Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    basil_the_one
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default So ... no internet on digitv inca?!

Poate in curand Internet prin DIGItv stie cineva

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Decat o oferta dezamagitoare mai bine nu.Cel putin pentru o perioada.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ce internet mo? firma asta a auzit de internet

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Personal, am avut doar experiente nefaste in legatura cu internetul prin satelit. Iti promit viteza mare, la inceput asa e, dar cu timpul cand creste numarul de utilizatori, banda aia se imparte si devine pentru utilizatorul individual din ce in ce mai mica. In afara de benzile garantate, care sunt pe satelit extrem de scumpe, sau cele cu limitare de trafic (care personal nu-mi plac, ptr. ca nu prea poti downloada volume mari de date) restul e naspa. Ajunsesem la un moment dat, spre finalul contractului, sa am viteza mai mica decat cea de dial-up de la Romtelecom.

Asa ca, internet prin satelit mai bine nu.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Neavand nici o legatura cu Digi,internetul prin satelit, cateodata poate fi mai incet decat cel prin modem.Asta daca vorbim de DualWay !
    Banda se imparte ,normal,ca la toti Internet Providers,intre cativa useri,cu cat mai multi cu atat mai mica banda ta.De aici,unii providers promoveaza o technica numita FAP (Fair Access Policy),care iti taie banda alocata dinamic,in functie de traficul pe care il faci,upload si download !Upload-ul este max 5-10KB !
    Alt impediment este timpul mare de raspuns,datorita distantei enorme pe care o are de strabatut un packet de la user la destinatie si inapoi.Am vazut timpi de 3-5 secunde la un ping reply,cu toate ca statia era pe un serviciu de 2M dload !
    Apoi,nu poti crea VPN,datorita algoritmului de encriptie proprietar Providerului.
    Si nu in ultimul rand,antena si echipamentul de receptie costa enorm si nu stiu cine va suporta costurile !

DECI,asa cum spunea Fanta,nu cred ca e timpul si nici resursele necesare sa incepi asa ceva!
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

cei care au speranta..

h**p://news.softpedia.com/news/Internet-broadband-pentru-98-din-populatia-lumii-ro-14645.shtml

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)