Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15

Thread: ma intereseaza

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ma intereseaza

Am nevoie sa cumpar un satfinder pentru programe digitale.
    Sanatate

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by M15uva View Post
    Am nevoie sa cumpar un satfinder pentru programe digitale.
    http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=132208

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default da

da este nemaipomenit, dar ma intereseaza un satfinder simplu eficient si ieftin
    Sanatate

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

cand raspunzi la un subiect urmareste sa raspunzi in cadrul subiectului respectiv actionand butonul REPLY din subsolul paginii respective.
    Daca toti am crea zecesubiecte cu acelasi continut ce ar fi? Harababura pe forum....

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ieftin si bun,35 lei dai pe el,35 de lei face,suna la orice,numai la semnal nu...ori cumperi unul profesional de citeva mii de euro,ori mai bine fara...i-am intrerupt buzzerul ca ma stresa si pe mine si pe vecini raminind doar acul indicator...decit cu ala mai bine lipsa.

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking re...

@ia_ro ai mai facut un post la numar bravo devii f activ pe forum ....daca merge greu netu` a apasat omu` de doua ori pe submit si asa au aparut 2 threaduri dar ce stii tu...macar raspundeai la subiect

@mouse daca citeai si intr-un post anterior @M15uva si-a dereglat antena de pe hotbird si nu reuseste sa o regleze , merita sa dea mii de euro sa regleze o singura antena ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ok

Imi pare rau ca am dublat mesajul. A fost o greseala atit de grava? Daca da, inca o data imi cer scuze. Scopul forumurilor este de a cere, de a da, de a gasi raspunsuri. Ce ii face pe unii sa creada ca daca sunt violenti, aici in atitudine, sunt mai inforrmati, mai destepti, etc. Daca eram, undeva pe strada imi dadea maestrul, si citeva palme.
    Mai violentilor, mergeti la psihiatru.
    Sanatate

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default re...

Quote Originally Posted by M15uva View Post
    Imi pare rau ca am dublat mesajul. A fost o greseala atit de grava? Daca da, inca o data imi cer scuze. Scopul forumurilor este de a cere, de a da, de a gasi raspunsuri. Ce ii face pe unii sa creada ca daca sunt violenti, aici in atitudine, sunt mai inforrmati, mai destepti, etc. Daca eram, undeva pe strada imi dadea maestrul, si citeva palme.
    Mai violentilor, mergeti la psihiatru.
    Nu este nici o greseala , se intampla , eu am raspuns la celalalt , daca iti este de ajutor ce am vazut la pruvision .
    Sper ca nu eu am gresit incercand sa iti arat calea la care din thread-uri am raspuns

Posts Thanks / Likes

Nu merita sa dea banii aia,dar nici cu scula aia de trei lei nu are ce face...
    Din ce a spus omul eu am inteles ca are nevoie de un satfinder pentru reglaj...daca s-o dereglat antena atunci nu are ce face cu el,pune receiverul pe un program pe care se uita deobicei si roteste fin antena pina prinde semnal...duce recul si tv-ul linga antena sa vada ce face acolo si gata...in citeva minute prinde semnalul de la satelit uitindu-se la bara de semnal atunci cind face reglajele.
    Nu ar trebui sa fie prea greu avind in vedere ca programele sint memorate deja in receiver...cu totul altfel sta treaba atunci cind vrea sa prinda un satelit nou si nu are nici un program memorat...

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up re...

Quote Originally Posted by mouse View Post
    Nu merita sa dea banii aia,dar nici cu scula aia de trei lei nu are ce face...
    Din ce a spus omul eu am inteles ca are nevoie de un satfinder pentru reglaj...daca s-o dereglat antena atunci nu are ce face cu el,pune receiverul pe un program pe care se uita deobicei si roteste fin antena pina prinde semnal...duce recul si tv-ul linga antena sa vada ce face acolo si gata...in citeva minute prinde semnalul de la satelit uitindu-se la bara de semnal atunci cind face reglajele.
    Nu ar trebui sa fie prea greu avind in vedere ca programele sint memorate deja in receiver...cu totul altfel sta treaba atunci cind vrea sa prinda un satelit nou si nu are nici un program memorat...
    Bun....atunci ia legatura cu el si rezolva problema poate nu stai departe de el...cu siguranta sunt cel mult 5 minute distanta

Posts Thanks / Likes

Pai...tot eu?
    Cine ma cauta,ma gaseste...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cum adica tocmai pe hotbird.. ? nu poate ...Si alea de 35 de roni sunt bune am reglat si pe 16e antena cu asa ceva... Oricum daca e in focarul principal , incearca intai cu busola e un exercitiu bun.
    We came out from the deep to help and understand but not to kill
    Enigma - " Second Chapter "

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu stiu ce receptor ai/daca e unul pe linux din seria dream poti folosi de exmplu adenin sat finder este nemaipomenit/evident este un sat finder integrat nu unul real palpabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)