Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default CNA-ul cel vigilent si adunatura de incompetenti.

Prin faptul ca poate intra cineva si de la CNA pe forumurile astea vreau sa aduc la cunostinta asa-zisa obigativitatea de a prelua s-au a difuza anumite canale terestru de terti difuzori O lege prost gandita facuta din pix intr-un birou caldut si luminat.si o sa va dau exemplu.Este vorba de canalul 33 uif in speta primaTV Ei de mai bine de 4 zile are un sonor ca si daca dai la maxim sonorul abia auzi ce spune.Eu ma refer aici strict la emisia terestra pe canalul 33 uif direct de la emitator,fara firma de CATV,doar antena de U.I.F..Cum sa contactezi neprofesionisti de la alpha Pitesti daca pe nicaieri nu exsita un mail de contact?Chiar cna ,daca tot te obliga se vezi un program printr-un tert,de ce nu obliga pe tertul respectiv la o anumita calitate in difuzare?Difuzorul este exonerat de toata raspunderea?PRIMA TV isi face un mare deserviciu permitand preluare SEMNalului de catre unii care habar nu au cu ce se mananca o transmisiune.Pilosul ala care se ocupa acolo de transimise(la bataia de joc si la faptul ca este complet harbanist, si "sigur are pe cineva s-au este al cuiva " ,sa nu stii nimic dar sa ocupi postul), chiar nu aude si el ca sunetul este foarte mic si ar mai trebui ridicat din masa?Se va schimba legea asta cu obligatia si din partea difuzorului la o anumita calitate?Inspectori aia zonali de la IGR care au salari grase nu fac si ei un raport pentru aspectul asta?
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

...la fel Antena1 Hunedoara, aici insa sonorul era mult prea mic pentru a putea fi auzit normal. De peste un an am renuntat sa-l urmaresc, dar cred ca si acum e la fel, de curiozitate am sa mai incerc sa vad.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt n scop experimental şi educaţional !

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

probabil ca daca banii nostri put-recte salariile lor ,ne vom remonta antena satelit-colectiva pe bloc iar canalele romanesti vor emite din terte tari-via satelit.
    si astfel aceasta inutila institutie politica va reduce salariatii la unul

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Daca ai suficienta rabdare incerca sa-ti faci un cont pe forumul lor...daca pina la anul in luna August 2012 ai aprobarea inseamna ca esti un tip norocos...
    Se poate sa te plingi numai dupa patru zile,Pro Tv Cimpina detine recordul national,are acealsi freeze pe imagine cu lunile...si multe altele,chiar si aici in groapa Brasovului avem un specimen....
    Eu am invatat bine lectia pe terestru,cine poate se uita la Bulgari,cine nu urla la luna...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy Salut

Am cont de mult timp pe siteul de la CNA.dar degeaba.Unele functii in unele institutii din Romania sunt ocupate ori politic ori de rubedenii harbansite s-au puii de crocodili .Asa ca Daca unele tari implementeaza Televiziunea Digitala terestra noi nu suntem in stare nici sa emitem analogic.Suntem asa prosti incat am pus ,acum cativa ani , emitator puternic de TVR 2 in partea de sud vest a Romaniei pe canalul 24 unde bulgarii mergeau din ani 80 acolo.Numai nenea inspectorul de la IGR nu a stiut asta si a declarat canalul ala liber.o fi patit ceva puiu de crocodil.stam asa prost la capitolul asta ca nu gasim si noi sa punem un inspector care sa citeasca pe forumuri problemele de prin tara si sa verifice situatia semnalata si sa remedieze deficentele,un Om care care sa stie si el cam cum ar trebui sa arate un produs finit de televiziune.S-au ca poate exista dar decat constata si paseaza la alt departament situatia .Ma uimeste ca este tara plina de harbanisti angajati pe pile , recomandari , s-au pui de crocodili politici de pe la tot felul de partide ,si vad ca se intampla si la case mai mari(cineva mai sus spunea de pro tv).As vrea sa se inchida acest topic care se dovedeste inutil intr-o tara ratata ca a noastra.Va mai trece mult timp pana cand in Romania se va pune din nou accentul pe ce stii,pe ce cunosti ,nu "pe cine ai s-au al cui esti"
    CNA nu stie decat amenzi s-au amenintari pentru tot felul de aberatii dar pentru proasta emisie a unora de ce nu se intampla nimic?
    Cand stiu ca mai sunt cateva zile si vine iar revelionul si imi aduc aminte de catastrofa de revelion TVR de anul trecut sub conducerea lui Lazescu,alt harbanist numit pe pile politice,imi vine sa .......
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Dupa cum probabil ai observat,in ograda lor chiar bate vintul,eu nu ma mai uit la TVR de vreo 25 de ani,am dezvoltat alergie la ei si in plus sint satul de academia vedetismelor de la mai toate posturile noastre,am auzit ca revelionul la TVR ar fi un dezastru total de la un an la altul...
    Un singur off mai am pe sufletel,sa inchida odata releul analogic TVR 1 de pe Timpa,sa pot da la DX in VHF 3.
    Cind s-o implinii si asta intineresc cu 20 de ani plus TVA...
    Legat de debutul in digital nici nu vreau sa-mi amintesc de stingaciile releului de la Sibiu,daca vom fi viabili peste cinci ani este un lucru mare...singurul avantaj era ca find ecranat de munti Sibiul nu radia originala emisie in toata Europa...
    Last edited by mouse; 20th December 2011 at 23:48.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)