Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Nota 9 - Alarm CARTELA EXPIRATA !!!!!!!!

Pentru toti care , zilele acestea si-au luat DIGI BOX , dar si pentru cei care au de gand sa-si achzitioneze conserva 1160NA :
    - sa nu dispere ca de zile intregi de la instalarea sistemului pot viziona doar programele FTA , pentru ca angajatii RCS-RDS , isi cer " scuze " prin afisarea mesajului NOTA 9- Cartela Expirata Vorba aia ,pana ajung contactele pin posta la Bucuresti , abonatul nu se va plictisi urmarind NOTA 9, iar angajatii RCS-RDS din tara , in buna lor traditie , cu mici exceptii, sunt prea preocupati cu preluarea contractelor de la viitorii abonatii ! Acesta-i respectul RCS-RDS fata de viitorii abonati !
    De ce nu sunt preluate contractele in caserii si activate cartelele in aceiasi zi cand sunt depuse documentele ( Fanta - poate ne raspunzi la intrebare )
    Un client , dupa ce isi vede indeplinit " visul " de a avea sistemul de receptie instalat , mai doreste sa aiba acces si la programele pentru care a platit , NU sa astepte zile intregi pana ajunge contractul la Bucuresti , pentru a fi luat in baza de date si pt. a-i fi activata cartela [/b]

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Bai "nea 4 topicuri" mai tagi dracu' din gura,La toata lumea merge bine mersi si tu in 4 topicuri nu sti decat sa faci atmosfera.Du-te dracu' la Pocus si scuteste-ne cu tampeniile tale iresponsabil ce esti.Vrei sa te dau in gat cine esti ? Hai supara-ma.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai nea bismotti, lasa omul in pace sa-si spuna parerea, fiecare e liber sa-si exprime opinia! Chiar de fiecare data trebuie sa apara cineva care sa-i dea peste bot altuia? Hai sa fim seriosi ca nu suntem la gradinita!
    Iar treaba cu datul in gat chiar ca nu-si are locul pe forum!

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Aceeasi kestie si cu nesimtitul, berbecul, boul de la relatii clienti, unde dupa aproape 10 minute de ascultat muzica (la 0314004001) , ma convinge ca el nu poate sa-mi activeze extra 2 pentru ca nu apar in baza lor de date ca deh, kitul e luat de la Mirosat. Ii explic boului ca am lumina pe pachetul de baza, cauta in calculator, si-mi zice ca nu apare ce pachet am ales si de aia s-a activat, cica implicit, pachetul baza. Ii explica boului ca eu sunt titular de cont si ca, la fel ca la orice alt provider care se respecta, pot modifica pachetele cum vreau, mai ales cand e vorba de ceva in plus. El imi explica ca nu apar in baza de date, ba dupa cateva secunde ma gaseste si imi confirma ca is activat pe pachetul de baza. Ii explic berbecului ca vreau extra 2 si-mi zice ca nu poate sa-mi activeze si sa sun la Mirosat sa-mi activeze aia. FANTAAAAA, intreab-o te rog pe Raluca, de cand activeaza ea pachete la Digi, de ce nu m-a activat pe extra 2? Boul asta a afirmat ca voi faceti activarile la ei.

I-am mai explicat incompetentului ca prima luna oricum e gratis, de ce dracu nu poate sa-mi bage extra 2? Pai ca tre sa apara in contract si oricum numai dupa ce intru la plata si platesc la , MIROSAT! (Atentie, nu la caseriile RCS), diferenta pentru extra 2, imi vor activa. Dupa nici 10 secunde, imi confirma sclerozatul ca se poate si la caserii daca ma duc cu contractul (care inca nu a ajuns la mine, n-avea cum abia aseara s-a activat conserva), pot plati diferenta si imi vor activa extra 2.

AVIZ AMATORILOR! Sunati la 031.400.4001 numai daca aveti nervi de otel, rezistati sa nu-i injurati pe aia de acolo si numai daca este strict necesar!

@Fanta, thx de cooperare, te rog sa vezi daca poti face ceva pentru extra2 la mine.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Kroky nu ma intelege gresit.Daca tu care ai peste 2700 de topicuri ai spune ceva ca nu-mi convine sa mor daca as avea tupeul sa zic ceva.Dar vine un derbedeu cu 4 topicuri in care nu face altceva decat sa atace aiurea si mai cere socoteala si lui Fanta.In locul lui Fanta ii dadeam un ban sa se duca sa scrie la masa in poala si nu pe acest forum.Am incercat sa nu mai bag inseama rapandule ca msv dar stupidul asta m-a scos din pepeni.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@bismonti ! N-ai priceput nimic ! In tara e una , iar in IT. e alta !
    Esti undeva pre jos ca sa mai port o discutie civilizata cu un specimen ca tine . Sunt abonati la care le-am instalat DIGI , si de zile intregi asteapta sa le fie activata cartela ! Bucurestiul motiveaza ca nu sunt in baza de date pentru ca nu le-au ajuns contractele ( trimise de aproape o saptamana ) . Si toate aceste probleme pentru ca acele contracte nu sunt preluate de caseriile RCS-RDS !

