Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Am si eu o intrebare referitoare la trasmiterea Copei Libertadores de catre Digisport

De ce se transmite decat cate un singur meci cand este etapa din Copa Libertadores si pe restul canalelor Digisport se dau reluari ?

Nu cred ca este nevoie de comentariu la aceste meciuri, se pot prelua meciurile cu tot cu comentariul original in spaniola sau portguheza direct de acolo si bag mana in foc ca nu deranjeaza pe nimeni sa asculte exuberantul comentariu al comentatorilor sud-americani, in genul cum canalele scandinave de sport preiau meciurile din NHL cu comentariul original de la fata locului si nu deranjeaza pe nimeni.

Acuma 2 nopti Digisport a transmis meciul Boca Junior - Fluminensepe care l-am urmarit cu o placere deosebita iar comentariul in limba romana a fost foarte OK, iar pe pista audio originala a fost un comentariu in limba engleza cu accent portughez foarte pronuntat(portugheza braziliana). Inainte de acest meci a fost meciul Santos - Internacional, meci in care au evoluat Neymar(care a realizat un hattrick), Ganso, Elano, Leandro Damiao, Jorge Fucile, Oscar, Mario Bolatti, Andres D'Alessandro niste super fotbalisti care la toti iubitorii de fotbal ne-ar fi facut o placere deosebita sa ii urmarim LIVE.

Daca tot se lauda cu aceste drepturi TV si cu spectacolul pe care meciurile din Copa Libertadores il ofera ar fi un lucru foarte placut ca Digisport sa extinda numarul de meciuri pe care il transmite din aceasta competitie, mai ales ca la acea ora nu transmite decat reluari pe canalele Digisport.

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si daca ai postat aici rezovi ceva? intra pe site-ul lor si ai acolo niste adrese de contact...incearca acolo pt ca ai avea mai multe sanse decat aici

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Apropo de America de Sud !

Stie cineva, se vor mai transmite meciuri, macar inregistrate, din campionatul Braziliei ? Dar al Argentinei ? (sport.ro dadea un meci din Argentina pe saptamana, pe vremuri...) Argumentele mele ? Atmosfera de pe stadioanele din Brazilia si Spectaculozitatea meciurilor, talentele ce apar pe banda rulanta, vedetele nu mai prea pleaca in Europa, iar apropierea de Campionatul Mondial din 2014 va genera o crestere a interesului pentru BRASILEIRAO !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Stie cineva, se vor mai transmite meciuri, macar inregistrate, din campionatul Braziliei ? Dar al Argentinei ? (sport.ro dadea un meci din Argentina pe saptamana, pe vremuri...) Argumentele mele ? Atmosfera de pe stadioanele din Brazilia si Spectaculozitatea meciurilor, talentele ce apar pe banda rulanta, vedetele nu mai prea pleaca in Europa, iar apropierea de Campionatul Mondial din 2014 va genera o crestere a interesului pentru BRASILEIRAO !
    Mai mult balet la mijlocul terenului decat fotbal.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Are dreptate Tutu, jucatorii brazilieni nu mai sunt tentati sa vina in Europa din cauza ca in Brazilia salariile au inceput sa se apropie de cele de la marile echipe din Europa. Neymar, Ganso, Lucas Moura, Oscar, Leandro Damiao sunt viitoarele staruri mondiale de care toata presa europeana vorbeste de peste 2 ani si niciunul nu a parasit inca Brazilia pentru vreo mare echipa din Europa si mai nou valorile din campionatul argentinian au inceput sa se transfere in Brazilia in detrimentul Europei. Alt exemplu Jadson care a parasit Shakhtar pentru Sao Paulo unde castiga mai bine ca la Shakhtar sau Jorge Fucile de la Porto care a preferat Santos.

Totul depinde si de cat de mult va tine economia braziliana steagul sus pentru ca sponsorii si finantatorii echipelor din prima liga braziliana sa-si permite sa plateasca aceste salarii.

Devine din ce in ce mai interesant si mai puternic campionatul brazilian si se imbunatateste valoric din ce in ce mai mult fata de restul campionatelor din America de Sud de la sezon la sezon si au inceput sa apara si foarte multe repatrieri, gen Jadson, Vagner Love si se anunta Diego in vara, pe langa tinerele staruri care au decis sa nu mai plece din Brazilia pentru moment.

Toate cele bune
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am vorbit cu un prieten care lucreaza la Rds Rcs si mi-a spus ca Liga campionilor si europa league vor fi la digi in sezonul viitor( nu este o noutate) si ca in interior , intre ei se vorbeste de Bundesliga ceea ce ar insemna aparitia si lui Digi sport 4
    apropo...nu stiu cat de adevarate/oficiale sunt cele despre bundesliga si digi 4 , sunt doar discutii pe care le-am avut cu prietenul meu
    De Copa libertadores am uitat sa intreb , cand il vad o sa incerc sa nu uit sa i zic...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)