Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default MEGA BOOOMA !!! = aici =

Incepand de maine 7 decembrie 2005 Digi TV va ofera cea mai tare oferta din istoria DTH-ului romanesc :

Cine cumpara de azi un receiver DIGI TV primeste gratuit UN AN DE ZILE abonament gratis la pachetul BAZA

Pretul pentru upgrade la pachetul extra 1 este : 5.1 RON lei /lunar

Pretul pentru upgrade la pachetul extra 2 este : 1.7 RON lei /lunar

Pretul pentru upgrade la pachetul extra complet este : 6.8 RON lei /lunar

Abonatul poate opta, în completarea oricăruia din pachetele de mai sus, pentru următoarele programe premium Pay-Tv cu plata unui abonament lunar suplimentar de:

CINEMAX 6 RON lei /lunar

HBO 9 RON lei /lunar

MAXPAK (Cinemax + HBO) 12 RON lei/lunar

TELESPORT 5 RON lei /lunar

La preturile abonamentelor se adauga TVA.

Bomba numarul 2 : De maine pretul unui receptor este numai 55 USD + TVA !

Bomba numarul 3 : De maine pretul unei antene este numai 10 USD + TVA !

Bomba numarul 4 : DE maine pretul de instalare a antenei este : 250.000 ROL / 25 RON (TVA INCLUS)

Pret receptor+antena 195 RON + TVA (232.05 RON)

Pret receptor 165 RON + TVA (196.35 RON)

Daca apar modificari pana la comunicatul oficial am sa va anunt.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ai uitat sa mentionezi ca esti obligat sa faci abonamentul pe 2 ani.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default HY

Am sunat la numarul info al digi la bucuresti si au spus ca nu esti obligat sa faci contract nici macar pe un an !
    Antena 1.1, 62E--30W, motor H-h, Dreambox 7000

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ok atunci cumpara conserva shi gata

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

scuze din greseala au iesit 2 reply-uri

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si eu care credeam ca e o alta bomba!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Asta e bomba numai pentru Bambucha-Fanta! Daca trebuie sa iti faci abonament pe doi ani in avans, atunci inseamna ca esti prostit pe fata. V`am zis eu ce se va intampla. In prima faza, pachetul de baza va ramane cu 10 canale, iar in a doua faza preturile vor exploda pentru pachetele "extra", dar asta numai dupa ce focus si max intra in lichidare, ca scopul clar este eliminarea concurentei. Deocamdata nu am vazut nimic mai bun pentru clientii vechi. Astia nu conteaza, is cantitate neglijabila. Si mi se da in cap cu modelul Conex sau Orange, care totusi au ceva facilitati pentru clientii vechi, respectiv preturi bune la telefoane si mai multe minute bonus. Sa nu mi se spuna ca Max Pack a fost bonus, ca nimeni in tara asta nu a platit pe vreun DTH HBO sau Cinemax pana acum, deci mai lasati gargara si Fanta mai lasa bombele ca nu`si au rostul. Pe aici intra numai oameni care au deja abonamente DIGI si nu amatori.
    Suparat pe modul in care digi o rezolvat problema DISEQC 1.2, mi`am luat un receiver Strong, care chiar face banii. Dar ii rog si pe aceasta cale pe stimabilii responsabili Digi sa nu mai scrie pe undeva ca aceasta conserva stie DISEQC 1.2 ca prostesc lumea. Am petrecut zeci de ore ca sa tot introduc sateliti si tp-uri pe care dupa aia le`o amestecat cum o vrut muschii ei.
    O bomba adevarata ar fi pentru mine angajarea unor profesionisti la RCS care sa stie sa raspunda intrebarilor puse de clienti. Deocamdata is numai niste idioti care nu au minime cunostinte tehnice.
    1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelitfan
    Asta e bomba numai pentru Bambucha-Fanta! Daca trebuie sa iti faci abonament pe doi ani in avans, atunci inseamna ca esti prostit pe fata. V`am zis eu ce se va intampla. In prima faza, pachetul de baza va ramane cu 10 canale, iar in a doua faza preturile vor exploda pentru pachetele "extra", dar asta numai dupa ce focus si max intra in lichidare, ca scopul clar este eliminarea concurentei. Deocamdata nu am vazut nimic mai bun pentru clientii vechi. Astia nu conteaza, is cantitate neglijabila. Si mi se da in cap cu modelul Conex sau Orange, care totusi au ceva facilitati pentru clientii vechi, respectiv preturi bune la telefoane si mai multe minute bonus.......
    Da, dar dupa citi ani de la lansare au inceput sa dea bonus pt. vechii clienti?
    Aici in schimb ai dreptate:
    Quote Originally Posted by satelitfan
    Dar ii rog si pe aceasta cale pe stimabilii responsabili Digi sa nu mai scrie pe undeva ca aceasta conserva stie DISEQC 1.2 ca prostesc lumea. Am petrecut zeci de ore ca sa tot introduc sateliti si tp-uri pe care dupa aia le`o amestecat cum o vrut muschii ei.
    SHALOM

