Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Auuuuuuu poartaaaa

NEBUNIE: CFR Cluj - Rapid 0-5! Ardelenii, un lider mincinos. Paszkany tocmai sărbătorește 10 ani în Gruia!

Liderul CFR Cluj a primit aseară o corecție zdravănă, 0-5, acasă cu Rapid, iar lupta pentru titlu în Liga I a fost redeschisă.

Rapid a câștigat aseară, în Ardeal, pe merit derby-ul feroviar cu CFR Cluj. În afara golurilor, giuleștenii au avut și marile ocazii ale partidei. Echipa lui Răzvan Lucescu a evoluat decisă și a atacat chiar și atunci când conducea pe tabelă!
    CFR-ului nu i-a mai mers tactica „joc prost, puncte multe”, suferind o corecție care i-ar putea fi fatală portughezului Jorge Costa, amenințat de mai multă vreme de conducerea clubului cu demiterea. Soluțiile ardelenilor sunt Ioan Andone, liber de contract, și Cristiano Bergodi, aflat pe banca formației Modena (Serie B).

Pe tabela de marcaj și-au făcut loc „durul” Alexa, dar și „ex”-ul Deac, acesta din urmă refuzând să se bucure după ce a punctat, din respect pentru clubul care „i-a dat să mănânce”, după cum s-a exprimat la finalul jocului. Colac peste pupăză, Felice Piccolo a fost eliminat în prelungiri.
    Eșecul survine chiar în perioada în care magnatul Arpad Paszkany se fălește cu faptul că a împlinit 10 ani de când a preluat echipa din Gruia.

În tur, cele două echipe şi-au împărţit punctele, scor 1-1.
    CFR CLUJ - RAPID 0-5
    Marcatori: Herea (19), Șt. Grigorie (71), Rui Duarte (74), Alexa (85), Deac (90)

În minutul 19, Ovidiu Herea a reluat cu capul o centrare perfectă efectuată de fundașul stânga Vladimir Bozovici. După gol, Herea s-a dus la marginea terenului, de unde a luat un tricou pe care scria: „Pentru Bozo!” și l-a arătat spectatorilor.
    Înainte de startul jocului s-a ținut un moment de reculegere. Vladimir Bozovici și-a pierdut mama, iar fotbaliștii au evoluat cu banderole negre pe braț.
    Tot în prima repriză, Cristian Panin a comis henț în propriul careu, dar „centralul” Sebastian Colțescu n-a acordat penalty-ul care se cuvenea.
    După pauză, „recitalul” oaspeților a continuat, Grigorie punctând la capătul unei acțiuni în care a culcat cu driblingurile sale toată apărarea CFR-ului.

REACȚII
    „Aș fi fost nebun, dacă aș fi spus înainte de meci că vom bate cu 5-0 aici! Suntem mai aproape de câștigarea Cupei decât a campionatului. Tot CFR e favorită la titlu. Are un avans mare de puncte. E un campionat nebun”.
    Ciprian Deac, fotbalist la Rapid
    „Mă pot întoarce la episodul Chiajna, la greșelile de arbitraj... Cum a fost posibil să pierdem cu Chiajna, cu Brașovul și cu Ceahlăul? Trebuie să fim atenți miercuri, în Cupă. A fost un an greu, cu scandaluri, cu rupturi. Când a fost liniște la echipă, am arătat că puteam face lucruri mari. E un campionat cu scandaluri, cu diferențe mici între echipe. Cum să mă mai gândesc la titlu, cu atâtea scandaluri care au fost? Unele le știți, altele nu le știți!”.
    Răzvan Lucescu, antrenor la Rapid
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu ma mir cat de prost trebuie sa mearga tara asta. Adica sa transpire si arbitrul pentru tine (a se citi penalti neacordat la hent in careu si gol perfect valabil nevalidat) si tu sa pierzi cu o manita ? Pai mergeti frati clujeni la OPC si reclamati frauda. Ala v-a luat banii si voi a-ti ramas cu buza umflata.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariusvlad2 View Post
    ... banii si voi a-ti ramas cu buza umflata.
    Nu mai bine mai dai tu o tura pe la scoala?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu, pentru ca daca ma scolesc prea tare o sa mi se para ca sunt prea destept si voi avea pretentia ca le stiu pe toate. Deci, raman prost.
    Dar mai bine zi tu daca a fost sau nu penalti, daca a fost sau nu gol valabil la meciul in cauza si lasa gramatica mai pe seara ca furtisagul e greu de ascuns dupa cratime. Noi, microbistii suntem mancatori de seminte nu profesori universitari. Noi vedem cand se fura cu arbitrul doar privind un meci, nu facand regula de 3 simpla.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca vedeti asa cum scrieti ...

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Nu mai bine mai dai tu o tura pe la scoala?
    Si Paszkany una pe la DNA, iar superechipa de figuranti de la CFR o tura prin div B. Ca asta e nivelul lor fara golaneli.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Banned

Posts Thanks / Likes

Si frustratii de succesele altora , o tura pe la baie

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Care succese ? Poate succesuri ...Daca la tine a cumpara arbitrii si de a castiga jenant majoritatea meciurilor, si cand te prinde o echipa mai bunisoara face scor cu tine cu tot cu arbitrii inseamna succes ai o problema.Eu nu am nimic de impartit cu finantatorul sau cu echipa atata timp cat isi joaca corect sansele, dar in ultimii ani tot ceea ce a castigat e pe furat.Citeste si ceea ce scrie Gazeta Sporturilor si alte ziare despre modul in care a devenit de departe cea mai favorizata echipa de arbitrii beleste ochii la ce joaca panarama asta de echipa si dupa aia scrie acelasi cliseu tembel cu frustratii.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa inteleg ca din tot ce am spus eu in acel post singura greseala este cea gramaticala? Doar de asta va legati?
    Multumesc. Punct ochit, punct lovit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana nu aduceti dovezi clare ale furtului nu sunteti decat niste frustrati. Si cu asta am incheiat orice dialog.

Banned

Posts Thanks / Likes

Parca a fost recent un meci Mancester United - Mancester City , terminat cu un scor de 5 goluri diferenta . nimeni nu a huiduit-o pe regina si numeni n-a chemat DNA de nervi )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Pana nu aduceti dovezi clare ale furtului nu sunteti decat niste frustrati. Si cu asta am incheiat orice dialog.
    Aaaaa, despre dovezi era vorba? Fi atent... Te duci la oglinda, te apropii de ea si privindu-te fix in ochi iti soptesti: sunt mandru ca echipa mea este cea mai tare din tara si as vrea ca nevasta-mea sa fie la fel de corecta cu mine asa cum aceasta echipa este cu contracandidatele ei.
    Daca vezi vreo grimasa pe fata, e bai.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Buna chestia.Si eu va urez la fel celor care sustin ca CFR e corecta ca si sotiile si prietenele voastre sa fie cu voi la fel de corecte cum e CFR.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum Clujul ne da in ultima vreme o multime de somitati : am avut cel mai bun prim-ministru din istoria Romaniei avem cea mai cinstita echipa :CFR, primarii din Cluj au inceput sa profeseze pe la mititica, plus ca cel mai iubit si integru moderator ce l-a avut RDI e tot de pe acele meleaguri.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cluj sau Sluj?...
    MacMini, MacBookAir, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi CATV digital

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)