Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: media player

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Default media player

cine cunoaste amanunte despre playerul asta: http://www.magazin-online.ro/hdmi-me...i-procesor.php
    cu un soft modificat am inteles ca poate mai multe.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

este bun. Merita daca nu te intereseaza blu ray. mk3d.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca cel mai bine este sa te documentezi de pe softpedia , acolo exista thread dedicat modelelor de la Egreat cu 1185 sau/si cu fratele mai mare 1186 ( tot de la Egreat )
    Aceste modele/firma au un avantaj enorm fata de restul prin firmware-urile custom , care "storc" cat mai multe din potentialul respectivelor procesoare

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    cine cunoaste amanunte despre playerul asta: http://www.magazin-online.ro/hdmi-me...i-procesor.php
    cu un soft modificat am inteles ca poate mai multe.
    Nu vad de ce nu un AzBox?

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

La Azbox ai 2 variante si care nu prea sint tentatante ( parere personala ) :
    - Azbox modelele mai vechi cu Sigma 8634/5 care sint deja depasite tehnologic
    - Azbox modelele noi tot cu Sigma 8655 ( parca ) si s.o Android , iar acest s.o la modelele de media playere dual boot nu prea a avut "carlig" la public/useri

Mai degraba un media player cu Realtek 1185/6 ( 1186 este si Full 3D ) si firmware custom
    De aceeam am scris a se citi/documenta de pe softpedia , fiindca acolo pe aria video sint destule threaduri dedicate modelelor existente in comertul mioritic si nu numai

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    La Azbox ai 2 variante si care nu prea sint tentatante ( parere personala ) :
    - Azbox modelele noi tot cu Sigma 8655 ( parca ) si s.o Android , iar acest s.o la modelele de media playere dual boot nu prea a avut "carlig" la public/useri

Mai degraba un media player cu Realtek 1185/6 ( 1186 este si Full 3D ) si firmware custom
    De aceeam am scris a se citi/documenta de pe softpedia , fiindca acolo pe aria video sint destule threaduri dedicate modelelor existente in comertul mioritic si nu numai
    Cer scuze fatza de cei ce vor citi scriptul tau.
    1). Parerea ta atat de personala da in parere softpedia. Deci nu esti un utilizator AzBox, asa ca nu vb.

Fatza de ce, sau cine?. Nu cumva vrei sa-mi povestesti povesti despre DM. In cazul AzBox trebuie sa-mi gasesti un AllInOne 1080p. Nu vorbim de basini enigmatice.

Acest (parca, barca, marca) nu da in acel Android. La ultimele modele se vb. de un trial boot amice si nu numai. Vezi daca stai in spatele Softpediei......uiti sa te intorci ....acasa....

Probabil ai dorit sa bati in VU Ultimo care de fapt nu are in plus nimic, poate acel HDMI v.1.4 care oricum nu-i face nici cald nici frig. Ma refer la cel ce face el, nu la un multimedia, element negandit deja in constructia sa. Adica o alta basina din punct de vedere AllInOne,...exact ca si DM-ul din care se trage.

Hai sa nu dam aere de cunoscatori, nu vad sensul. Az vede mai mult decat iti imaginezi si aici vb. de E2, Neutrino, OpenSat + multimedia oferit de baza Sigma cel BATRAN.

P.S.

Ma mir de mine, nu stiu la ce dracu ti-am raspuns, oricum esti pe afara.

Cu respect
    Le099

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)