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca nu a "prins" "BOOMA" de la digi.Un client mi-a cerut sa-i montez o parabola cu motor pt FTA.Mentionez ca nu am mai avut cereri cu motor de asta vara .La care le-am spus de "oferta" de la digi cu 2 ani de abonament mi-au cerut detalii de MAX TV.Focus intradevar nu prea intereseaza pe nimeni.Au gresit cu ampartirea canalelor,daca puneau canalele protv,acasa,protvintl si procinema in pachetul albastru sint convins ca ar fi avut clienti.Sint multe persoane interesate numai la canale astea.Dupa parerea mea o sa fie putini cei care vor subscrie un abonament pe doi ani.Clientii din ziua de astazi cu greu se mai lasa prostiti.Lumea nu are incredere in nici un operator,si nu sint dispusi sa faca abonament pe mai mult de sase luni.In situatia actuala cu 3 operatori activi iar al patrulea pe drum e normal sa nu ai ancredere.Toti asteapta sa se linisteasca piata.E mai usor sa privesti de pe margine cine va cistiga.Sint convins ca la urma vor ramine cel mult doi operatori.An situatia asta va cistiga cel care va avea ofertele cele mai flexibile si pe perioada scurta.Numeni nu mai e dispus sa arunce bani pentru a experimenta.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

de ce s-a editat topicul asta?
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum este in alte parti dar la Craiova am incercat sa aflu mai multe detalii si nu am putut intra de coada,parca era pe timpul lui Raposatu.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabi
    de ce s-a editat topicul asta?
    Antreaba-l pe cel care l-a scris!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Luky....fara ban azi....mai rau e fara bani
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luky
    @satelitfan @gymi
    Sunteti obraznici. Nu uitati ca sunteti tolerati aici de "cel" care a deschis acest Topic.

@Fanta
    Cate un "ban" din cand in cand nu strica.

FANTA,

pls da`mi ban sa`mi amintesc cum mi se baga pumnu` in gura inainte de `89 la secu, la propriu si nu la figurat. ca chiar asta mai lipseste pe forumul asta, pumnu` in gura asculta de luky ca stie el ce spune si da`ne cate un ban ca sa ne vina mintea in cap, mama noastra de bagabonzi si golani nespalati, netunsi si rupti in cur!

1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@satelitfan @gymi
    S-a reeditat topicul asta pentru a nu se afla restul ce s-a scris aici de carte cei car evor intra si vor dori sa afle o parere concreta despre "BOOMbA" , parere pe care de altfel , a fost exprimata de useri care au digi,si au avut probleme cu el !
    Astfel se practica cenzura!
    Sa nu se vada decat ceea ce e "frumos " restul trebuie elimitat!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)