Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 1 sistem LGA775 + HTPC

Sistemul LGA775 - Pret 550roni

- Carcasa ATX + sursa 450W + 3 x 80 coolere carcasa
    - Procesor LGA775 Intel D630 + cooler Spire SP520SO
    - Pl. baza LGA775 Foxconn 915P7AD-8EKRS - fara shield/tablita I/O
    - Memorii DDR A-Data Vitesta 500 - radiatoare rosii 2 x 256Mb/500Mhz
    - Pl. video PCI-e Sapphire HD 2600XT 256MB GDDR4
    - DVD-Rom Asus
    - DVD-RW Asus cu prb. sertar , functionabil OK
    - Floppy
    - Cititor carduri memorii 50 in 1
    - HDD WD 80Gb

ATENTIE ! - Pl. de baza are slot AGP si PCI-e si sloturi de memorii DDR1 sau DDR2
    Am testat si cu memorii DDR2 800Mhz , fiind recunoscute

HTPC - Pret 1000roni

HTPC-ul este alcatuit din :

- Gigabyte GA-EP45M-DS2H - fara shield
    - Proc. E6600 Box
    - 2 x 1Gb DDR2 800Mhz KINGMAX
    - LG GDRH10N Dvd-rom sata
    - DELUX M198/TomMade TC800 - carcasa uATX cu sursa de 450W
    - HAUPPAUGE HVR4000 - Tuner all-in-one cu telecomanda ( tv analog + dvb-t + radio + dvb-s/s2 ) , telecomanda compatibila cu Media Center-ul s.o
    - WD3200AAKS hdd 320Gb sata

Anunt valabil doar pt. Bucuresti sau cei care au drum prin Bucuresti - 0752278000

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Mos Craciun se apropie cu pasii repezi si nu se stie cand vor disparea aceste 2 cadouri

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pret de sarbatori - Sistem LGA775 - 500 roni

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Sistemul LGA775 - Pret 550roni

- Carcasa ATX + sursa 450W + 3 x 80 coolere carcasa
    - Procesor LGA775 Intel D630 + cooler Spire SP520SO
    - Pl. baza LGA775 Foxconn 915P7AD-8EKRS - fara shield/tablita I/O
    - Memorii DDR A-Data Vitesta 500 - radiatoare rosii 2 x 256Mb/500Mhz
    - Pl. video PCI-e Sapphire HD 2600XT 256MB GDDR4
    - DVD-Rom Asus
    - DVD-RW Asus cu prb. sertar , functionabil OK
    - Floppy
    - Cititor carduri memorii 50 in 1
    - HDD WD 80Gb

ATENTIE ! - Pl. de baza are slot AGP si PCI-e si sloturi de memorii DDR1 sau DDR2
    Am testat si cu memorii DDR2 800Mhz , fiind recunoscute

HTPC - Pret 1000roni

HTPC-ul este alcatuit din :

- Gigabyte GA-EP45M-DS2H - fara shield
    - Proc. E6600 Box
    - 2 x 1Gb DDR2 800Mhz KINGMAX
    - LG GDRH10N Dvd-rom sata
    - DELUX M198/TomMade TC800 - carcasa uATX cu sursa de 450W
    - HAUPPAUGE HVR4000 - Tuner all-in-one cu telecomanda ( tv analog + dvb-t + radio + dvb-s/s2 ) , telecomanda compatibila cu Media Center-ul s.o
    - WD3200AAKS hdd 320Gb sata

Anunt valabil doar pt. Bucuresti sau cei care au drum prin Bucuresti - 0752278000
    sper ca e o gluma, pentru ca nu am ras deloc.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    sper ca e o gluma, pentru ca nu am ras deloc.
    Lasa omul sa spere.......nu fii rau
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Scary - Sper ca e o gluma, pentru ca nu am ras deloc.
    Bmihai500 - Lasa omul sa spere.......nu fii rau

La asemenea afirmatii , asemenea raspuns :

Sunteti 2 glumetii in genul celor 2 mosi de la Muppets Show care intotdeauna la sfarsitul emisiunilor dadeau cate o replica fiecare si de obicei total nerealiste/nefondate

Va rog frumos , daca aveti ceva de comentat , faceti-o printr-un pm si cu argumentele de rigoare ( nu doar vorbe in vant )

Daca respecti , vei fii respectat - exista o vorba din............

