Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: Acces interzis

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Acces interzis

Un forum din State pe TV-DX plus satelit (cred) nu mai accepta logari din Estul Europei,Rusia si Africa pe motiv ca din aceste directii vin o gramada de spam-uri si nu pot verifica zilnic mesajele,in fine,din ce am inteles le creaza o gramada de necazuri...
    Am luat problema ca pe un fapt cel putin curios,bordeiul si obiceiul,insa deja se stringe surubul si altii iau acest model din alte domenii...

Ar fi o intrebare,cum ma pot „debransa” de RO si sa trec pe UK,avind astfel acces la informatile de acolo...

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

se poate adresa ?

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Intimplarea este mai veche,asa cum am mai spus,n-am dat importanta,insa situatia devine problematica.
    Am sa mai caut pe net sa vad adresa,o gasisem pe satellite co uk cu un link legat de receptia terestra la distanta...am intrat acolo si a aparut mesajul,ceva de genul...Scuze,dar din zona Dvs.,am decis sa interzicem accesul,spam-uri,probleme,etc...forumul este destul de cunoscut pentru calitate si profesionalism...
    Pe alt forum legat de meseria mea,administratorul a initiat o discutie legata de spam-urile care invadeaza serverul,toate venite din aceasi zona,Africa, Rusia si Estul Europei...sint atit de multe incit nu le mai fac fata...de ordinul sutelor pe zi...
    Acesta a initiat o discutie motivind problemele cu spam-ul din zona noastra spunind ca se vede nevoit in viitor sa copieze modelul altora...adica sa interzica accesul.
    Exceptind userii vechi din Estul Europei,Rusia si Africa nu mai dau acceptul la altii noi,de fapt nu te mai lasa nici pe prima pagina...
    Last edited by mouse; 23rd February 2012 at 21:29.

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

cu proxy nu merge!? zi si tu adresa
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

TOR
    10 caractere...
    This post has been edited 86 times; Last edited by bmv_mihai; Today at 19:61..

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

foarte bine fac sa limiteze accesul , D-lor.
    de ce va mirati? era de asteptat sa se intample asta.

Quote Originally Posted by mouse View Post
    Intimplarea este mai veche,asa cum am mai spus,n-am dat importanta,insa situatia devine problematica.
    Am sa mai caut pe net sa vad adresa,o gasisem pe satellite co uk cu un link legat de receptia terestra la distanta...am intrat acolo si a aparut mesajul,ceva de genul...Scuze,dar din zona Dvs.,am decis sa interzicem accesul,spam-uri,probleme,etc...forumul este destul de cunoscut pentru calitate si profesionalism...
    Pe alt forum legat de meseria mea,administratorul a initiat o discutie legata de spam-urile care invadeaza serverul,toate venite din aceasi zona,Africa, Rusia si Estul Europei...sint atit de multe incit nu le mai fac fata...de ordinul sutelor pe zi...
    Acesta a initiat o discutie motivind problemele cu spam-ul din zona noastra spunind ca se vede nevoit in viitor sa copieze modelul altora...adica sa interzica accesul.
    Exceptind userii vechi din Estul Europei,Rusia si Africa nu mai dau acceptul la altii noi,de fapt nu te mai lasa nici pe prima pagina...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Expat Shield

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)