Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Intrebare(poate raspunde FANTA)

O intrebare,de ce Digi Tv a schimbat iar (a treia)oara antenele.
    Este vorba de noul suport cadru al antenei de digi care ala nu prea e suport (facut dintr-o tabla destul de subtire inclusiv tija ce sustine LNB . daca in urma cu 2 luni salutam buna combinatie LNB inverto si suportul cadru mult imbunatatit acum iar ne intoarcem inapoi,Cine se ocupa cu aprovizionarea ,Chiar asa lipsit de experienta este ca nu poate sa compare doua antene intre ele ,sa-u asta este motivul principal al ieftinirii antenei?parca ziceai ca se tine cont si de opinile celor de pe forum,s-au am inteles eu gresit.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Crede-ma ca eu testez aparatura DIGI dar in viata mea nu am montat o antena pentru ca nu sunt in stare de asa ceva.Nu stiu cum arata suportul si nu pot sa-ti dau un raspuns in cunostiinta de cauza.
    Cei in masura de la DIGI TV cu siguranta vor tine cont si de aceasta sesizare si o vor comunica furnizorului de kit-uri.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Confirm si eu pleiele de la Digi, de aia nu mai iau antene de la ei, le iau in alta parte si le dau la cat pot, adica mai scum decat le promite digi. Dar macar stiu ca la primul vant, nu devin farfurii zburatoare
    Pt. rec. aum eu sursa mea
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Este vorba de ultimele sosite

este vorba despre ultimile sosite,cred ca RCS-ul isi face un mare deserviciu.Nu este vorba de o rautate aici,sa nu o iei ca rautate ,dar totusi cam subred suportul cadru .Cat despre tinutul cont de opinii nu prea cred. Daca totusi in ultimul timp nu s-au mai facut aici sezizari in privinta antenelor,de unde ideea asta de a schimba un lucru bun cu un lucru prost,sa fie vorba de ceva comisioane?Totusi Digi Tv are cea mai atractiva si cea mai bogata oferta oferind publicului o paleta larga de canale din cele mai vizionate pe piata Romaneasca.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Este vorba de ultimele sosite

Quote Originally Posted by mediaset
    este vorba despre ultimile sosite,cred ca RCS-ul isi face un mare deserviciu.Nu este vorba de o rautate aici,sa nu o iei ca rautate ,dar totusi cam subred suportul
    cele mai oribilie le-am prins in noiembrie, restul erau superbe fata de aste, ultime antene....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mo.. voi nu ati vazut ca a scazut pretul la antene la digi?Asta e raspunsul.. trebuie sa ia antene comform pretului ! Si eu am montat vre-o cateva antene din alea cu siport de tabla si cu multe suruburi.. sunt cele mai proste din cate am intalnit! Dar totusi la cum arata .. si cat sunt de nashpa .. cred ca sunt totusi cam scumpe
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)