Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default acoperire Dolce in spania

intrebare intrebatoare, care este acoperirea Dolce in Spania?am un prieten in Spania care vrea sa faca un abonament la un DTH Romanesc ,stiu ca Focus nu are acoperire pe teritoriul Spaniei ,Digi (nu mai vreau sa comentez ) ca o sa imi sara in cap peste 100 de fani ai lor ,dar inainte sa sara la bataie ii rog sa sune la RDS si sa vada ce raspuns primesc daca vor sa isi faca un abonament,(bineinteles ca nu le-am spus ca vreau sa duc receiverul in Spania)si mai ramane Dolce ,aici sunt in dilema deoarece am vazut niste harti cu acoperire hellas sat pe Europa insa nu stiu cit sunt de actuale

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred că ar fi trebuit să specifici poziția mai exacta,in ce județ al spangliei te(se)află
    ----------------------------------------------

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sat one View Post
    intrebare intrebatoare, care este acoperirea Dolce in Spania?am un prieten in Spania care vrea sa faca un abonament la un DTH Romanesc ,stiu ca Focus nu are acoperire pe teritoriul Spaniei ,Digi (nu mai vreau sa comentez ) ca o sa imi sara in cap peste 100 de fani ai lor ,dar inainte sa sara la bataie ii rog sa sune la RDS si sa vada ce raspuns primesc daca vor sa isi faca un abonament,(bineinteles ca nu le-am spus ca vreau sa duc receiverul in Spania)si mai ramane Dolce ,aici sunt in dilema deoarece am vazut niste harti cu acoperire hellas sat pe Europa insa nu stiu cit sunt de actuale
    Are acoperire atat dolce cat si focus,focus chiar mai puternic la semnal decat dolce.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Cred că ar fi trebuit să specifici poziția mai exacta,in ce județ al spangliei te(se)află
    locatia nu o stiu exact este undeva linga Madrid ,insa nu stiu exact

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by harry75 View Post
    Are acoperire atat dolce cat si focus,focus chiar mai puternic la semnal decat dolce.

mersi pentru raspuns ,o sa il informez,daca zici ca are acoperire si focus cu siguranta va lua focus ,este mult mai convenabil decit dolce in privinta contractului(1 an minim)

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

mersi pentru raspuns ,o sa il informez,daca zici ca are acoperire si focus cu siguranta va lua focus ,este mult mai convenabil decit dolce in privinta contractului(1 an minim)
    Focus nu mergea cu ceva ani in urma cand era pe thor2/3,de cand a trecut pe thor5/6 intra si aici.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Are acoperire Spotul F2 are acoperire foarte buna...

LED 3D,VU+ uno,PS3 slim 320GB,offset 1.10,hh,4xdolceHD,rcs-rds

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by runcan ioan View Post
    Are acoperire Spotul F2 are acoperire foarte buna...

Pacat de receiverele dolce,ca de altfel are o acoperire foarte buna,azi de ex a fost o ploaie puternica,o mica furtuna,ma uitam pe PRO TV HD si asteptam sa se intrerupa semnalul,ceea ce la digi sa intimplat dar nu sa intimplat !
    Pacat de receivere,de doua ori !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Pe intreg teritoriul Spaniei(peninsula) atat Focus cat si Dolce au acoperire foarte buna, cu o antena de 80cm, merg chiar si cu atene mai mici , de 60cm, dar nu e suficient!merge ok si Digi, tot cu 80cm dar sunt unele frecvente care au semnal ceva mai slab.Asa ca prietenul tau poate merge pe cele 3 variante!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)