Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 5 canale premium de muzica oferite de BOX TELEVISION international

BOX TELEVISION ofera 5 din cele 7 canale ale sale- programe tv premium de muzica made in UK- la nivel international,consider eu ca este o oferta tentanta pentru orice operator de cablu sau iptv care se respecta cat de cat.
    SE stie ca programele britanice de televiziune sunt rare pe piata media din EUROPA,ele fiind distribuite doar in UK.DAR pe cat de rare sunt ,pe atat sunt de cautate ,fiind realizate cu profesionalism,insa doar SKY NEWS si programele din pachetul MTV UK sunt mai cunoscute ca valoare in afara MARII BRITANII.
    IATA insa ca inca 5 canale de lux de pe platforma SKY UK doresc sa fie distribuite international:MAGIC TV,SMASH HITS!,KERRANG!,KISS TV UK si Q TV.
    SPUN ca sunt de lux,deoarece sunt canale lidere de audienta pe nisa lor,de exemplu SMASH HITS !este NO1 POP CHANNEL IN UK,KERRANG! este NO1 ROCK CHANNEL in UK,avand deseori emisiuni mai atractive decat canalele celebre ale MTV UK.SE stie ca MTV BASE UK nu mai este difuzat in EUROPA,iar KISS TV este un canal destul de bun pentru a suplini aceasta absenta,iar pe de alta parte Q TV este cel mai tare canal de muzica indie din EUROPA,dat fiind faptul ca NME TV s-a inchis,dar oricum era pe locul 2.
    MAGIC TV este un canal superb de muzica oldie,insa chiar daca nu sunt cunoscute la nivel international,aceste canale sunt adevarate bijuterii pentru cei ce sunt in tema si consider eu ca ar fi un eveniment daca ar intra si in ROMANIA la vreun operator.
    AR fi si un act de cultura,deoarece ne-am obisnuit sa consideram doar muzica simfonica ca apartinand culturii,insa exista si o cultura pop -rock,iar tv de muzica britanice sunt de departe cele mai bune din EUROPA si se stie ca la LONDRA se da ora exacta in muzica pop.
    ACESTE canale au o grila diversificata , amintesc ca valoare de MTV-ul de altadata si consider ca orice propietar de cablu sau iptv,care se pricepe cat decat la piata media ,ar trebui sa fie onorat sa le aiba in grila,daca nu se gandeste numai cum sa ia bani de la abonati.
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

N-ai sa le vezi in romanika!Cata vreme exista taraf tv,mynele tv,music channel,mtv ro.,prodanca,carneci,etc.slabe sperante.Cel putin pe acest DTH.de care incep sa ma satur,pe nume digi tv,la care am onoarea sa fiu abonat din iulie 2005.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

cele 5 canale de care vorbesti tu mai sus, nu sunt asa de "premium" sa le zic. Ma uit de cativa ani buni la Magic si la celelalte. Continut, pe ora, au 20 de minute de publicitate, daca nu mai mult, si maxim 12 videoclipuri pe ora.

Pentru asta sa vina sa mai ceara si bani... e cam mult.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate asa e, au multa publicitate. Asta nu inseamna ca nu pot fi introduse in grila.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai ma uit pe 28 est si gata asta daca simt nevoia de muzica lor/la cite canale de muzica sant...chiar nu are importanta daca vin sau nu pe vreun dth
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Cool hmmmmm

Dragi colegi/prieteni RDIști,
    Acest băiat n-are de unde să știe ce e aia să privești direct de la provider, el fiind un băiat cu probleme mari, deoarece stă de mai bine de 10 ani la māna cablistului...ca să nu mai amintesc faptul că dacă l-aș fi dus fizic pe la trusturile de muzică din UK, cred că ar fi rămas șocat pe viață...(nu mai vorbim de faptul că el știind muuulte dedesubturi ale acestor companii īncă īl īncāntă orice știre de marketing de 2 lei)
    Deci, īncă nu și-a depășit condiția de victimă directă a cablagiilor din Ro. și deci e firesc să se comporte așa. Dar ce mă oftică este că nici nu face nimic s-o depășească.
    Să-l īnțelegem - zic.
    N-am nimic cu el personal.
    Acum lăsānd aroganța mea la o parte, este o știre interesantă pentru deschiderea europeană a acestor programe muzicale.
    Mulțumesc și vă īnțeleg mirarea cum că de ce ne mai trebuiesc alți provideri pentru a urmări aceste canale.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu personal urmaresc aceste canale de ceva vreme, mie personal imi place Clubland, Smash Hits si Kerrang.
    Imi pare rau celor care sunt robi la cablu
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

