Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Sa presupunem ca...

...mi-am tras doi rotweileri. O femela si un mascul. Ambii au sase ani. Femela gestanta.

Vreau cat mai multe pareri pro si contra.

Si multe sfaturi.

Multumesc.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Da ce vrei să scapi de prieteni ? 😄

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    Da ce vrei să scapi de prieteni ? ��
    Nu, doar i-am pus pe wishlist...
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

daca-ti iubesti fetita, scapa(nu accepta tranzactia, e o bomba cu ceas)de cei doi ucigasi
    crezi ca te imbogatesti din vanzari de catzelushi ?
    Last edited by -=SAT=-; 27th December 2011 at 15:09.
    Ip-ul si Providerul tau:

-=Sambata - 9 - Februarie - 2013=-

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Aha. Chestia este ca mi-au fost bagati pe gat de un tip nesolvabil.

Masculul, deja, va avea un nou stapan. Raman cu femela.

Mai vedem.

Se pare ca butoiul meu cu motorina este doar un inceput .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt total imprevizibili, mai ales ca nu stii cum au fost crescuti...
    Aici, cele mai multe evenimente au ca protagonisti rotweilerii si copiii.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Vecine, in primul rand Sarbatori Fericite!
    Treaba cu rotwailerii: daca erai inca de cand eru mici in preajma lor, chiar daca nu erai tu stapanul, mai era cum mai era, dar la varsta asta a lor deja e prea tarziu..... Poate uneori VOR sa asculte de tine, dar se poate intampla sa fie tocmai invers.De ce nu tii masculul? cand o sa fete femela o sa ai necazuri(doamne fere'). Fa-te ca nu i-ai avut niciodata, scapa de ei.
    Cineva de la Buhusi luase de la un vecin de-al meu prin '98 un rotwailer periculos tare.Eu il stiam pe catel inca de mic, cand mergeam pe la vecin era mereu prin preajma.cand la "maritat" far sa vreau am ajuns in curte la nene' de la Buhusi, cainele avea deja peste 2 ani, rau tare si legat cu un lant de vapor din port. M-am dus direct la el, omul sa lesine, cazuse in genunghi sa nu merg la el, cand a vazut cum se juca cu mine, chiar a lesinat.Cainele.

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Pune flexu` pe ei si gata, ai scapat. Si astia sigur nu explodeaza
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Scapa de rotweilleri . Mai ales daca nu au fost crescuti de mici de catre tine .

Nu imi dau seama cum au ajuns la tine : au plecat stapanii in inchisoare sau ? Nu imi dau seama nici cine dracu te-a pus sa te angajezi ca ii tii ....

Multi caini mai au si boala de a fi gelosi pe copii si cum ii acorzi copilului mai multa atentie ca lui , hatzzzz il composteaza ca pe bilet.

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu.Am lucrat la cineva care avea un mascul;puturos si imprevizibil;stapnul (tot asa chitros ca si cainele ) avea zilnic de furca cu el ; pleca des din curte , trebuia sa-l caute cate o zi intreaga ; cand il aducea nu stiai care il va manca pe care...; deci : NU .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)