Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Lamuriri BluRay 3D

doresc sa imi cumpar un home cinema, blu ray. Vreau sa stiu daca un blu ray obisnuit e capabil sa citeasca un blu ray 3d.

un film bluray 3d, ce format are, side by side?

cine stie sa imi recomande ce blu ray 3d sa imi cumpar. Ma intereseaza ceva 5.1.

Multumesc!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 12

Salut , daca nu vei cumpara blu-ray-uri originale 3D personal te-as sfatui sa iti cumperi un media player 3D cu chipset Realtek 1186 , per total vei iesi mai in castig
    In general un media player suporta/recunoaste mai multe formate audio-video decat un blu-ray dedicat , astfel ca exista media playere simple/normale cat si media playere 3D
    Mai multe discutii despre acest subiect vei gasi aici : http://forum.softpedia.com/index.php?showforum=14 , citeste threadurile special dedicate modelelor care stiu 3D
    Personal si eu m-am oprit asupra unui model de media player de la Egreat cu chipset 1186 si costa pana in 600lei ( stie 3D , nu are wifi decat optional si oricum pt. mine cablu lan este mai sfant decat o conexiune wifi mai ales in redarea filmelor HD ) - Egreat R150
    Acum cat legat de sistemul audio aici trebuie sa investesti mai mult intr-un model care are si intrari digitale ( optic si coaxial ) , majoritatea modelelor de sist. 5.1 fiind analogice
    Sau sa cumperi separat un decodor digital to analog - http://www.okazii.ro/catalog/5660302...o-analog-.html + orice sistem audio 5.1 analogic

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu doresc un blu ray original pentru blu ray originale. Fara piraterie, blu ray copiate etc. Blue ray-urile le cumpar de pe amazon etc. Am si media player separat dar am vazut ca filmele de pe net, fiind ele blu ray nu se compara cu un blu ray original. Mai ales ca eu vreau la 600hz in 3d.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai atunci poti da o cautare dupa - blu-ray 3d player - http://www.google.ro/search?sourceid...llllll0&aqi=g4
    Poti incepe chiar de aici : http://3d-blu-ray-player-review.toptenreviews.com/

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Am inteles ca sunt unele blu ray care poti introduce un stick cu titrarea luata de pe net, in caz ca nu o gaseti pe blu ray. Si ce vroiam sa stiu si inca nu am aflat un blu ray normal, playeaza discuri blu ray 3d SBS?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

salut eu am modelul asta si merge foarte bine

SONY BDVE370 BDV-E370 5.1 BLU-RAY HOME CINEMA,Wi-Fi,3D

acuma daca vrei ceva bun si costa asta tu decizi

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

am incercat doar bluray original 3d si are audio dolby true hd y dts hd ya de dolby 5.1 nici nu mai vorbesc claritatea la sunet e ca si la cinema nu poti sati inchipui asta pina nul probezi

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

iar filmele 3d cum sunt scoase prin HDMI, ti le converteste TV-UL sau el. De obicei tv-ul face treaba asta.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

http://edigital.ro/Sistem_Home_Cinem...u-p270672.html

ce parere ai ?

la asta ma gandesc sa iau.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

prin hdmi 1.4 il scoate tv

exeplu ce lai pus tu e de 500 w iar care il am eu e de 850 w

nu stiu ce sa zic eu tot timpul mam axat pe sony

http://www.sony.es/product/hch-syste...-disc/bdv-e370
    Last edited by lica789; 9th January 2012 at 22:46.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ma incanta si Sony pe care l-ai expus tu. Eu vreau sa stiu cum iti reda 3d. Spre exemplu daca il conectez la un tv HD, dar care nu are 3d. cum reda un blu ray 3d. Teoretic ar trebui sa se vada imaginea splituita, SBS.

si apropo. Cum se prezinta reteaua la el? Iti merg mkv cu titrare? Banuiesc ca de DTS DOLBBY nu are rost sa te mai intreb.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

nam incercat nici un mkv dar cred ca nu ar fi problema si eu am un tv 3 d sony si ia automat bluray 3d imi pune sa detectat un semnal 3d pot sal pun si fara 3d in ful hd 1080p astai adevaratul hd nu hd ready ce vedem la tv emisiuni de pe satelit eu am cablu hdmi de la pc direct la tv descarc mkv in pc si asa le vad la tv nu descarc pe stik imaginea e impresionanta cind ai un mkv descarcat de 5 giga dar cind vezi un bluray disc original diferenta e foarte mare tv que tengo io ii de 55 pulgadas 1m si 47 cm un fuul led pina la dts 5.1 iti merge cu optical sau coaxial si ca sa auzi dts master hd ori doby true hd iti trebuie cablu hdmi 1.4
    Last edited by lica789; 10th January 2012 at 01:02.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

de acest home cinema ce parere ai?

http://www.emag.ro/sisteme_home_cine...--pBDVE280.CEL

ti se pare bunicel? Reda mkv din retea?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

nu mi se pare o alegere rea am vazut ca are hdmi 2 al meu are una si citeste mkv am probat pe al meu am descarcat din intrnet si sunetul il scoatea automat daca e dolby digital 5.1 sau true hd sau mpg2 le gaseste automat fara problema unmkv de 4 giga eu cred ca merge toate formatele de divx de mkv de mp4 citeste tot
    acuma nu stiu preturile al meu afost 490 de euro anul trecut in octombrie

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salutari,

Am luat si eu plasma Panasonic 3D care a fost la oferta in Altex...prima problema , cu playerul tvului nu pot reda filmele 3d..imi da eroare. MKVurile 720 p le citeste insa ce e 1080p nu merge.

Acum sunt nevoit sa cumpar un mediaplayer care sa ma ajute sa rulez filmele 1080p mai exact 3durile. e cineva care recomanda vreun media player...am citit despree Eboda, cum sunt?
    DM500S + DM800HD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)