Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intoxicare tipic securistica !

Nu mor caii cand vor hienele jigodiei felics... Nu vor mai transmite Liga Campionilor,ei si ?! Disperare mare, a plecat Zbieratorul samuila la "Zaharos" , ce mai freamat , ce mai zbucium... In seara asta e REAL-BARCA LA DIGISPORT HD, restu nu mai conteaza... gesepisto- antenisti, ciocu-mic, tot piticoti vor ramane

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

ar fi pacat ca astia de la digi sa nu cumpere liga campionilor si turneele finale...daca le cumpara dolce ar crea o concurenta tare de tot si nu mi-ar conveni...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bine ca preferi monopolul si nu concurenta.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Va supun atentiei 4 puncte :

TVR-ul incaseaza de la toti romanii o taxa lunara iar in al doilea rand primeste bani de la stat care pana reprezinta tot contributiile noastre.

Este posibil ca pana in 2018 sa nu mai existe nici Digi TV si nici Dolce TV,deci este imposibil sa dam un verdict acum.

Se va pulsa daca Romania se va califica la aceste competitii,altfel interesul va scadea foarte mult.

Dezavantajul unei estfel de competitii este ca se desfasoara pe termen scurt (o luna de zile), de obicei in perioada cu audiente mici datorita sezonului (vara) si mai ales a fusului orar care "scoate" meciurile din intervalul orar urmarit de televiziuni "19-22".

Sa traim pana in 2018 !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dammi View Post
    Bine ca preferi monopolul si nu concurenta.
    pe domeniul sportiv e mai bine monopolul..iti zic eu...
    gandeste-te...digi transmite pana acum aproape tot...si sa vina dolce sa cumpere turneele finale....eu ce fac ? pe timpul verii am abonament dolce ca sunt turneele finale si apoi restul anului sunt pe digi

sau sa intre dolce sport in grila rds rcs sau sa mai dea din drepturi si pe sport.ro,gsp tv astea care sunt in grila rcs

si monopol in sport nu cred exista...pt ca sunt atat de multe competii de scrima ,campionate de handbal etc pe care dolce le poate transmite chiar daca sunt de 2 bani...digi e cu fotbalul, dolce handbalul(asa au inceput)
    Last edited by manzotti; 19th January 2012 at 12:00.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    TVR-ul incaseaza de la toti romanii o taxa lunara
    ... nu prea cred , poate au mai ramas fraierii ... eu am facut cerere de 2 ani si am fost scos de la plata ! Adica nu mai vine nici-o factura sau aviz de plata pentru asa ceva .... implicit nu am mai platit de 2 ani asa ceva !

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Foarte bine punctat !

Quote Originally Posted by manzotti View Post
    pe domeniul sportiv e mai bine monopolul..iti zic eu...
    gandeste-te...digi transmite pana acum aproape tot...si sa vina dolce sa cumpere turneele finale....eu ce fac ? pe timpul verii am abonament dolce ca sunt turneele finale si apoi restul anului sunt pe digi

sau sa intre dolce sport in grila rds rcs sau sa mai dea din drepturi si pe sport.ro,gsp tv astea care sunt in grila rcs

si monopol in sport nu cred exista...pt ca sunt atat de multe competii de scrima ,campionate de handbal etc pe care dolce le poate transmite chiar daca sunt de 2 bani...digi e cu fotbalul, dolce handbalul(asa au inceput)
    Sunt perfect de acord cu logica ta ! In plus, daca ar verifica cineva- pe calapodul justei Amenzi, date de Consiliul Concurentei Banditilor Cartelului Petrolistilor- Manariile celor de Dolce cu cei de la tvr(se stie cum gaschca lui enachescu, gradinescu, tembelul de cosmin baleanu,etc plecata de la tvr sport face blaturi cu fostii "colegi") ,dar NICI SA-SI BATA JOC DE NOI TVR-ul, impartind TURNELEE FINALE si JOCURILE OLIMPICE cu cine vor muschii lor

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

da...cel putin in sport mi se pare normal sa existe monopol...
    cand am urmarit pe internet dolce sport rezumatele UCL ...au bagat la publicitate mai multa ca protv ..in fine
    si din ce am mai citit meciurile de la europeanul din vara asta vor fi transmise si de dolce...in loc sa fie pe tvr 2...
    vedem ce o sa fie pana in 2018

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exista alte canale gen Sky care 100% vor transmite CE de fotbal si JO...nu trebuie sa fim milogii zaharosului...
    Rapidist pur singe...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)