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

pai tu nu vezi ce pret ceri pe o vechitura care nu cred ca face mai mult de 100 de lei? cu 500 de lei cumpar dual coare 2 Gb, cu placa de baza, video integrat si hard disc minim 160 gb. Uita-te la memorii sa vezi ca dai pe 8gb ram 170 de lei la emag.

si tu vii sa ceri pe un calculator care nu stiu daca iti merge XP-ul pe el, 550 de lei? sa fim seriosi.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Exclamation

@lupull

Ia mai arunca aici o privire....

http://www.pcmadd.com/indexp4.html

Alf

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Sacalii tot sacali raman
    In primul rand ca ce imi dati voi exemple nu sint pe socket LGA775 , ci pe socket 478 - e o mare diferenta ( da unde nu este nici d-zeu nu cere )
    In al 2-lea rand ti-am scris si in pm destul de clar ca preturile la memorii sint mai scumpe la ddr/ddr2 , decat ddr 3 ( ce imi dai tu exemplu )
    Tin sa va anunt ca pe vechitura aia cum o numiti voi , functioneaza bine mersi Win XP Media Center , asa ca nu va mai hazardati pe ce nu cunoasteti
    Alf daca taceai , filozof ramaneai - exista o vorba din ...........
    Tu nu vezi ca sint diferente de la cer la pamant dintre sistemel socket 478 ce ofera pcmadd si ce ofer eu
    Ofera ei la un sistem socket 478 , pl. video directx 10 hardware ?
    Va rog frumos vedeti-va de treburile voastre decat sa va bagati ca musca in .......
    Voi nu stiti diferentele intre un sistel LGA775 si unul pe socket 478 , dar in schimb va dati mari pretuitori , halal de voi nu am ce zice
    Scary ca sa te convingi de incultura de care dai dovada in acest domeniu , iti dovedesc contrariu cu argumentele/exemplul tau - memoriile - 1Gb la emag :
    - 1 gb ddr 400 - http://www.emag.ro/memorii/filter/ti...easc/last/f1f2 - pleaca de la cel putin 100 de roni in sus
    - 1 gb ddr2 667/800 - http://www.emag.ro/memorii/filter/ti...easc/last/f1f2 - deja la acestea pretul este pe jumatatea celui de la ddr 400
    - 1 gb ddr 3 1333 - http://www.emag.ro/memorii/filter/ti...easc/last/f1f2 - in acest caz deja pretul este de 3 ori mai ieftin decat cel al memoriilor ddr 400
    Scary vin si te intreb de ce oare aceste diferente si de ce mie imi reprosati ca.........., in schimb la magazin nu comenteaza nici unul dintre voi daca a-ti fii nevoiti sa cumparati
    Alf daca ma uit bine la un sistem apropiat de ce vinad eu pretul se apropie foarte mult de al meu : Pentium IV 3000 Mhz, 512 MB Ram, 40 GB HDD , DVD sau CD-RW - 380 Lei/Tva inclus
    Insa sistemul in cauza are hdd de 40gb in loc de 80gb , DVD sau CD-RW in loc de DVD-Rom + DVD-RW , placa video integrata sau sa iti montezi tu una pe AGP ( nu PCI-e ) fata de pl. video din sistemul meu care este pe PCI-e si este compatibila directx 10
    In plus nici unul dintre sistemele de la pcmadd nu vin cu s.o gata instalat , ca la cele 2 sisteme ale mele
    Alf apropo stii care sint diferentele intre o pl. video pe AGP si o pl. video pe PCI-e ?
    V-am rugat veniti cu argumente/dovezi palpabile si nu vorbe in vant , domnilor daca vreti sa fiti crezuti altfel sinteti precum mosii din Muppets Show ( de fapt romanul este un actor inascut in astfel de situatii - mahalagism )
    De curiozitate a-ti dat un search dupa componentele care alcatuiesc sistemul cu pricina , sa vedeti cam cu cat se vand pe forum-urile de specialitate si de userii care cunosc meserie , nu ca voi - bagatori de seama ?
    In final , va rog sa numai imi poluati threadul cu afirmatii in vant , va faceti singur de rusine la cunostintele pe care le aveti despre componentele dintr-un pc
    Va dadeam crezare in momentul in care imi demonstrati niste situatii serioase , nu balivernele voastre
    Va repet ca sa fiti respectati , trebuie intai sa respectati si nu sa improscati oamenii/userii de pe acest forum cu afirmatii nefondate

