Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Seriozitate Digi

Repet subiectul, caci unde l-am postat prima data nu vrea nimeni sa il citeasca Deci:
    Mi-am facut abonament in ianuarie cu plata pe un an, ca un client serios ce sunt . Intre timp imi tot veneau facturile de plata cu suma restanta. Am fost de 3 ori la sediul DigiTV si de fiecare data imi faceau o copie la factura si spuneau ca o trimit la Bucuresti. Si surpriza: acu 2 zile mi-au taiat semnalul. Normal ca sun la Bucuresti si ma cert cu un anume vreo 20 de minute: motivul neplata. Si tot eu trebuie sa ma duc sa ma cert in Oradea (caci asta e orasul despre care e vorba) si sa trimit faxuri.
    De 3 zile ma uit la Code 10, desi am platit. Ce zici Fanta de chestia asta? Asa ca lansator de bombe? E corect?
    Acum ma chinui sa gasesc factura pe care am ratacit-o prin casa. Ma intreb oare ce se intampla daca nu o gasesc. Ma mai dau astia si in judecata. Ma gandesc serios sa fac o reclamatie la Protectia Consumatorilor. Nu mai zic de serviciul telefonic al DigiTV...mda. Mai mult nu zic. Doar ca 2 ore mi-o baunat muzica in ureche ca cica sunt ocupati toti operatorii.
    Dar am niste intrebari pentru cei din interior :
    1. Un operator sa zicem din provincie care ia banii poate intra direct si inregistra plata in calculator, sau trebuie sa trimita la Bucuresti ceva si aia sa faca totul?
    2. Ce se intampla in cazul de fata daca cumva nu gasesc factura. Ar trebui sa fie undeva registrata? Ca sa pot obtine o copie.

Cam atat pe moment, daca imi mai vin intrebari revin ...Sunt foarte nervos pe toata situatia asta si nu stiu de ce, dar prima intrebare daca imi aduce raspunsul care il cred eu, ajung la o banuiala (a se citi tzeapa) si atunci il rog de pe-acuma pe baetul de la Oradea sa isi dea demisia pana nu ajung acolo. Ca o sa fie jale.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ceva de soiul asta am patit si eu!
    mor de ciuda, mi-au stricat doua zile astia de la rcs suceava.
    dar nu-i nimic, sa astepte pana cand le-oi plati eu abonamentul de doua ori (am pierdut si eu o factura mai veche si astia zic ca n-am platit)! ma frec in nota 10 a lor!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si eu am patit la fel in Constanta...indolenta totala! si dupa ce le-am faxuit toate actele imi spuneau ca nu ma gasesc in baza lor de date..si asta pt ca ei intre timp schimbasera nr contractului si nici nu ma anuntasera..deci serviciu e de cacao din pct asta de vedere...macar eu am avut noroc ca totul se intimpla anul trecut cind era pachetul baza free si imi pica doar pachetul extra...
    succes in continuare!
    nici viitorul nu mai e ce-a fost!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Conform legilor romane in vigoare o factura la zi nu poate fi incasata daca exista restante si acestea sunt neachitate....daca exista factura anterioara neachitata aceasta trebuie cumulata cu ultima factura...in ea regasindu-se atat valorea facturii la zi + restante + eventuale penalitati( a se vedea facturile de la operatorii de telefonie mobila, Romtelecom, lumina etc.)...se accepta plata unei facturi la zi, cu toate ca exista restante, DOAR IN CAZUL REESALONARII RESTANTELOR....asa ca, daca, v-a sosit factura pe ultima luna si nu contine nici o restanta, nici o autoritate publica sau privata nu va poate constrange la plata unei restante (chiar daca ea exista...nu e vina d-voastra ca nu stiu sa emita o factura conform prevederilor legale).....daca aveti probleme de acest gen apelati la ANPC cu incredere....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ma inscriu si eu ! Am platit de 2 ori acelasi abonament ! O data 6 luni , a 2-a oara 3 luni.Recunoscute de RCS doar cele 3 M-am saturat de telefoane si faxuri, apar restant , imi vine factura acasa. Ultima data dupa ce am vazut factura de peste 1 mil. i-am dat telefon tipului de la RCS de unde am luat echipamentul si i-am zis ca o sa vin personal si o sa-i bag facturile si chitantele pe gat daca nu rezolva problema. Sper ca s-a speriat !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cu aceeasi pb m-am confruntat si eu la c-ta.
    Rusine!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pe mine ma mancat in fund si am luat unu in chirie pt socri ..am platit tot la zi ..am chitante am tot ..si ma trezesc acasa cu instintare de la bucuresti ca am de platit lui digi 24 de milioane ..ii astept sa vina si sa i le bag pe gat toate actele ..e luat in chirie de la bacau ..si platesc la iasi la rds ..deci unde e buba pana la urma...
    p.s nu imi a nici o belea pe asta inchiriat dar pe ala de il luasi de la mirosat(asta il am de craciun trecut ) si il au ai mei ..ma da cate o nota .....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yanq
    Conform legilor romane in vigoare o factura la zi nu poate fi incasata daca exista restante si acestea sunt neachitate....daca exista factura anterioara neachitata aceasta trebuie cumulata cu ultima factura...in ea regasindu-se atat valorea facturii la zi + restante + eventuale penalitati( a se vedea facturile de la operatorii de telefonie mobila, Romtelecom, lumina etc.)...se accepta plata unei facturi la zi, cu toate ca exista restante, DOAR IN CAZUL REESALONARII RESTANTELOR....asa ca, daca, v-a sosit factura pe ultima luna si nu contine nici o restanta, nici o autoritate publica sau privata nu va poate constrange la plata unei restante (chiar daca ea exista...nu e vina d-voastra ca nu stiu sa emita o factura conform prevederilor legale).....daca aveti probleme de acest gen apelati la ANPC cu incredere....
    Multam' mult @yang pentru informare!
    Om mai vedea noi RCS!
    PS. @yang,poti sa-mi spui si mie ce numar are legea asta? Nu de alta,vreu sa cumpar o carte ceva in care sa fie legea, merg,le citesc si le arat legea, ca sa-i pun pe jar,le spun ca urmatorul meu drum este la ANPC si dupa aia mai vedem,tot asa de urat vorbesc?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: Seriozitate Digi