PRIETENE THE THE,eu cred ca tu ai probleme mari ,si chiar recunosti ca esti extrem de arogant.CA sa mai spun ca esti prost crescut...
    DACA o mana de oameni receptioneaza SKY UK,majoritatea ilegal,asta nu inseamna ca marea masa a romanilor nu trebuie sa beneficieze de canale bune de tv pe cablu.
    SE pare ca ,cu toate ca afirmi ca ai lucrat sau ai avut legatura cu nu stiu care MTV,nu prea intelegi fenomenul.
    UNA este sa te uiti individual la un anumit canal si alta este ca acel canal sau grup de canale sa intre oficial pe piata de tv ale unor tari,cu comunitate de presa ,publicitate,tot tam-tamul,ca o tara intreaga,macar din punct de vedere muzical,sa se conecteze la viata culturala a LONDREI.
    BENEFICIIND de canale de elita ,marca SKY UK,pe cablu,o multime de oameni au de unde sa se inspire si nu o sa fie influentati de subcultura unor gunoaie ca TARAF,MYNELE etc.
    DACA o multime de oameni nu ar mai face pe desteptii si ar fi cu adevarat destepti ,tara asta ar merge cu mult mai bine,sau am ghicit eu bine,reprezinti interesele unor canale tv de muzica ale unui operator din ROMANIA si de aceea incerci sa discreditezi demersul meu,nu va place concurenta,aceasta inseamna pierderi financiare.
    CANALELE acestea sunt chiar foarte bune si nu sunt singurele canale care au publicitate,majoritatea canalelor au ,si nu sunt doar un produs de marketing,sunt lidere de audienta in UK,acolo nu se minte ca in ROMANIA,fata de ce avem noi pe cablu sunt de lux.
    AM urmarit pe 4 MUSIC UK preluari de pe aceste canale si stiu ce vorbesc,fata de calte canale de muzica sunt de 5 stele,consider ca fac toti banii[5 centi/abonat e mult?]
    ASA ca tu ai probleme mai mari decat mine si tot te lauzi si ma ataci pe unde apuci,dar numai lauda este de tine,si ce daca tu vizionezi SKY UK?CEILALTI romani sa nu beneficieze
    si ei ?CREZI ca este mare lucru sa vizionezi un anumit pachet tv?ITI trebuie vreo diploma?
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ești incredibil...

