Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Totusi, unde e SuperMegaBOHOHOHOHOMBELE?

M-am saturat de "boanbele" lu' Jiji! Daca n-am vazut in ultimul timp pe forumul asta o gramada de bullshit legat de acest subiect, n-am vazut nimic!
    Totusi, unde e supermega bohohoanbele? Ca Diji a scazut pretul echipamentelor si a azvarlit cu bazagratispeunan in capul CELOR CE SE VOR ABONA e laudabil, da' nu e deloc bomba, e pur si simplu marketing. Cu ce ma afecteaza pe mine, utilizatorul obisnuit? Pentru cei ca mine jiji a ramas la fel (boanba cu telesportu' e fas). TV1000 - mai vedem noi, programe noi (si bune) vor fi, vor fi..... (?) - nu prea cred. Secretomanie, promisiuni care imi aduc aminte de declaratiile pline de avant ale "primului operator DTH din Romania" de la finalul anului trecut - ficus - al carui exemplu vad ca il urmeaza mai nou si Digi. Concret? calitatea imaginii a ajuns comparabila cu Max, ba chiar mult mai rea uneori si programele au ramas aceleasi. De o juma' de an s-a dat ca sigura schimbarea conservei cu un receptor de calitate, cu care Fanta chiar se juca la un moment dat, din cate imi aduc aminte. Noi nu. "Cel mai mare operator din sud-estul Europei" se vinde inca la conserva. Tot respectul (sincer) pentru cel ce a creat si intretine acest site, dar dupa avalansa asta de megapetarde si tiribombe trambitate prin intermediul sau de catre unchiu' jiji ma asteptam si eu (naiv) la o surpriza de sarbatori din partea Marelui Operator. Ei, surpriza e ca nu e nici o surpriza inafara de faptul ca ar trebui sa casc gura de admiratie la noua politica de piata a pachetului. Thanx Gigi, I'm f*cking impressed! Am si eu o megaboanba! Ma abonez la Max, macar la asta ma pot uita pe Dreambox!
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca toate aste megabombe ii vor determina pe baieti sa lucreze mai de spor la aducerea lui DIGI pe Dreambox !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Macar de i-ar determina cineva pe cei de la Digi sa renunte la imperechere si sa ofere posibilitatea de achizitionare doar a cartelei. Asta as zice si eu bomba. Dar din pacate, prietene, asta nu o sa se intample, pentru ca Digi nu are nici un interes sa renunte la elementul sau de siguranta pentru a face pe plac catorva pasionati. De asemenea, ma indoiesc ca vom vedea Digi pe sharing curand. De altfel, nici nu imi doresc asta, as vrea doar sa pot sa-mi mai fac un abo la ei fara sa-mi mai bage pe gat inca o conserva. Mi-e plin deja raftul de aparatura si m-am saturat de snopul de cabluri si sacul de mufe....
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Merlin
    De altfel, nici nu imi doresc asta, as vrea doar sa pot sa-mi mai fac un abo la ei fara sa-mi mai bage pe gat inca o conserva. Mi-e plin deja raftul de aparatura si m-am saturat de snopul de cabluri si sacul de mufe....
    Nu cred ca o sa renunte prea curand la conserva. Azi am fost pe la un sediu RCS. Fratilor, asa coada la kit-uri n-am mai vazut de pe vremea lui Ceasca, la paine (fara sa exagerez deloc ). In ritmul asta, daca concurenta nu misca nimic, DIGI ajunge rapid la 4-500000 abonati. Alooo FOCUS, MAX, voi chiar nu vedeti asta

