Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default HBO2 si Cinemax2

E domnilor. Am vazut ca merge deja Cinemax2 la vecinii nostrii. Intrebare: pe cand pe la noi? Oricum nu este atat de interesant decat HBO2. De ce? Pana cand HBO2 transmite si premiere si filme de succes care au fost transmise mai demult (cel putin asa era reteta HBO2) pana atunci Cinemax 2 transmite 100% aceeasi filme si documentare si la aceeasi ora ca si Cinemax numai ca peste 24 de ore dacat transmisia originala pe Cinemax ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe langa ce va pregateste Digi TV aceste doua programe sunt total neinsemnate.Stiu ce spun si cei de la Digi stiu ce fac.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta,cum este cu tonul original la Cartoon?Avem vreo sansa ?
    Mersi!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cinemax 2 chiar este nejustificata. de ce zic asta? Nu prea cred ca Cinemax are audiente atat de mari incat sa justifice un canal de +24H ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected]
    @Fanta,cum este cu tonul original la Cartoon?Avem vreo sansa ?
    Mersi!
    Cum o sa citeasca cineva de la Digi Tv acest topic sper sa sa rezolve.Nu am cum sa sunt la ora (vineri ora 19) asta la Digi pt a semnala aceasta problema.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din oferta de programe tv noi pentru 2006 (expusa la Conventia ACC din noiembrie) cele mai interesante au fost: AXN Sci-Fi, AXN Crime , TV1000 (ce vor intra in ofertele DTH si cablu in pachete extra-basic) si, bineinteles, HBO2 si CineMax2 (pay-tv).
    Deci, vor fi si la noi in cateva luni.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca aude MrMxyzptlk de AXN Sci-Fi nu se mai aboneaza la vesnica lui fata-morgana Magic

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

AXN Sci-Fi? cand? mama... m-ai pus in extaz. chiar ca nu ma abonez la Magic si de ce n-a fost capabil nimeni sa-mi zica asta mai devreme?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Pe langa ce va pregateste Digi TV aceste doua programe sunt total neinsemnate.Stiu ce spun si cei de la Digi stiu ce fac.

Fanta

De ce nu faci un alt topic si sa spui iar ca`i o mare BOOOOOOMBA? Daca ai ceva concret spune, daca nu mai bine scuteste`ne! Ce ne pregateste? Cumva receivere gratuite Dreambox si parabole de 3 m pentru cei ce se aboneaza pe 33 de ani?
    Oricum daca ne luam dupa ce inseamna pentru tine bomba si daca mai te credem ca stii ce spui, inseamna ori ca nu mai stim noi in romaneste ce`i aia bomba, ori ca tu vorbesti limba moldoveneasca, aia oficiala la Chisinau si noua ne trebuie dictionar...
    1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu daca am dreptate, dar se pare ca pachetul de baza va fi pisat de musca vaduva pe langa ce va oferi digi in alte pachete, extra "x" sa le zicem asa. De aia arunca ei cu pachetul de baza dupa utilizator!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pai io ce tot zic pe aici? Problema cu pisatu` de musca e ca va fi gratuit sau aproape gratuit, iar extra va sparge buzunarele daca nu`s sparte deja, dar asta abia dupa ce nu mai ramane nici o concurenta, ca sa se aplice legea: iti place? plateste! nu iti place? du`te`n p... matii si alege daca mai ai de unde sa alegi altceva

1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cine e vinovat ca nu ai ce alege ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Cele 2 AXN urmeaza a fi lansate in aprilie 2006.

AXN Sci-Fi : Battlestar Galactica (new series), Sliders, Lexx, Star Trek: Enterprise, Andromeda ...
    AXN Crime: Alias, CSI:NY, Criminal Minds, filme de actiune ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

neacsuadi: vor transmite si filme, sau numai seriale? Si la conventia au vorbit numai despre doua canale? pentru ca intr-un alt comunicat apar 4 canale ... Mai exact: AXN Max, AXN Sci-Fi, AXN Crime si AXN Adventure. Ce mai stii despre aceste canale? Alte informatii ai?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu s-a pomenit nimic de alte canale AXN.
    Data lansarii lor a fost precizata de reprezentantii in Romania pentru HBO-AXN.
    Grila Sci-Fi va fi aproape in intregime din seriale, iar pe Crime vor fi si filme (cred ca 1 pe zi).
    Serialele mentionate in mesajul de mai sus, le-am luat de pe niste fluturase promo ale celor 2 canale.
    Cam astea-s informatiile de care dispun.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)