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu stau acum sa ma contrazic cu tine, dar instaleaza ce sistem vrei tu pe calc care vrei sa il vinzi, mai instaleaza si un program gen sandra, etc (nu imi vin acum in mine mai multe softuri). si zi-mi si mie ce punctaj obtii.

toate piesele pe care le vinzi tu sunt vechi. nu mai prezinta interes pentru sistemele de operare.

numai bine iti doresc, sarbatori fericite, si daca tu vinzi sistemul ala, cu pretul acela, sa imi zici si mie, ca sunt tare curios sa vad cine ti-l cumpara.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pai acum dupa ce a-ti dat cu pietre voi bagatori de seama , normal ca nu voi mai aveea sanse sa-l vand pe acest forum
    Asa este romanul , pana nu se uita in curtea vecinului si il mai si injura nu se simte bine
    Nu iti doresc decat ceea ce mi-ai facut tu mie in threadul meu , fiindca probabil nu aveai alta ocupatie si trebuia sa iti faci - halal user incult
    Rog frumos un admin sa stearga topicurile in plus si sa imi lase threadul asa curat cum era pana sa se bage in seama niste inculti ( nu pot altfel sa-i numesc/respect pe astfel de userii care strica threadurile altor userii cand ei nu au ce sa faca )

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai acum dupa ce a-ti dat cu pietre voi bagatori de seama , normal ca nu voi mai aveea sanse sa-l vand pe acest forum
    Asa este romanul , pana nu se uita in curtea vecinului si il mai si injura nu se simte bine
    Nu iti doresc decat ceea ce mi-ai facut tu mie in threadul meu , fiindca probabil nu aveai alta ocupatie si trebuia sa iti faci - halal user incult
    Rog frumos un admin sa stearga topicurile in plus si sa imi lase threadul asa curat cum era pana sa se bage in seama niste inculti ( nu pot altfel sa-i numesc/respect pe astfel de userii care strica threadurile altor userii cand ei nu au ce sa faca )

nu prietene, eu nu ti-am facut nimic. In aceasta familie numita RDI, noua ne place sa ne ajutam intre noi, si nu permitem ca cineva sa fie "inselat".

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Mai omule in locul tau eu as tacut , ti-am demonstrat destul zic eu , te-am rugat in pm sa imi faci tu o "pretuire corecta" s.a.m.d
    Ai scris ca nu ai timp , insa vad ca continui cu aruncatul pietrelor in continuare
    Sint de acord cu inselaciunea ( de a nu insela userii acestui forum ) , insa atata timp cat aici sau vandut dm-uri la supra pret de userii mai vechi , nu stiu cat mai este valabila aceasta chestie cu inselaciunea
    Tu vad ca ii dai in continuare cu afirmatii ( ca de fapt atata poti ) , insa concret/practic ai dat dovada clara de incultura in acest domeniu ( hardware - pc )
    Te rog pt. ultima data nu imi mai POLUA THREADUL cu simple afirmatii nefondate
    Cine considera ca il insel cu preturile il invit prin pm sa discutam si sa vedem cat "il insel" eu , insa am rugamintea ca cel in cauza sa cunoasca preturile bine la componentele puse in vanzare ( care alcatuiesc sistemul/ele )
    Nu ca Scary care in afara de a-mi POLUA THREADUL nu mi-a demonstrat nimic
    Apropo fiindca tot sa dus dracul threadul asta , am eu un LNB QUAD ALPS si ti-e ti-l vand la 5 RONI si ti-l aduc si acasa , asa ca sa nu te insel
    Ca tu nu ai timp si banii sa iti cumperi unul , da de improscat cu noroi ai timp destul vad
    Sper ca v-ati dat seama de acest user ( Scary ) ca in acest domeniu este paralel/novice
    Pana la urma sint componentele mele/banii mei investiti si nu permit nimanui sa arunce cu pietre in ceva ce nu stie sa pretuiasca cu adevarat , doar simple afirmatii nefondate - Muppets Show

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sint de acord cu inselaciunea ( de a nu insela userii acestui forum ) , insa atata timp cat aici sau vandut dm-uri la supra pret de userii mai vechi , nu stiu cat mai este valabila aceasta chestie cu inselaciunea
    si cum te-ai gandit tu "daca astia au reusit, eu de ce nu sa nu reusesc?!"

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cel mai destept cedeaza si rog frumos un moderator sa stearga toate aberatiile acestea si sa imi lase threadul curat fara Muppets Show acestia , multumesc anticipat

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)