Quote Originally Posted by the the View Post
    Dragi colegi/prieteni RDIști,
    Acest băiat n-are de unde să știe ce e aia să privești direct de la provider, el fiind un băiat cu probleme mari, deoarece stă de mai bine de 10 ani la māna cablistului...ca să nu mai amintesc faptul că dacă l-aș fi dus fizic pe la trusturile de muzică din UK, cred că ar fi rămas șocat pe viață...(nu mai vorbim de faptul că el știind muuulte dedesubturi ale acestor companii īncă īl īncāntă orice știre de marketing de 2 lei)
    Deci, īncă nu și-a depășit condiția de victimă directă a cablagiilor din Ro. și deci e firesc să se comporte așa. Dar ce mă oftică este că nici nu face nimic s-o depășească.
    Să-l īnțelegem - zic.
    N-am nimic cu el personal.
    Acum lăsānd aroganța mea la o parte, este o știre interesantă pentru deschiderea europeană a acestor programe muzicale.
    Mulțumesc și vă īnțeleg mirarea cum că de ce ne mai trebuiesc alți provideri pentru a urmări aceste canale.
    Quote Originally Posted by top man View Post
    PRIETENE THE THE,eu cred ca tu ai probleme mari ,si chiar recunosti ca esti extrem de arogant.CA sa mai spun ca esti prost crescut...
    DACA o mana de oameni receptioneaza SKY UK,majoritatea ilegal,asta nu inseamna ca marea masa a romanilor nu trebuie sa beneficieze de canale bune de tv pe cablu.
    SE pare ca ,cu toate ca afirmi ca ai lucrat sau ai avut legatura cu nu stiu care MTV,nu prea intelegi fenomenul.
    UNA este sa te uiti individual la un anumit canal si alta este ca acel canal sau grup de canale sa intre oficial pe piata de tv ale unor tari,cu comunitate de presa ,publicitate,tot tam-tamul,ca o tara intreaga,macar din punct de vedere muzical,sa se conecteze la viata culturala a LONDREI.
    BENEFICIIND de canale de elita ,marca SKY UK,pe cablu,o multime de oameni au de unde sa se inspire si nu o sa fie influentati de subcultura unor gunoaie ca TARAF,MYNELE etc.
    DACA o multime de oameni nu ar mai face pe desteptii si ar fi cu adevarat destepti ,tara asta ar merge cu mult mai bine,sau am ghicit eu bine,reprezinti interesele unor canale tv de muzica ale unui operator din ROMANIA si de aceea incerci sa discreditezi demersul meu,nu va place concurenta,aceasta inseamna pierderi financiare.
    CANALELE acestea sunt chiar foarte bune si nu sunt singurele canale care au publicitate,majoritatea canalelor au ,si nu sunt doar un produs de marketing,sunt lidere de audienta in UK,acolo nu se minte ca in ROMANIA,fata de ce avem noi pe cablu sunt de lux.
    AM urmarit pe 4 MUSIC UK preluari de pe aceste canale si stiu ce vorbesc,fata de calte canale de muzica sunt de 5 stele,consider ca fac toti banii[5 centi/abonat e mult?]
    ASA ca tu ai probleme mai mari decat mine si tot te lauzi si ma ataci pe unde apuci,dar numai lauda este de tine,si ce daca tu vizionezi SKY UK?CEILALTI romani sa nu beneficieze
    si ei ?CREZI ca este mare lucru sa vizionezi un anumit pachet tv?ITI trebuie vreo diploma?
    Ok, ești un adevărat patriot! Bravo!
    Băi "Dīlga", trăim īn Europa, totul este legal. Cum le dați voi oamenilor ceea ce īi interesează, cum vă erijați voi īn barometru pieței Dar, repet, te īnțelegem perfect...ideea era că pe unii dintre noi (RDIștii), nu prea ne interesează părerea cabliștilor, NOI credem īn "libertatea care vine din cer"; care trebuie să vină necenzurată și să nu treacă prin unii ca voi - care ați dus țara asta doar la 2 opțiuni RCS/UPC. Īn altă ordine de idei, spre deosebire de tine, eu știu cu ce se mănāncă televiziunea, am fost acolo (UK), am muncit cu ei și muncesc și pentru noi īn continuare (publicul care īncă se mai uită la tv), am abonamente satelit pt.TV-uri din UE cāt și īn Ro, (ca mulți de pe forum dealtfel) - practic, știu cum e să fii īn inside și outside.
    Tu ne acuzi de ilegalitate, dar nu mai știi cum să le cauți pe net...
    Foarte bine că vor fi disponibile aceste canale, trebuiau să fie de mult, dar dacă erați niște oameni onești și nu niște agiamii, care vor să facă bani mulți peste noapte, luānd bani de la lume pentru 70% canale free din grila de cablu, n-am mai fi ajuns nici la Taraf și nici la ce mai invoci tu pe acolo...
    Deja mă plictisești....mulțumesc din nou de info.
    PS. Pe ce canale analogice de pe cablu vreți să le băgați? )
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)