Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: salutare !!!!

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question salutare !!!!

Salutare ,numele meu e cristian gabriel carp si ..... bine traiesc in Spania de ceva timp,am o rugaminte la cei ce stiu si ma pot ajuta,dar la modul :mura-n gura am un riceiver SILVER CREST si as vrea sa mi-l fac decodor adica de genul sa pot vedea absolut toate programele din romania chiar si cele de pe cartele DIGI-TV,etc,etc (cate or mai exista).Din cate am vb eu cu cineva am inteles ca ar trebui patc-uit.Adevarat?Imi poate explica cineva in detaliu ce am de facut?calculator am,internet la fel,ce fel de cabluri imi trebuie ptr calculator-riceiver si ce patch trebuie introdus,cum se introduce ,absolut toti pasii pe care trebuie sa-i parcurg,de asta am zis mura-n gura ,sper sa nu se interpreteze gresit adica .......-n gura.Daca cineva stie si are rabdare si e dispus sa-si piarda putin timp cu mine explicandu-mi ar fi super.Pot fi gasit pe facebook cu numele Cristian Gabriel Carp sau pe Yahoo messenger cu id-ul cristiangabriel_carp.Va multumesc frumos,aaa si sa nu uit riceiverul e un Silver Crest dar midel si restul le dau celui care ma va contacta,inca odata multumesc SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU FERICIT !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema e ca ai intirziat vre-o 2 ani.Daca a-ti venea ideea asta mai repede aveai ceva sanse...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristian199 View Post
    Salutare ,numele meu e cristian gabriel carp si ..... bine traiesc in Spania de ceva timp,am o rugaminte la cei ce stiu si ma pot ajuta,dar la modul :mura-n gura am un riceiver SILVER CREST si as vrea sa mi-l fac decodor adica de genul sa pot vedea absolut toate programele din romania chiar si cele de pe cartele DIGI-TV,etc,etc (cate or mai exista).Din cate am vb eu cu cineva am inteles ca ar trebui patc-uit.Adevarat?Imi poate explica cineva in detaliu ce am de facut?calculator am,internet la fel,ce fel de cabluri imi trebuie ptr calculator-riceiver si ce patch trebuie introdus,cum se introduce ,absolut toti pasii pe care trebuie sa-i parcurg,de asta am zis mura-n gura ,sper sa nu se interpreteze gresit adica .......-n gura.Daca cineva stie si are rabdare si e dispus sa-si piarda putin timp cu mine explicandu-mi ar fi super.Pot fi gasit pe facebook cu numele Cristian Gabriel Carp sau pe Yahoo messenger cu id-ul cristiangabriel_carp.Va multumesc frumos,aaa si sa nu uit riceiverul e un Silver Crest dar midel si restul le dau celui care ma va contacta,inca odata multumesc SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU FERICIT !
    .....asta cu ´´nea gigel´´ a fost o data .....sistemul de codare s-a schimbat din iun 2010 ....va trebui sa te multumesti ce ce exista free.........
    Sa traiti bine ! Bine ca traim !........................... 13´E +16´E +19´2E +1´W ...si ce-o fi pe terestru.......

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

La banii care costa un abonament la digi 5-10 euro pe luna?
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Abonamentul este cel mai bun.Vremurile acelea au apus.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa mai astepti putin sa se sparga Neagra 3,sau macar sa se fisureze
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Da s-a spart deja... in figuri!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default x

cristiane ia-ti un dreambox sau un vu+* si tu skycleanere nu mai posta ca mi se scoala

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ba o sa postez pana veti sta cu totii cu LNB-urile in sus. Numa Invacoame sa aveti...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

pai la dream sau vu trebuie linie... iar moka nu prea mai da nimeni - ori cu bani ori la schimb - intr-un fel sau altu tot platesti
    skycleaner am vorbit eu cu popa ca sa scoata dracusori din ele..
    .
    Last edited by STARTREK1; 15th December 2011 at 21:04.
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Cristi du-l inapoi la Lidl si zi-le ca nu mai merge,poate iti dau banii inapoi,ala e cel mai prost receiver pe care l-am avut in mana vre-o data (excluzind rec digi si dolce )
    I-ati un Vu+ sau dreambox ...

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up salkut

ce sunt cotele pe care mi le-ai dat Lau?Poti fi mai explicit? Multumesc !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)