Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default probleme coane mitica?

Procurorii DNA sunt asteptati astazi la Sediul LPF pentru a pune sechestru pe Liga. Dragomir rade cand aude de asta.

LIVE UPDATE:

14:20 Presedintele LPF, Dumitru Dragomir a declarat ca nu are informatii privind o eventuala vizita a reprezentantilor Directiei Nationale Anticoruptie la sediul ligii pentru a pune sechestru pe conturile si bunurile acestei institutii, in ancheta privind excluderea Universitatii Craiova.

Intrebat daca asteapta sa vina procurorii DNA la liga, Dragomir a raspuns:
    "Ce va intereseaza? Asteptati si o sa vedeti! E treaba dansilor daca vin. Voi vorbiti chineza cu mine, nu intelegeti ca nu stiu nimic. Acum plec, ca am treaba".

La randul sau, juristul LPF Catalin Ciubota a exclus posibilitatea ca DNA sa instituie sechestru asigurator pe sediul Ligii, asa cum s-a vehiculat in mass-media.

"Cum sa fie sechestru pe liga? Sechestru se poate pune doar cand persoana respectiva este lipsita de capacitate", a afirmat Ciubota.

12:11 Dumitru Dragomir a parasit sediul LPF: "Nu ma intereseaza daca vin procurorii. Eu ma duc sa le iau cafea si ceai"

12:08 Procurorii trebuie sa ajunga la Liga in urmatoarele 30 de minute.

11:50 Singurii care nu cred ca asa ceva se poate sunt chiar Dragomir si avocatul acestuia. Mitica de la Liga a declarat astazi, la sosirea in sediul LPF ca nu poat fi adevarat asa ceva. "Nu stim nimic despre asa ceva", a declarat avocatul Ligii, completat de Dragomir in stilul sau carcteristic: "Ma doare la cozoroc"

11:45 Cazul dezafilierii Craiovei il incurca pe Dumitru Dragomir. Procurorii DNA sunt asteptati astazi la sediul LPF pentru a pune sechestru pe Liga.

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Dragomir este speriat de DNA. Seful LPF a reactionat urat dupa ce procurorii au hotarat sa puna sechestru pe bunurile Ligii.

"Prin asta se incearca timorarea Adunarii Generale a FRF care vine peste cateva zile. Se incearca oprirea televizarii meciurilor de fotbal ca sa se faca panica inainte de alegeri, iar lumea sa se inflameze si mai tare. In momentul in care nu se vor transmite meciuri, lumea va innebuni.

Fotbalul e singura distractie a romanilor. Daca se va pune sechestru, transmisiunile meciurilor se vor opri. Cluburile nu vor mai permite televizarile pentru ca nu vor mai primi bani. Sponsorii vor pleca de la Liga, cluburile se vor desfiinta, intreg campionatul se va desfiinta. E sfarsitul!", a anuntat Dragomir la GSpTV

MARE PAGUBA ADAUG EU .... SPER SA FIE SFARSITUL PT NISTE MITOCANII DIN FRUNTEA CELOR 2 INSTITUTII ALE FOTBALULUI ROMANESC SI SA APARA NOI CONDUCATORII NEPATATI,DESPRE TELEVIZARI NICI O PROBLEMA E FOTBAL GARLA LA TV DIN ALTE CAMPIONATE.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)