Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default UPC cablu da CAM-uri?

Am auzit ca UPC-ul da CAM-uri pentru televizoarele echipate cu CI+.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Am auzit ca UPC-ul da CAM-uri pentru televizoarele echipate cu CI+.
    Puteti preciza daca este vorba de UPC cablu sau UPC satelit (Direct), in cazul in care este vorba de UPC cablu as dori sa stiu in ce oras e disponibil serviciul.
    A incercat cineva sa introduca in CCcam cartela UPC cablu?

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai mai nenea epoxi
    n-am zis UPC-cablu!
    cica se distribuie la UPC Bucuresti
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da, ai auzit bine. Au fost anuntate pe 30 martie 2012 si se vor distribui din 4 aprilie 2012. Culmea e ca poarta denumirea de Digi Card ))
    Digi Mobil 4G !

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Plagiatorii...)))))) probabil ca numele le va vinde mai multe carduri =))
    yada yada

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pot confirma: am si eu un astfel de card. atentie, nu merge decat pe televizoarele cu ci+, nu cu ci simplu!...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

iata si explicatia, de pe site-ul cablecom:

http://support-en.upc-cablecom.ch/ap...~/ci-and-ci%2B

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by EPOXNTH View Post
    A incercat cineva sa introduca in CCcam cartela UPC cablu?
    Daca dai si rsa si bk pot sa bag de miine si iti dau si reshare

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by teqi View Post
    Daca dai si rsa si bk pot sa bag de miine si iti dau si reshare
    Incercati sa introduceti cardul in OSCam cu aceleasi configurari ca si pentru cardul TiVuSat si trimiteti-mi prin pm rezultatul testului (doar daca e lumina sau nu). Eu nu dispun de un asemenea card.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default UPC a introdus o noua tehnologie de receptie a programelor TV digitale prin card

UPC a introdus o noua tehnologie de receptie a programelor TV digitale prin card

Operatorul de comunicatii prin cablu UPC a anuntat miercuri lansarea in premiera pe piata locala a cardului digital, un dispozitiv bazat pe tehnologia CI+ care se introduce in anumite televizoare compatibile cu aceasta tehnologie si permite receptionarea de canalele TV digitale, inclusiv cele HD si 3D. Cardul digital poate fi cumparat doar daca esti abonat la televiziunea digitala a acestui operator si este vandut in doua variante - una la un pret de 5 lei/lunar (fara TVA), tarif ce include un canal HD, TVR HD, iar alta care include 13 canale HD (dintre care unul 3D) la un pret de 15 lei/lunar (fara TVA).

Cel mai ieftin abonament de televiziune digitala la acest operator costa 20 de lei (fara TVA) si include 65 de canale TV. Operatorul a lansat insa promotional si noi pachete 3Play in parteneriat cu Samsung, care includ acest dispozitiv. Cardul este compatibil cu televizoarele care au integrata functionalitatea CI+.

Vezi aici lista televizoarelor care permit noul serviciu. http://ci.upc.ro/doc/ci24.pdf

UPC a incheiat anul trecut cu un numar total de 1.142.600 clienti (televiziune digitala, analogica si prin satelit - DTH), in scadere cu 1,19% fata de anul 2010, datorita unei scaderi mai pronuntate a numarului de clienti de televiziune analogica (-137.700 clienti) comparativ cu majorarea numarului de clienti de televiziune digitala (+ 67.800 clienti) si prin satelit (+56.200 clienti).

Compania a inregistrat in continuare cresteri ale numarului de abonati si la serviciile de internet si telefonie fixa. La sfarsitul anului trecut, UPC avea 281.300 de clienti de internet, mai mult cu 14.900 abonati fata de trimestrul anterior din 2011.

Sursa:http://economie.hotnews.ro/stiri-tel...-prin-card.htm

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

bravo UPC!

poate ia si RCS un exemplu..

si sa bage si ESP HD, Discovery HD..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Numai TV-uri cu CI+....e inadmisibil. Iara mesteca kktul lobbystii.
    Ar trebui reclamat la OPC. CI+ e o laba trsita pt. utilizator, nu stii cind te f*u*te, si ce restrictii baga providerul.

Alf

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Testat R*A si B*K de Tiv*sat si HD+ pentru citirea cardului UPC cablu si nu sunt ok :

2000/01/01 02:37:36 57EDB0 r Negotiate sessionkey was not successfull! Please check r*a key and b*xkey
    2000/01/01 02:37:36 57EDB0 r card system not supported
    2000/01/01 02:37:36 57EDB0 r Normal mode failed, reverting to Deprecated Mode

Poate aflam o "pereche" universala cum e la toate aceste pachete straine, dar sincer nu cred sa se mearga pe aceasta idee, doar daca ii va obliga cumva legea. Slabe sanse insa ...

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by trid_ovi View Post
    Cardul digital poate fi cumparat doar daca esti abonat la televiziunea digitala a acestui operator si este vandut in doua variante - una la un pret de 5 lei/lunar (fara TVA), tarif ce include un canal HD, TVR HD, iar alta care include 13 canale HD (dintre care unul 3D) la un pret de 15 lei/lunar (fara TVA).
    Cardul se cumpara sau se semneaza contract si automat trebuie sa prelungesc contractul pentru inca un an ca mai am contract (telefonic si nesemnat) cu ei pana in septembrie si vreu sa trec la RDS tocmai pentru a prinde posturile digitale fara reciver?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)