Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi sport super transmisi , dar grafica zero.

Digi sport are super transmisi , dar grafica unde apare rezultatu scoru e varza , cea mai urata. Eu nu inteleg de ce nu o schimba.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Da stiu ca ti-ai gasit de ce sa te legi.Singura grafica pe care o pun ei e pe productiile proprii, respectiv liga lu mitica, ceva baschet, volei, handbal, etc.
    Restul ce grafica apare ,(Premier League, Primera, Ligue1, Serie A etc) este grafica preluata de la producatori .

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Hai cu DIGISPORT 2 HD !

Aseara, gargara de meme stoica si "Ranjitorul" de serviciu a.niculescu (l-a depasit pe ion iliescu, la capitolul asta) pe digisport hd Pe Digisport 3 meci senzational Everton -Manchester City, Liverpool nici macar nu-l mai dau live...Chelsea nici atat, la o echipa mica ,cu un sezon exceptional SWANSEA, din Tara Galilor... Mai lasati Manchester Utd, plictiseala maxima la astia

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maranzano View Post
    Da stiu ca ti-ai gasit de ce sa te legi.Singura grafica pe care o pun ei e pe productiile proprii, respectiv liga lu mitica, ceva baschet, volei, handbal, etc.
    Restul ce grafica apare ,(Premier League, Primera, Ligue1, Serie A etc) este grafica preluata de la producatori .
    pai la evenimentele care le produc ei au o grafica primitiva , doar nu credeam ca ei produc premier league.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

saptamana trecuta pe Eurosport 2 nu era afisata grafica la un meci din Bundesliga. Se mirau si comentatorii...ceea ce denota faptul ca se poate intampla oricui, daca acest lucru nu este realizat de postul respectiv. Ei doar preiau unele meciuri live care sunt produse de catre altii.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fratilor stiu si eu evenimentele care le produc ei acea grafica pe albastru e cea mai urata , abia se distinge minutu, scoru, . ar trebui schimbata.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default schimba

Quote Originally Posted by roman_cristiano View Post
    fratilor stiu si eu evenimentele care le produc ei acea grafica pe albastru e cea mai urata , abia se distinge minutu, scoru, . ar trebui schimbata.

Daca nu iti place grafica, de ce nu schimbi tu operatorul de cablu sau dth sa nu te mai deranjeze?

La unu nu-i place sigla, la unu formatul vrea 4/3, la altu comentatorul, la altu nu-i convine ca nu are nu stiu ce pista audio in nu stiu ce limba, la altu nu-i convine ca fata care prezinta stirile e bruneta, altu nu-i place ca Ivanovici e prea gras, altu era suparat ca Digi nu i-a oferit programul transmisiunilor de la CM Rugby intr-un document tip pdf, pur si simplu pe unii i-i deranjeaza faptul ca Digi Sport emite.
    Nu am vazut atita atitudine negativa fata de Digi Sport la nici un alt program de sport: Dolce Sport, gsp.tv, Sport 1, Sport Klub, etc.

Pentru 25 lei/luna voi vreti SKY SPORT?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by washington View Post
    Daca nu iti place grafica, de ce nu schimbi tu operatorul de cablu sau dth sa nu te mai deranjeze?

La unu nu-i place sigla, la unu formatul vrea 4/3, la altu comentatorul, la altu nu-i convine ca nu are nu stiu ce pista audio in nu stiu ce limba, la altu nu-i convine ca fata care prezinta stirile e bruneta, altu nu-i place ca Ivanovici e prea gras, altu era suparat ca Digi nu i-a oferit programul transmisiunilor de la CM Rugby intr-un document tip pdf, pur si simplu pe unii i-i deranjeaza faptul ca Digi Sport emite.
    Nu am vazut atita atitudine negativa fata de Digi Sport la nici un alt program de sport: Dolce Sport, gsp.tv, Sport 1, Sport Klub, etc.

Stati linistiti ca si grafica se va schimba incepand cu returul Ligii I. De altfel, incepand cu meciurile amicale din Antalya vroiau sa o lanseze dar se pare ca s-au razgandit.

