). Doar asa se explica mazilirea unui antrenor care e pe locul 1 la 5 puncte de locul 2. CFR=...

2: Vaslui fara Sanmartean e ca trabantul cu o roata lipsa. Plus ca Vointa mi s-a parut o echipa buna (mai buna decat multe de deasupra ei).

3: Am fost sigur 100% de victoria Petrolului in groapa... O sa vedeti ca o sa bata si pe CFR.

Bombe au fost si vor mai fi, oamenii stiu sa faca bani... Acum 2 sau 3 etape nu a castigat nici o favorita
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-canal-9506487
    Semne de-ntrebare tot mai multe!

Luni seară, FC Braşov - Concordia Chiajna. "O să fie meciul īntre cei mai mari blatişti din campionat, Şumudică şi Reghecampf", spunea chiar Şumudică, evident ironic, la īnceputul săptămānii. Tot el adăuga: "Indiferent de rezultat, toată lumea o să spună că e blat!". Meciul a fost ca un puzzle dificil. S-a terminat 3-2 pentru Chiajna, cu un gol la ultima fază de joc.
    Circumspecţii se īntreabă: Cum se poate face un blat īn ultimele minute de joc? Dacă nu iese? Explică un expert īn pariuri, sub protecţia anonimatului: "Nu sunt foarte multe riscuri. Vă dau un exemplu. Īn 2008, īn campionatul Belgiei, īn meciul Anderlecht - St. Trond scorul era 0-1 īn minutul 81. Īn Asia s-au pariat, live, sume mari pe victoria lui Anderlecht la 3 goluri diferenţă. Cota era uriaşă, aproape de 1000. Scorul final a fost 4-1 pentru Anderlecht, cu 4 goluri hazlii marcate īn 10 minute".

Chiajna a condus cu 1-0, asistentul Adrian Vidan a anulat un gol valabil Braşovului, apoi n-a văzut ofsaid la golul de 2-0 al lui Rocha. Braşov a egalat īn minutul 82, a dominat clar finalul, īnsă a pierdut īn ultimele secunde. "Am dreptul să cred ce vreau, pot să cred că Vidan a luat-o pe Chiajna la pariuri!", spunea nervos finanţatorul Braşovului, Ioan Nicolaie. Ieri dimineaţă, Adrian Vidan şi-a anunţat retragerea din arbitraj. De ce a cedat după două greşeli? "Am luat decizia la cald, nu ştiu dacă o să o regret", explică arbitrul. "Brigăzile din Romānia nu sunt străine de aranjamentele la pariuri. De multe ori, pun serios umărul la scoaterea rezultatului", spune un fost arbitru internaţional.

Cum a văzut meciul un preşedinte din Liga 1? "Am urmărit jocul atent şi am observat că din minutul 53, după ce Şumudică l-a scos pe fundaşul stānga Velayos şi l-a băgat pe Hadnagy, Chiajna a scăpat de multe ori spre poartă. Majernik a făcut greşeală după greşeală, a fost driblat uşor şi l-a scos pe Rocha din ofsaid la golul de 3-2", spune oficialul care nu a vrut să-i fie publicat numele. ProSport l-a monitorizat ieri pe Majernik. A jucat execrabil şi, curios, īn minutul 47, slovacul l-a lovit intenţionat cu cotul īn gură pe Iancu. Avea deja un galben, dar nu a primit nimic.

GRABA FACE TREABA

Īncă un lucru bizar. Din minutul 85, deşi erau sufocaţi de FC Braşov, deşi pierduseră un avantaj de două goluri, jucătorii Concordiei se grăbeau să repună mingea īn joc de parcă erau conduşi pe tabelă. "Īn 9 cazuri din 10, jucătorii trag de timp pentru a scoate un punct", spune un psiholog sportiv. "La Chiajna, se iau amenzi dacă nu joacă pānă la capăt", explică Ana Maria Prodan zelul echipei sale. A fost momentul īn care, īn redacţia Prosport, un jurnalist a pariat 100 de lei pe victoria Chiajnei, convins că urmează un gol īmpotriva cursului jocului. Cota era 17!
    O bucată din puzzle se află īn Germania. Marţi, la 20 de minute după meci, un telespectator a sunat īn redacţia DolceSport, televiziunea care a transmis partida: "S-au pariat 200.000 de euro la Frankfurt. Nu vreau să intru īn direct pentru că mi-e frică să nu mă trezesc īntr-un canal". Coincidenţă, īn Germania a jucat şi Reghecampf. Tot acolo a dat explicaţii autorităţilor pentru o presupusă implicare īn mafia pariurilor. A fost declarat nevinovat.
    ŞANTAJUL LUI ŞUMUDICĂ
    ProSport a mai găsit o piesă lipsă. Īn iarnă, Marius Şumudică l-a ameninţat pe finanţatorul Ioan Nicolaie că-şi dă demisia dacă echipa nu merge īn cantonamentul din Antalya organizat de un anume Cristi Voicu. "Lui Voicu, eu şi Reghe i-am botezat copilul. Şumudică e bun prieten cu el", recunoaşte Ana Maria Prodan. "Voicu e un personaj foarte interesant. E bănuit īn lumea fotbalului că se ocupă cu prostii la pariuri", spune un patron de club din Liga 1. Īn faţa refuzului lui Nicolaie de a trimite echipa īn cantonamentul lui Voicu, Şumudică s-a resemnat. Le-a mărturisit īnsă prietenilor că a luat 10.000 de euro de la Ioan Becali, cel care dorea ca Braşov să nu meargă īn cantonamentul organizat de "Prodanca". "Vă spun eu adevărul despre acest război cu fraţii Becali. Ioan Nicolaie a fost cel care l-a refuzat pe Voicu", susţine Prodan, īn timp ce Victor Becali neagă tot: "Ce treabă avem noi cu cantonamentul Braşovului?".

RETRAGERI ĪN LANŢ

Acest puzzle nu e complet şi din el īncep să dispară piese. Ieri, Adrian Vidan s-a retras din arbitraj. Cāteva ore mai tārziu, la DolceSport, Şumudică a anunţat că la vară se retrage. Apoi, Valeriu Răchită, a cărui echipă, Petrolul, e bănuită de asemenea de legături cu lumea pariurilor, şi-a anunţat ieşirea din fotbal, tot la vară!
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)