Am patit in felul urmator:
    Apare nota 10 pe ecran , sun la Bucurest, ci ca nu am platit o factura din MAI
    Ma intreb oare cum naiba pina acuma nu a aparut aceasta factura numai dupa 8 luni.Sigur ca am aruncat facturiile si am platit din nou!?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine ca stiu, sa pastrez facturile.
    SHALOM

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

isr2002
    Expert
    Posted: Fri Dec 09, 2005 8:20 am Post subject: Reply with quote
    Bine ca stiu, sa pastrez facturile.

Bei, eu am citit acest post inca de ieroi, adica 08.12.2005. ora 14:26, adica atat era in Ardeal. Asta inseamna ca sunt clarvazator, sau e dereglat ora pe site RDI

PS: eu am postat Fri Dec 09, 2005 8:27 am, adica nu azi, ci maine
    Pe partea dreapta jos imi apare All times are GMT + 2 Hours
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Se lucreaza la server de aceea va apar anumite erori.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Salut,

Sunt nou pe aici deci nu sariti la gatul meu

Am fost si eu azi sa ma interesez la sediul RCS/RDS/DIGI/Whatever din Cluj, in speranta ca voi putea cumpara un receiver pe loc.

Surpriza, trebuie sa ma inscriu pe lista si sa astept aproximativ 3-4 saptamani deoarece nu sunt receivere pe stoc.

Sincer sa fiu, cu atata publicitate si promotie, ma asteptam ca, daca nu au pe stoc, macar in 3-4 zile sa se aduca... Ce rost are o reclama daca nu poti cumpara produsul ?

Tipa de acolo a fost foarte amabila si raspundea frumos la intrebari, mi-a spus ca spera ca pana la Craciun sa apara conserve.

Chiar in fata cladirii insa, un tip fixa cu sfori pe acoperisul Golf-ului sau cu numar de Salaj 7 "farfurii" si pe bancheta din spate mai avea 4. Chiar la intrarea in cladire era o cutie de carton inscriptionata "Hyundai 1160NA 10 bucati", "proaspata" adica nu era uda, ninsa, etc.. se vedea ca e noua.

Intrebarile mele pt forumisti este :

1. Sa ma inscriu pe lista lor si sa sper ca pana la Craciun sa primesc kit-ul sau sa dau telefoane pe la cei cu reclame pe forum (bannere) ?

2. Ce firme recomanda forumistii din zona Clujului ?

Multumesc...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default seriozitate digi

As vrea sa subliniez si eu doua lucruri referitor la "digi tv"
    1.Buna oferta ,dar ar trebui sustinuta de prezenta pe piata a unui numar suficient de decodere fara frica de faptul ca acest lucru ar putea fi interpretat in mod negativ (calitate redusa a acestora,stock mare s.a.m.d)
    2.Cand se lucreaza la serverele companiei clientii ar trebui avizati(apropo poate e momentul unor servere de back-up,sau de personal mai calificat)
    pentru evitarea "notelor" ce apar pe felurite decodere din cauze care nu tin nici de instalator si nici de magazinul de unde am cumparat fiecare decoderul(nu mai vorbesc de abonamente platite in avans si suspendate din greseala,ca sa nu zic eroare ca asta ar putea fi interpretat ca nestiinta)
    In rest toate bune despre DIGI TV SI ASTEPTAM SARBATORILE CARE SA TOT VINA CU ASEMENEA SURPRIZE PLACUTE CA BOMBA DE ACUM!
    MULTUMESC

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

La mine apare ca nu am platit nici o factura pina acum si m-au pus sa le trimit fax cu OP-urile la un nr. (0314004235) la care abia ieri seara au instalat faxul. Am trimis faxul si - .... si ce daca l-am trimis !?!? - " va mai dura citeva zile pina sa va dam drumul la cartela pentru ca e poarte aglomerat acum , sunt multe conectari de facut si......." cu alte cuvinte ii doare in 14 de cei deconectati fara motiv , importante sunt conectarile adica noii veniti care vor pati la fel ca noi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)