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Normal, miscarea cu ieftinirea Gonzervei si abo gratis pe un an a fost geniala! Consecinta - ploaie de noi abonati Digi > monopolul e pe aproape. Focus s-a miscat slab cu ofertele si scindarea programelor de baza in doua pachete ar merita un premiu pentru cea mai cretina si nejustificata idee a secolului! Iar Max a cam adormit...
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am impresia ca voi nu stiti ce cereti ! Cum vreti sa renunte la imperechere atata timp cat aceasta este implementata obligatoriu de Nagravision Kudelsky
    Cui ii convine alege Digi Tv,cine nu mai are alte oferte dintre care cea mai rentabila sunt programele FTA.
    La urma urmei Digi TV a facut 180.000 de abonati cine ii tine si pe ceilalti operatori sa nu faca abonati ? Eu ? Voi ? NU sunt incapabili din punct de vedere financiar sa duca un astfel de razboi.Ce s-o mai dam cotita ....asta-i adevarul.
    Imi pare RAU din tot sufletul ca Max si Focus nu au reactionat la miscarea lui Digi de acum o samptamana,dar se pare ca sfarsitul pe care-l intuiam de mult si nu l-am spus niciodata in public este aproape.
    Eu sunt multumit de DIGI TV,am acum 6 receivere si nu am primit in viata mea o alarma sau o eroare macar sa vad si eu cum arata.
    Inca ceva,acest receptor este dedicat exclusiv receptionarii pachetului DIGI TV,voi cei care va credeti mari spuneti-mi ca nu este la fel in cazul lui SKY UK, SKY Italia,Digiturk ,D+ etc etc
    De la mine bombe si informatii in avanpremiera nu ve-ti mai primi curand(le voi da prin PM doar celor care merita) ve-ti avea parte de aceasi liniste mormintala care vine si din partea celor doi operatori pentru care eu am un respect deosebit.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt minti luminate care au desfacut aceasta imperechere si folosesc cartela pe Dreambox
    ai vazut cu ochii tai sau e o noua bomba?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta de ce nu o sectiune DTH separata? una cu invitatii numai la care au access numai userii pe care le vrei tu. si cu asta basta. nu trebuie sa tot trimiti PM-uri

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta o sa si fac foarte curand.O sectiune DTH pentru atacatori gen crirem
    sau bismotti si una pentru cei relativ neutri.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Atatea scandaluri pentru nimic, eu zic ca nimeni nu e obligat sa se aboneze la ceva. Cui nu-i convine sa renutze la abonament egal la care din cele 3(Digi, Focus,Max). Oricare provider egal de unde(Tara) este are probleme sau are clienti nemultzumitzi(incepand de la sky UK si pana la Premiere), dar peste tot in toate forumurile din tarile respective scrie cine nu e multumit sa renunte( si asta o spun abonati si nu dealer sau angajati ai acestor provideri). Pacat ca acest forum se duce de rapa pentru ca uni nu stiu sa se manifeste.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Thor819
    Atatea scandaluri pentru nimic, eu zic ca nimeni nu e obligat sa se aboneze la ceva. Cui nu-i convine sa renutze la abonament egal la care din cele 3(Digi, Focus,Max). Oricare provider egal de unde(Tara) este are probleme sau are clienti nemultzumitzi(incepand de la sky UK si pana la Premiere), dar peste tot in toate forumurile din tarile respective scrie cine nu e multumit sa renunte( si asta o spun abonati si nu dealer sau angajati ai acestor provideri). Pacat ca acest forum se duce de rapa pentru ca uni nu stiu sa se manifeste.
    Thor819, ai respectul meu. Dau o bere cu prima okazie.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Thor819

Ai perfecta dreptate doar ca acest forum nu are cum sa se duca de rapa atat timp cat interesul pentru el creste constant luna de luna de patru ani de zile.
    Acest forum nu sta intr-un user anume , nu este nici o problema daca nu mai scrie Pisti sau Ovex intr-o sectiune.(sa nu se supere ce-i dati exemplu aleator)

