Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Aparate de curatat la inalta presiune

As dori un sfat, de la eventualii posesori pentru achizitionarea unui asemenea aparat. Bugetul este undeva la 1300 -1400 lei. Oferta de la magazinele de specialitate (Baumax, Praktiker sau Dedeman) abunda la produsele de la doi producatori: Bosch si Karcher. Care este mai bun nu stiu. Va fi folosit cu precadere la spalarea masinii, bicicletelor, trotuarului, gardului s.a.m.d . Eu m-am gandit la acest model de la Bosch http://www.bosch.store.ro/magazin/pr...tak-clic-125-/, sau un produs similar de la Karcher: http://www.dedeman.ro/ro/curatitor-k...72/produs.html. Ambele au rezervoare pentru solutii de curatat, si lance cu 4 duze, nemafiind necesara schimbarea acestora. Unii lauda Karcher-ul in ideea in care este o firma specializata numai in echipamente de curatat, insa am vazut la un vecin ca are corpul pompei din plastic, ceea ce nu cred ca ofera fiabilitate. Nu stiu la Bosch cum este, dar parca nici aceasta firma nu mai este ceea ce a fost odata.
    Astept parerile voastre.
    Last edited by vibeo; 29th February 2012 at 18:28.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am avut un Karcher hobby de care nu am fost asa incantat. Karcher mai nou se produce in Romania (asta am observat recent la aspiratoare). Bosch sunt facute in China si nu mi-au inspirat cine stie ce incredere, prin urmare mi-am luat un Stihl de care sunt multumit.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

am kärcher de curatat interiorul si fier de calcat, impreuna. il folosesc doar cu apa distilata si il am de citiva ani in care a muncit din greu. daca vrei i-ti dau si modelul. nu stiu unde e facut.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    am kärcher de curatat interiorul si fier de calcat, impreuna. il folosesc doar cu apa distilata si il am de citiva ani in care a muncit din greu. daca vrei i-ti dau si modelul. nu stiu unde e facut.
    Multumesc, dar ma intereseaza pe exterior. Tot cautand am vazut si Makita. Daca sunt la fel de bune ca si sculele lor (de bricolaj), atunci nu as ezita.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am un Karcher.Dar din cauza ca l-am lasat la folosinta la niste tarani,mi l-au lasat cu apa peste iarna si s-a spart corpul pompei care e din plastic.Tre sa ma duc sa-l cumpar.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Eu am un Karcher.Dar din cauza ca l-am lasat la folosinta la niste tarani,mi l-au lasat cu apa peste iarna si s-a spart corpul pompei care e din plastic.Tre sa ma duc sa-l cumpar.
    Daca nu stii sau n-ai de unde, call me.
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nokia View Post
    Daca nu stii sau n-ai de unde, call me.
    Danke schon
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu daca ai vreun HORNBACH in apropiere , in prospectul din luna Aprilie 2012 sant cateva modele de Kärcher.:http://www.hornbach.ro/cms/ro/ro/pro...prospecte.html
    Vorba zice: Facerea de bine ai f*tere de mama.Dar viata te invata: Fa bine si f*teai pe mata.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)