Conform proverbului " Bate saua sa priceapa calul "

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@bismotti
    Numarul de posturi nu are nici o relevanta aici. Iti respect parerea, asa cum o respect si pe a lui @msv. Dar consider ca amenintarile nu-si au locul aici, chiar daca este un user mai nou, asta voiam sa subliniez.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cu scuze tuturor:

Stau si ma mir cat de mare e prostia omului !
    Cum se cearta users din cauza incompetentei celor ce furnizeaza servicii ! !
    Nu stiu de ce ,dar mai tot timpul compar DTH de acasa cu cel oferit de SKY ! Imi aduc aminte de activare la sly,in cca 30 minute instalat antena afara,cu receiver-ul la telev,legat la phone si in 5 minute am fost watching SkyMovies si avand o coffee cu technicianul,care era reseller SKY si foarte ...amabil ! ! ! !Toate problemele se rezolva prin telefon si prin computer,in asa fel incat sa nu lase loc de "erori umane" !Totul se logheaza si se inregistreaza,chiar si timpul la care ai sunat si cat ai steptat,la ce numar ai fost!

DE CEentru ca SKY-ul a facut lucrurile in asa fel incat sa nu lase loc la interpretari,la "pile" sau Dna de la casierie (care poate trebuia sa traiasca pe suta voastra amarata de lei sau pe cutia de cafea! !)Dar..poate ei au gandit ca salariul Dna tre sa fie completat de banii vostri amarati...

Toata vina apartine direct si nondiscutabil celor de la RCS,care fie au fost luati de val acu un an fie tre sa regandeasca intreaga strategie de marketing si sa puna clientul in centru atentiei ca fiind business focus fie...sa isi dea demisia in bloc si sa aduca pe unul din afara ! !

Nu stiu,dar de fiece data cand citesc "probleme" normale ale unor users normali si apoi apare un "cineva" ce tipa :de ce se arunca cu noroi impotriva furnixorului ...imi vine sa uit de romanica si de dth !

Intrebare de nota 10:de ce RCS-ul nu are cunostinta de asa ceva si schimba procedura de activare ! ? De ce Fanta tre sa intervina pentru ala sau celalalt ? ! De ce tot timpul tre sa apelam la o "pila" sa avem un serviciu care ar trebui sa fie oferit ...standard !Pana cand vor fi acei pupincuristi care vor face totul sa fie intortocheat,astfel ca ei sa poata avea de castigat de pe urma altora,mai putin luminati ! ? ?

Cand romania si mentalitatea celor de acasa se va schimba sau alinia celor de dincolo de gard ! ? ?

IN ROMANIA NU AM INCREDERE NICI IN ORA EXACTA ! ! !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@rolion

Vorba lui Brucan... "trebuie 20 de ani ca romanii ...". Eu zi ca a gresit, ne trebuie 40 de ani ca sa ajungem la nivelul de civilizatie occidental .
    Si asta din cauza unora ca bismotti .

Adrian.
    PS: @bismotti poti sa ma injuri si pe mine, ca nu am decat 4(*100) de posturi pe acest forum, si nu sunt la nivelu tau de user...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adipopa
    @rolion

Vorba lui Brucan... "trebuie 20 de ani ca romanii ...". Eu zi ca a gresit, ne trebuie 40 de ani ca sa ajungem la nivelul de civilizatie occidental .

Adrian.
    PS: @bismotti poti sa ma injuri si pe mine, ca nu am decat 4(*100) de posturi pe acest forum, si nu sunt la nivelu tau de user...
    Bai aditza esti bolnav ? M-am luat eu de mata ca sa vorbesti despre mine ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by msv
    @bismonti ! N-ai priceput nimic ! In tara e una , iar in IT. e alta !
    Esti undeva pre jos ca sa mai port o discutie civilizata cu un specimen ca tine . Sunt abonati la care le-am instalat DIGI , si de zile intregi asteapta sa le fie activata cartela ! Bucurestiul motiveaza ca nu sunt in baza de date pentru ca nu le-au ajuns contractele ( trimise de aproape o saptamana ) . Si toate aceste probleme pentru ca acele contracte nu sunt preluate de caseriile RCS-RDS !

Conform proverbului " Bate saua sa priceapa calul "
    Cred ca tu esti sandilau si ai sinapsele zapacite asa ca pana nu te vindeci sau macar nu incerci un tratament de boli psihice am sa te las in pace si am sa propun sa ti se faca o sectiune speciala " halucinatile lui msv"

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bismotti
    Quote Originally Posted by adipopa
    @rolion

Adrian.
    Bai aditza esti bolnav ? M-am luat eu de mata ca sa vorbesti despre mine ?
    No comment

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)