Fanta
    RDI Team

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Fanta, fara suparare, sunt membru al acestui forum din anul in care s-a lansat, chiar daca nu am zece mii de posturi. Si tot fara suparare, pe atunci RDI era un board pe care se vorbea serios. Acum, asa cum spun si altii, e plin de certuri fara rost si, mai nou, de informatii fara concretizare ulterioara. Daca vei continua sa postezi "bombe" verbale, care nu se concretizeaza in actiunile lui Digi e treaba ta, pentru ca e site-ul tau, dar mie mi-e dor de vremea in care o informatie postata pe RDI era litera de lege, nu doar vorbe goale. Asa cum am mai spus, ultima miscare a lui Digi e laudabila, dar spune-mi si mie de ce ar trebui sa reprezinte asta o "megabomba" pentru cei care suntem deja abonati? Pentru noi situatia ramane la fel ca inainte. Inafara de asta, ce s-a materializat din ultrabombele anuntate pentru decembrie? Nici macar TV1000 nu a intrat in grila.
    Digi TV e un operator orientat spre clientii sai mai mult decat ficus sau max (a se vedea numarul programelor si mai ales politica de preturi), lucru pentru care il respect, dar de aici si pana la a merita toate superlativele pe care tu le folosesti la adresa sa E CALE LUNGA. Si primul lucru care ar fi de natura sa-l faca sa merite aceste elogii ar fi sa renunte la secretomania asta si sa-si anunte deschis intentiile, cu termene exacte, sinceritate si seriozitate si sa le respecte. Vrajeala cu teama ca dezvaluirile sa nu fie exploatate de concurenta e apa de ploaie. Care concurenta? Ce ar mai putea sa faca Focus sau Max ca sa-l impiedice sa-si puna in practica strategia, chiar daca ea ar fi publica? Sa i-o ia inainte? Chiar tu ai spus ca nu au forta financiara necesara. Vreau doar onestitate si deschidere spre propriii abonati, pentru ca lor li se datoreaza faptul ca Digi este ceea ce este in prezent. Si realism in exprimare, pentru a se evita inducerea in eroare a acestora prin exprimari bombastice. A prezenta introducerea in grila a unui nenorocit de post obscur cu pretentii de canal premium ca Telesport drept bomba mi se pare o aberatie.
    Eu mi-am exprimat sincer opinia. Nu il blamez pe Digi in mod nejustificat - ce se intampla cu macroblocurile care se vad din... satelit si sut prezente pe tot mai multe canale, in timp ce grila se inghesuie cu viasat3 si alte programe de "interes"? M-am abonat la Digi pentru ca i-am vazut potentialul si am crezut in el, dar in ultima vreme nu urmareste decat cresterea numarului de abonati, uitand de imbunatatirea CALITATII SERVICIILOR. Si daca urmatoarea bomba va fi internetul - pacat, credeam ca pe primul plan aici este TELEVIZIUNEA prin satelit, nu alte servicii conexe. Pe cand posturi de calitate, nu manele, posturi unguresti netitrate si imagine beton? ASTEA ar fi adevarate bombe. Nu am nimic cu maghiarii, dar cred ca exista canale care i-ar fi interesat in egala masura pe toti romanii, indiferent de etnie (Sci-fi, etc) care ar fi fost intelese si de NOI.
    Sper sa nu te simti ofensat de posturile mele, nu am avut nici cea mai mica intentie in acest sens.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mo Merlin, ce sa-ti zica @fanta eu astept bomba cum ca gunoiul asta de firma va da faliment. Si nu uitati ca platind la Digi sponsorizati PSDul

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Eu sunt un PSD-ist convins asa ca te rog sa iei masuri si impotriva mea si a acestui site.
    Fanta
    RDI Team
    Frate Fanta ,STELIST te stiam dar PSD-ist nici nu imi trecea prin cap

Apropo de noua sectiune DTH pe care vrei sa o deschizi,crezi ca asi avea si eu loc in ea,sau cu alte cuvinte crezi ca primesti si betivi pe acolo

Toata stima
    Acelasi Pici Alcoolist
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)