"Este posibil să folosim o grafică specială pentru cele mai importante meciuri, dar detaliile le vom afla marţi. Va fi o surpriză pentru telespectatorii noştri"
    George Dobre, redactor-şef Digi Sport

sursa:http://www.prosport.ro/fotbal-intern...urilor-9160536

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Grafica in mod cert se va modifica si va deveni una demna de calitatea productiilor transmise.Cat mai dureaza pana se pun lucrurile la punct , ramane de vazut...achizitiile s-au facut odata cu pachetul grafic pt. Digi24.

http://www.vizrt.com/news/article14140.ece

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by washington View Post

eu chiar nu va inteleg , si eu sunt abonat digi tv , dar nu trebuie sa fiu pupincuristu lor , eu nu critic contentul lor sportiv care probabil e mai bun si ca al celor de la sky , dar grafica aceea pe albastru e jalnica , de aceea sper sa fie schimbata asa cum a anuntat george dobre.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

La meciul Rapid - Metalist Harkov cei de la digi au folosit la grafica unde apare scorul ceva asemanator cu ce a fost la CM 2010. Daca asta ar fi noutatea pe care a anuntat-o george dobre mi se pare super fain.
    Poza nu este de la meciul rapidului, este doar o poza asemanatoare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

grafica ca grafica da semnalul de mare EFECT (a se citi cacao)

am o antena de 1,4 m reglata asa cum ma pricep eu, mai "de vara"... bate vantu, s-a pus zapada de 3 degete pe ea... e frig de am bagat pana si cateii in casa (si sunt ditamai ciobanestii) si imi ingheata inima cand ma gandesc ca ar trebui sa ies 10 sec sa dau zapada jos de pe antena;

si la upc pe antena 3 am 13 db, pe a3 la rcs am 6 db iar digi-urile sport au 4 si ceva si intra cu macroblocuri

pretu-i pret da ma gandesc ca aia cu 0.6m vad bulgarii acum cu antena de acum 20 ani!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maranzano View Post
    Grafica in mod cert se va modifica si va deveni una demna de calitatea productiilor transmise.Cat mai dureaza pana se pun lucrurile la punct , ramane de vazut...achizitiile s-au facut odata cu pachetul grafic pt. Digi24.

http://www.vizrt.com/news/article14140.ece
    meciurile amicale s-au terminat, liga 1 a inceput si nici o noutate privind grafica
    din nou sunt neseriosi , dar nu ma deranjeaza foarte tare pt ca ne-am obisnuit

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by manzotti View Post
    meciurile amicale s-au terminat, liga 1 a inceput si nici o noutate privind grafica
    din nou sunt neseriosi , dar nu ma deranjeaza foarte tare pt ca ne-am obisnuit
    Nu cred ca se va modifica curând. Aste este...

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Credeam ca vorbim de Digisport 2 HD !

Asa cum a anuntat si Dom' Catalinman pe aici...In plus, nu mai vorbeste nimeni de... a 2-a cale de sunet ; adica poate am avea-totusi- posibilitatea sa ascultam comentariu original,in limba italiana(engleza, spaniola sau franceza), ca mi se pare INADMISIBIL sa adorm copilul pe comentariu la derby-ul ROMA- LAZIO; vreau sa simt si atmosfera de pe stadion, nu sa mi se anunte transmisiile viitoare ,de pe Digisport, din minutul 75...Sau :"se pare ca cele 2 echipe sunt multumite cu acest rezultat si se gandesc la etapa viitoare"; inca pe celalalt canal Real Madrid a majorat diferenta" samd. Pai, pentru ce moasha-sa pa poolei, ma mai uit la meciul ce-l comentezi", ba niculescule, ba dan stefanescule ? Aud ?
    Last edited by Tutuhugoneata; 5th March 2012 at 20:51. Reason: SANDRA IZBASA MAI E DISPONIBILA ? Ca innotatoarea Camelia Potec nu...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)