Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Receiver HD Focus Sat

Doresc sa achizitionez un receptor HD compatibil cu Focus Sat, care sa poata reda filme HD (mkv) cu afisarea corecta a subtitrarii, de pe stick USB.
    Ce receiver imi puteti recomanda?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Salut!

Am Amiko Alien de un an de care sunt multumit.Are suport destul de bun.Ruleaza si Enigma2 din care recomand varianta PKT_GM990_E2_HAARP_v3c_Image.Sigur vor fi useri care nu sunt de acord cu mine dar asta este parerea mea personala.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salut!
    Nu am mentionat faptul ca inca nu am Focus Sat, sunt incepator in domeniul DTH daca pot sa zic asa si nu prea am inteles ce ai vrut sa spui... oricum, astept si alte propuneri de receivere care sa nu depaseasca 400 LEI.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Synaps Shd-100 in acest moment ma uit la un filn HD ... MKV .. de pe iesirea usb a lui !

Am nou daca vreo 420 Ron + garantie 48 luni !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ferguson ariva 102E Hd...Sau unul din gama Ariva.Economice si destul de bune(calitate/pret).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by c0br4 View Post
    Doresc sa achizitionez un receptor HD compatibil cu Focus Sat, care sa poata reda filme HD (mkv) cu afisarea corecta a subtitrarii, de pe stick USB.
    Ce receiver imi puteti recomanda?
    Cel mai bun receiver este un pc cu placa grafica capabila care sa aiba o iesire HDMI si care sa suporte rezolutii HD si un TV turner DVB-S2 sau C/T (T2) + un cititor de cardur smargo(USB) + linux + TvHeadEnd + CCcam +xbmc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru recomandari! intre timp am vazut pe site-ul Focus Sat la sectiunea FAQ ca ptr. receptionarea programelor HD, ei recomanda receptorul Amiko SHD-7900 CI CX PVR. Ce parere aveti despre acesta? poate reda filme 720p? (am LCD HD Ready)
    Va intreb deoarece eu nu ma pricep in acest domeniu si vreau sa fac o alegere buna.
    Last edited by c0br4; 18th February 2012 at 18:14.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by c0br4 View Post
    Multumesc pentru recomandari! intre timp am vazut pe site-ul Focus Sat la sectiunea FAQ ca ptr. receptionarea programelor HD, ei recomanda receptorul Amiko SHD-7900 CI CX PVR. Ce parere aveti despre acesta? poate reda filme 720p? (am LCD HD Ready)
    Va intreb deoarece eu nu ma pricep in acest domeniu si vreau sa fac o alegere buna.
    mai... e o probema .. cel putin la synaps .. am testat .. si nu merge cum trebuie .. nu are decodare audio DTS .. si nu merg mkv care au dts audio ... mare grija la ce iei .. cand iti iei unul cu care sa te uiti si la filme de pe net!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Oricum nu aveam de gand sa iau Synaps (fara suparare, dar nu imi inspira incredere brand-ul)... cum ramane cu Amiko de care am mentionat mai sus? acela ma intereseaza in mod expres pentru:
    - redare filme HD 720p (de pe net, evident);
    - decodare audio DTS sau mai stiu eu ce tip de decodare exista; in orice caz, daca are ce trebuie pt. ceea ce am eu nevoie.
    Se incadreaza in cerintele mele sau nu?
    Last edited by c0br4; 18th February 2012 at 21:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)